09 Haziran 2015, Salı 10:30:52

THY pilotundan örnek davranış

THY’de çalışan İtalyan pilot Davide Cufaro Petroni, peçeteler üzerine çizdiği İstanbul resimlerini sergileyecek, gelirini ise Soma’daki şehit madencilerin ailelerine bağışlayacak.
  • İtalyan kültüründe fazzaletto olarak geçen kelime başörtü, peçete gibi görseller için kullanılır ve anlamı çok da iyi değildir. Amaç eleştirmek ve yargılamak olmasa da düşünmek gerek bir italyandan peçete anlayışını..Saygılarımla
  • I am so curious what will be the next step to be on stage again. Everybody knows what kind of person he is. He has a tendency to play to the gallery. That's all.
  • Pecete kagigidina resmetme bir ironidir.Aslinda deger veriyormus goruntusunde degersizlestirme ve hemde "yasasin iyi adam imajini da yakaladim""bir tasla iki kus vurdum" mantigidir.Kendisini taniyanlar zaten onu ne oldugunu coktan biliyor.
  • We know how nice Italians treat to the immigrants? How nice you are if an immigrant doesn't speak Italian. Instead of spending money in body building, you should study some Turkish maybe, dude!

THY’de çalışan İtalyan pilot Davide Cufaro Petroni, peçeteler üzerine çizdiği İstanbul resimlerini sergileyecek, gelirini ise Soma’daki şehit madencilerin ailelerine bağışlayacak.

Kendisini ‘Bir İstanbul aşığı’ olarak tanımlayan İtalyan pilot Davide Cufaro Petroni, hobi olarak 1 yıl önce peçete kâğıtlara İstanbul resmileri çizmeye başladı.

İlk başlarda uçuş plan kâğıtlarının arkasına İstanbul’un silüet resimlerini çizen genç pilot, zamanla kafelerde kâğıt peçeteye kurşun ve tükenmez kalemlerle silüet çizmeye başladı. İstanbul’un birbirinden güzel silüetlerini peçetelere resmetti. Davide Cufaro Petroni, peçetenin üzerine çalıştığı İstanbul temalı çizimlerini bir sergide toplama kararı aldı. Elde edilen tüm geliri Soma’da Türkiye’nin en acı felaketi olarak hafızalara kazınan 301 madencinin şehit olduğu facianın mağdurlarına iletecek olan Petroni, sergiye “A NAPKIN FOR SOMA” adını verdi.

13 Haziran Cumartesi günü Nişantaşı’nda saat 18:00 ‘de Niş Sanat Galerisinde misafirlerine kapılarını açacak olan sergi 20 Haziran’a kadar gezilebilecek.

THY pilotundan örnek davranış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (78)

Okan ~ 3 yıl önce
İtalyan kültüründe fazzaletto olarak geçen kelime başörtü, peçete gibi görseller için kullanılır ve anlamı çok da iyi değildir. Amaç eleştirmek ve yargılamak olmasa da düşünmek gerek bir italyandan peçete anlayışını..Saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Curious f/o ~ 3 yıl önce
I am so curious what will be the next step to be on stage again. Everybody knows what kind of person he is. He has a tendency to play to the gallery. That's all.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TUVALET KAGIDI DEGIL ~ 3 yıl önce
Pecete kagigidina resmetme bir ironidir.Aslinda deger veriyormus goruntusunde degersizlestirme ve hemde "yasasin iyi adam imajini da yakaladim""bir tasla iki kus vurdum" mantigidir.Kendisini taniyanlar zaten onu ne oldugunu coktan biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
To Proud Yabangi! ~ 3 yıl önce
We know how nice Italians treat to the immigrants? How nice you are if an immigrant doesn't speak Italian. Instead of spending money in body building, you should study some Turkish maybe, dude!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000