09 Aralık 2012, Pazar 09:42:42

THY PLANET'TEN ÇIKARDI MI?

Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a, Muhteşem Yüzyıl isimli televizyon dizisinin THY'nin uçak içi eğlence sistemi olan Planet'in Aralık ayı programından çıkartıldığı iddialarının doğru olup olmadığını sordu...
  • Birtek diziler kaldı el atılmayan,padişah artık dizilere de el atıyor,ne güzel dünya be acaba gündem bu iken başka neler onaylanıp geçti meclisten..
  • oylamalar gerçekse airporthaber.com iktidarı destekleyenler çoğunlukta. bunlara göre tv dizileri yasaklanmalı, tayyip eleştirilmemeli. 2 yıl önce kpss soruları çalındığı kesinleştiğinde tayyip çıkıp ben kefilim suçlular yakalanacak dedi. ne oldu? deniz baykal ve mhp li vekillere kasetli şantaj yapıldı, devlet! in savcıları sorumluları yakalama için harekete geçti, ne oldu? deniz feneri davası ne oldu? ergenekon davasında ki rezillikler ayyuka çıktı ne oldu? libyayda natonun ne işi vardı ne oldu? seçimden önce çıktı bağırdı oy topladı van munüt diye 3 yıl önce... daha dün gazzede yine çocuklar katledildi. ne oldu gazzede (yarın yine ölecekler!) enflasyon hangi seviyede? her yıl benzin ve elektirik yüzde kaç artıyor? pkk yılda kaç asker öldürüyor? suriye ile ticaret hangi boyutta? k.ırakta kürt devleti kurulursa tc ye etkısı ne olur? kıbrıs elden gitti, 5 yılı kaldı? farkındamısın? dış ticaret açığı ne alemde? kırmızı et fiyatları en alemde? bunlara cevap verebiliyormusun badem?
  • Haşmetlim öyle buyurmuş,sizemi kaldı yargılamak!!
  • Barack Obama'da Lincoln adli filmin Amerikan tarihini yanlis yansittigini soyledi. Benim boyle bir ecdadim olamaz dedi. Adalet bakan'nini goreve cagirdi. United airlines'da filmi eglence listesinden cikardi. Bu yazdiklarimin hic birine kimse inanmaz, cunki olmasina imkan yok. Neden Turkiye'de oluyor?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde, "Gazetelere yansıyan haberlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından sürekli ve haksız şekilde eleştirilere maruz bırakılan Muhteşem Yüzyıl isimli televizyon dizisinin Türk Hava Yolları'nın uçak içi eğlence sistemi olan Planet'in Aralık ayı programından çıkartıldığı belirtilmektedir. Buna ek olarak, konuyla ilgili olarak bir THY yetkilisinin 'Muhteşem Yüzyıl dizisinin Planet'de yayınlanmaya başlanacağı; ancak Başbakan'ın dizi hakkındaki olumsuz görüşleri nedeniyle bu karardan vazgeçildiği' yönünde beyanlarda bulunduğu iddia edilmektedir" dedi.

İddiaların doğru olup olmadığını merak eden Tanrıkulu, şu sorulara yanıt aradı:

"Her ne kadar havayolu şirketinin uçak içi eğlence sistemini tayin etmek konusunda serbestisi bulunsa da, sadece Başbakan tarafından eleştirildiği için programa alınan bir dizinin programdan çıkartılması hukuk devleti ve demokrasi ilkelerine uymakta mıdır?

Başbakan tarafından beğenildiği veya beğenilmediği için uçak içi eğlence programına dahil edilen veya çıkartılan başka yapımlar var mıdır? Varsa hukuki dayanak ve gerekçeleri nelerdir?

Aynı şekilde Türk Hava Yolları'nın tüm hizmetleri ve işleyişi kapsamında Başbakan'ın düşünce veya istekleri doğrultusunda yapılan değişiklikler nelerdir?"

THY PLANET'TEN ÇIKARDI MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

mecliste herşey bitti herşey süt liman.. ~ 5 yıl önce
Birtek diziler kaldı el atılmayan,padişah artık dizilere de el atıyor,ne güzel dünya be acaba gündem bu iken başka neler onaylanıp geçti meclisten..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
prometheus ~ 5 yıl önce
oylamalar gerçekse airporthaber.com iktidarı destekleyenler çoğunlukta. bunlara göre tv dizileri yasaklanmalı, tayyip eleştirilmemeli. 2 yıl önce kpss soruları çalındığı kesinleştiğinde tayyip çıkıp ben kefilim suçlular yakalanacak dedi. ne oldu? deniz baykal ve mhp li vekillere kasetli şantaj yapıldı, devlet! in savcıları sorumluları yakalama için harekete geçti, ne oldu? deniz feneri davası ne oldu? ergenekon davasında ki rezillikler ayyuka çıktı ne oldu? libyayda natonun ne işi vardı ne oldu? seçimden önce çıktı bağırdı oy topladı van munüt diye 3 yıl önce... daha dün gazzede yine çocuklar katledildi. ne oldu gazzede (yarın yine ölecekler!) enflasyon hangi seviyede? her yıl benzin ve elektirik yüzde kaç artıyor? pkk yılda kaç asker öldürüyor? suriye ile ticaret hangi boyutta? k.ırakta kürt devleti kurulursa tc ye etkısı ne olur? kıbrıs elden gitti, 5 yılı kaldı? farkındamısın? dış ticaret açığı ne alemde? kırmızı et fiyatları en alemde? bunlara cevap verebiliyormusun badem?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sultan ~ 5 yıl önce
Haşmetlim öyle buyurmuş,sizemi kaldı yargılamak!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lincoln adli filim ~ 5 yıl önce
Barack Obama'da Lincoln adli filmin Amerikan tarihini yanlis yansittigini soyledi. Benim boyle bir ecdadim olamaz dedi. Adalet bakan'nini goreve cagirdi. United airlines'da filmi eglence listesinden cikardi. Bu yazdiklarimin hic birine kimse inanmaz, cunki olmasina imkan yok. Neden Turkiye'de oluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 5 yıl önce
Türkiye'de neden olduğunu yorumunuza yapılan %50 oranındaki "beğenmedim" işaretinden anlayabilirsin hocam. Çünkü Türkiye'de körü körüne iktidar bağlısı insanlar yaşıyor. Çünkü Türkiye'de kişilerin kendi kafalarında, hatta kendi aileleri içinde dahi demokrasi problemi var. Yeterince özgürleştiremedik biz kafalarımızı :(

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000