14 Eylül 2010, Salı 08:43:35

THY REKOR KIRDI AMA...

Türk Hava Yolları (THY), referandumun gerçekleştiği 12 Eylül'de düzenlediği 830 seferle uçuş rekoru kırdı. Ancak, Suudi Arabistan'dan İstanbul'a umre seferi gerçekleştiren uçakların geç dönmesi üzerine 23 uçuş iptal edildi.
  • rezalet basligi atan arkadas yalancinin teki sakin dikkate almayin kendisini gecen sefer de rusyadaki isi kaybetnisti ayni zamanda bu kisi uckagitcinin biri de olabilir
  • siz galiba bir bilet alirken thy ile bir sozlesme yapmis oldugunuzun farkindasiniz. bu sozlesmede gerekirse ucus herhangi bir nedenle iptal de edilir. ticari cikarla bile ucus kaydirlir gerekirse. bu durumda alacaginiz miktar bellidir. madem EU ile is yapiyorsunuz, EU yasalarini da bilirsiniz. o yasalar size ucak iptalinden dolayi bir tazminat berlilemistir. onu alirsiniz. bir milyar dolarlik petrol arama antlasmanizi kacirmis da olsaniz bu sadece sizi baglar. iki kere avrupaya gittim diye hatlari ve haklari birbirine karsitirmasaniz diyorum hani...
  • sen böle işini son ana bırakırsan daha çok kaptırırsın :))
  • bi çok arkadaş umre dönüşü uçakların sayısının artmasını referanduma yorumlamış. arkadaşlar kaçırdığınız bişey var umre ve hac dönüşlerinde mekke ve medineden seferler artar. Hatta Konya'ya bilek direkt uçuşlr koyarlar. ayrıca romen firmasına iş kaptıran arkadaşda bahane aramasın dünyada hiçkimse önemli bir iş görüşmesi için günübirlik bilet ayarlamaz. bugün referandumu bahane ettin. yarın hava şartları yada afet olsa ondan dolayıda ertelense ne olacak sana tavsiyem her şeyi göz önünde bulundur. farzet yurtdışına gittin dönüş uçağındasın uçak tam pistteyken bozuldu. sefer iptal. thy nin diğer seferi iki gün sonra ne olacak o zamanda bahaneyi kime bulacaksın. (SAO PAULO da mesela)

Uçuşların uzun süreli gecikmeye girmesi binlerce yolcuyu mağdur etti.

THY, umreye giden vatandaşların referandumda oy kullanabilmesi için 67 ek sefer düzenleyerek 13 bin 683 kişiyi 9-12 Eylül arasında kutsal topraklardan yurda taşıdı.

Bayram seyahatine gidenlerin taşınması için gerçekleştirilen ek seferlerle 11 Eylül'de 807 uçuş düzenleyen şirket, 12 Eylül'de 853 sefer planlayarak yılın en yüksek rakamına ulaştı.

Ancak, bayramda Cidde Havalimanı'nda yaşanan yoğunluk yüzünden THY'nin 12 uçağı 10 saati aşan gecikmeyle İstanbul'a dönünce diğer seferlerdeki tüm uçuş planı aksadı. Gecikmeler nedeniyle Mekke'den yurda geç dönenler, bağlantı uçaklarını kaçırınca memleketlerinde oy kullanamadı. (Zaman)

THY REKOR KIRDI AMA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
rezalet basligi atan arkadas yalancinin teki sakin dikkate almayin kendisini gecen sefer de rusyadaki isi kaybetnisti ayni zamanda bu kisi uckagitcinin biri de olabilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
siz galiba bir bilet alirken thy ile bir sozlesme yapmis oldugunuzun farkindasiniz. bu sozlesmede gerekirse ucus herhangi bir nedenle iptal de edilir. ticari cikarla bile ucus kaydirlir gerekirse. bu durumda alacaginiz miktar bellidir. madem EU ile is yapiyorsunuz, EU yasalarini da bilirsiniz. o yasalar size ucak iptalinden dolayi bir tazminat berlilemistir. onu alirsiniz. bir milyar dolarlik petrol arama antlasmanizi kacirmis da olsaniz bu sadece sizi baglar. iki kere avrupaya gittim diye hatlari ve haklari birbirine karsitirmasaniz diyorum hani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sen böle işini son ana bırakırsan daha çok kaptırırsın :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bi çok arkadaş umre dönüşü uçakların sayısının artmasını referanduma yorumlamış. arkadaşlar kaçırdığınız bişey var umre ve hac dönüşlerinde mekke ve medineden seferler artar. Hatta Konya'ya bilek direkt uçuşlr koyarlar. ayrıca romen firmasına iş kaptıran arkadaşda bahane aramasın dünyada hiçkimse önemli bir iş görüşmesi için günübirlik bilet ayarlamaz. bugün referandumu bahane ettin. yarın hava şartları yada afet olsa ondan dolayıda ertelense ne olacak sana tavsiyem her şeyi göz önünde bulundur. farzet yurtdışına gittin dönüş uçağındasın uçak tam pistteyken bozuldu. sefer iptal. thy nin diğer seferi iki gün sonra ne olacak o zamanda bahaneyi kime bulacaksın. (SAO PAULO da mesela)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000