18 Temmuz 2013, Perşembe 15:56:47

THY PİLOTUNA TACİZ SUÇLAMASI

Türk Hava Yolları’nda görev yapan pilot F.H, bir uçuş sonrası otelde kabin memurunu taciz ettiği iddiasıyla disiplin kuruluna sevkedildi.
  • çok şükür bizim öyle dertlerimiz yok
  • kaptanlar neden bu kadar tepki göstermişler anlamıyorum. ben bir kabin memuru olarak, 'kaptan sevgilim olsun çamurdan olsun' zihniyetindeki çalışma arkadaşlarımın ne kadar farkındaysam; sizler de ekip arkadaşlarına sarkıntılık ve hatta bazı zamanlarda onları taciz eden çalışma arkadaşlarınızın farkında olmalısınız. bu, mesleğe atılan kara bir lekeden çok; kişinin aleyhine yapılan bir suçlamadır. bunu mesleğinize yapılan bir hakaret olarak görüp de, iyi ve kötü meslektaşlarınızı ayırt etmeden karşı tarafı suçlarsanız; size yapılmasını istemediğiniz şeyin aynısını, bir başkası için yapmış olursunuz. elimizi vicdanımıza koyalım.. kabinde de kokpitte de saçmasapan insanlar var ve onlar için yapabileceğimiz tek şey; şahit olduğumuz ve ispatlayabildiğimiz olayları rapor etmek. bu kadar basit.
  • ben bize tacizde bulunan laf atan kaç tane piot soyleyebilirm isim bile verebilirim... o kadar maaşı alınca kendini birşey sanan pilotlarla uçuyoruz.
  • Bu ADALET birgün hepimize lazım olacak!

4 ay önce Türk Hava Yolları’nda uçmaya başlayan bir kabin memuru, yurtdışına yapılan bir sefer sonrası uçağın kaptan pilotunun kendisini odasında taciz ettiğini iddia etti. Kabin memurunun iddiası sonrası pilot F.H, THY yönetimi tarafından disiplin kuruluna sevkedildi.

Pilotun disiplin kurulundaki ifadesinde suçlamaları kabul etmediği belirtilirken kabin memuru taciz edildiği iddiasında ısrar etti. İddiaya göre taciz olayı İsviçre’nin Zürih kentinde yaşandı. İstanbul-Zürih seferinin sonunda dinlenmek için otele geçtiğini kaydeden kabin memuru, pilot F.H ile birlikte yemek için dışarı çıktı. Yemek için uygun bir restoran bulamayan kabin amiri ve pilot, bir fast food dükkanından hamburger yaptırarak otele döndü.

Tacize uğradığını iddia eden kabin memuru, otele döndükten sonra pilotun kendisini odasına davet ettiğini ve bu teklifi kabul ettiğini söyledi. Kabin memuru, yemeği yedikten sonra pilotun kendisini sözle ve elle taciz etmeye başladığını, bunun üzerine odayı terketmek zorunda kaldığını öne sürdü.

İstanbul’a döndükten sonra sözkonusu tacizle ilgili herhangi bir girişimde bulunmayan kabin memuru, olayın üzerinden 16 gün geçtikten sonra yöneticilerine durumu anlattı. Tacizle suçlanan pilot F.H, THY tarafından uçuştan alınarak disiplin kuruluna sevkedildi. Pilot F.H’nin, kendisine yönelik suçlamaları kabul etmediği öğrenilirken disiplin kurulunun önümüzdeki günlerde pilotla ilgili kararını vereceği kaydedildi.

©AirportHaber.com

THY PİLOTUNA TACİZ SUÇLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (155)

kamyoncu ~ 5 yıl önce
çok şükür bizim öyle dertlerimiz yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km ~ 5 yıl önce
kaptanlar neden bu kadar tepki göstermişler anlamıyorum. ben bir kabin memuru olarak, 'kaptan sevgilim olsun çamurdan olsun' zihniyetindeki çalışma arkadaşlarımın ne kadar farkındaysam; sizler de ekip arkadaşlarına sarkıntılık ve hatta bazı zamanlarda onları taciz eden çalışma arkadaşlarınızın farkında olmalısınız. bu, mesleğe atılan kara bir lekeden çok; kişinin aleyhine yapılan bir suçlamadır. bunu mesleğinize yapılan bir hakaret olarak görüp de, iyi ve kötü meslektaşlarınızı ayırt etmeden karşı tarafı suçlarsanız; size yapılmasını istemediğiniz şeyin aynısını, bir başkası için yapmış olursunuz. elimizi vicdanımıza koyalım.. kabinde de kokpitte de saçmasapan insanlar var ve onlar için yapabileceğimiz tek şey; şahit olduğumuz ve ispatlayabildiğimiz olayları rapor etmek. bu kadar basit.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabin ~ 5 yıl önce
ben bize tacizde bulunan laf atan kaç tane piot soyleyebilirm isim bile verebilirim... o kadar maaşı alınca kendini birşey sanan pilotlarla uçuyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kendi ismini ver ~ 5 yıl önce
sen önce kendini ismini verde , biz de seninle beraber olanların isinlerini verelim..
cpt ~ 5 yıl önce
sen de al, sen de san.
Adalet ~ 5 yıl önce
Bu ADALET birgün hepimize lazım olacak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000