07 Eylül 2013, Cumartesi 12:20:17

THY REKORU BAŞBAKAN'LA KIRDI!

Erdoğan'ın Buenos Aires'e 16 saat kesintisiz uçuşu, THY'nin bugüne kadar ara iniş yapmaksızın gerçekleştirdiği en uzun uçuş olarak tarihe geçti...
  • thy ao. tarafından uçuş personeli için 36 saat olarak uygulanan dinlenme süresinin 24 saat olarak değiştirilmesi yönünde yapılan tek taraflı değişikliğin mahkeme tarafından atanan bilikişice hukuka aykırı olduğu ve iptalinin gerekeceği tespit edilmiştir.bence bu eleştirilen hava işin bir başarısıdır.thy nin anayasaya aykırı personel alımları,grev kırıcılığı gibi hukuksuzluklarına bir yenisi daha ispatlı ve delilli olarak eklenmiş ve kanunlara aykırı hareketlerdede rekora koşmaktadır.
  • Non-stop istanbul-sdyney mümkün olabilir mi? sonuçta uçulan mesafe hemen hemen ayni...
  • Bu uçuş için THY 950.000TL ödeme aldı. Özel uçak kiralama bedeli olarak. Şuan greve gidilen maddelerin yaklaşık yıllık maliyeti 110 Milyon TL. Yani bi hükümetin sevgili üyeleri sürekli boş boş ordan oraya dolaştığına göre sadece bunlardan gelen para yeter.
  • o uçuşta kullanılan yakıtın 0.01 mililitresinde bile bir hakkım varsa (rabbim bilir) helal etmiyorum sayın başbakan ve yanındakilere.. arz ederim.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya'dan 2020 Olimpiyat Oyunları'nı düzenleyecek şehrin belirleneceği Buenos Aires'e 16 saat kesintisiz uçuşu, Türk Havayolları'nın (THY) bugüne kadar ara iniş yapmaksızın gerçekleştirdiği en uzun uçuş olarak tarihe geçti.

2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nın düzenleneceği şehir, Uluslararası Olimpiyat Komitesince (IOC) bugün Arjantin'in Buenos Aires kentinde açıklanacak.

İstanbul, Tokyo ve Madrid'in adaylığının değerlendirildiği Komite Toplantısı'na Türkiye, İspanya ve Japonya'dan yoğun katılım oldu. Türk heyetine Başbakan Erdoğan Buenos Aires'e giderek destek verdi.

Rusya'nın St. Petersburg kentinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'ne katılan Erdoğan, toplantının ardından Pulkovo Havalimanı'ndan Buenos Aires'teki Ministro Pisarini Havalimanı'na kesintisiz uçarak geldi.

THY'nin en uzun uçuş rekoru

Erdoğan ve beraberindekilerin THY'nin Boeing 777-300 ER uçağıyla yaptığı seyahat tam 16 saat sürdü. Bu uçuş, THY'nin bugüne kadar, ara iniş yapmaksızın gerçekleştirdiği en uzun uçuş olarak tarihe geçti. Tarihi uçuşu Serdar Girgin, Ömür Uçan, Göker Dandin, Yalım Sezener'den oluşan kaptanların da dahil olduğu 23 kişilik mürettebat gerçekleştirdi.

THY REKORU BAŞBAKAN'LA KIRDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

rekora devam ~ 5 yıl önce
thy ao. tarafından uçuş personeli için 36 saat olarak uygulanan dinlenme süresinin 24 saat olarak değiştirilmesi yönünde yapılan tek taraflı değişikliğin mahkeme tarafından atanan bilikişice hukuka aykırı olduğu ve iptalinin gerekeceği tespit edilmiştir.bence bu eleştirilen hava işin bir başarısıdır.thy nin anayasaya aykırı personel alımları,grev kırıcılığı gibi hukuksuzluklarına bir yenisi daha ispatlı ve delilli olarak eklenmiş ve kanunlara aykırı hareketlerdede rekora koşmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fcelayir ~ 5 yıl önce
Non-stop istanbul-sdyney mümkün olabilir mi? sonuçta uçulan mesafe hemen hemen ayni...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maliyet ~ 5 yıl önce
Bu uçuş için THY 950.000TL ödeme aldı. Özel uçak kiralama bedeli olarak. Şuan greve gidilen maddelerin yaklaşık yıllık maliyeti 110 Milyon TL. Yani bi hükümetin sevgili üyeleri sürekli boş boş ordan oraya dolaştığına göre sadece bunlardan gelen para yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arda tanürek ~ 5 yıl önce
o uçuşta kullanılan yakıtın 0.01 mililitresinde bile bir hakkım varsa (rabbim bilir) helal etmiyorum sayın başbakan ve yanındakilere.. arz ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000