03 Ocak 2016, Pazar 10:13:12

THY pilotu: "Yolcular üstümüze gelmeye başladı"

İstanbul’da iki gündür hava ulaşımını olumsuz etkileyen kar yağışı nedeniyle başta Atatürk Havalimanı olmak üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da uçaklar yolcu aldıktan sonra dün de saatlerce kalkış için apronda beklemek zorunda kaldı.
  • gonusma lang - recep ivedik
  • Gezi zekalilar, mesele sadece kar mi? Gercekten beyinsizsiniz, ne yiyorsunuz ulan siz? Sadece sizin kafanizdakiler surunse "oh olsun" diyecegim, digerlerine aciyorum
  • ..kabin gibi kucuk bir tupun icinde saatlerce kapali kalmanin ne demek oldugunu yasamadan bilemez. Yolcu orada tutuldugu her fazladan dk icin huzursuz olmakta sonuna kadar haklidir. Bu durumun idare edilmesi, iyi yonetilmesi de sadece ve sadece ucakta bulunan ekipler tarafindan giderilmek zorundadir cunku o kapi acilmadikca iceride herkes basbasadir. Basta kabin ekibi sonra da kinpit ekibi bu durumun butun stresini yasar. O yuzden burada bos bos atip tutan gazete okuyucusu insanlara sesleniyorum; akla her gelen yazilmamali biraz dusunulmeli ve oyle hareket edilmeli.
  • " Hiç afetmem varya. sakin kizdirmayin heeeeyt" :-)

Uçak içerisinde kabin görevlileri ile yolcular arasında sert tartışmalar meydana geldi. Bir uçağın kaptan pilotu kontrol kulesiyle irtibata geçti. Uçakta yaşanan sıkıntı kule pilot konuşmalarına şu şekilde yansıdı.

Pilot: Yolcularla polislik olma durumuna geliyoruz. Bize yaklaşık bir zaman verir misiniz?
Kule: Sizin önünüzde ciddi bir trafik var. Sondan arayan ikinci trafiksiniz.
Pilot: Yolcular artık üstümüze yürümeye başladılar. Polislik olma durumundayız.

THY, Atatürk ile Sabiha Gökçen havalimanlarından iç ve dış hatta planlanan 34, Pegasus Havayolları iç ve dış hatta 28, Onur Air de iç hatlarda 1 tarifeli seferini olumsuz hava koşullarını gerekçe göstererek iptal ettiğini duyurdu. Yabancı bazı hava yolu firmalarının da İstanbul tarifeli seferlerini iptal ettiği öğrenildi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle THY 34, Pegasus Havayolları 28, Onur Air ise 1 tarifeli seferini iptal etti.

THY pilotu: "Yolcular üstümüze gelmeye başladı"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (67)

isim/ rumuz ~ 2 yıl önce
gonusma lang - recep ivedik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir Kapak daha olsun ~ 2 yıl önce
Gezi zekalilar, mesele sadece kar mi? Gercekten beyinsizsiniz, ne yiyorsunuz ulan siz? Sadece sizin kafanizdakiler surunse "oh olsun" diyecegim, digerlerine aciyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hic kimse.. ~ 2 yıl önce
..kabin gibi kucuk bir tupun icinde saatlerce kapali kalmanin ne demek oldugunu yasamadan bilemez. Yolcu orada tutuldugu her fazladan dk icin huzursuz olmakta sonuna kadar haklidir. Bu durumun idare edilmesi, iyi yonetilmesi de sadece ve sadece ucakta bulunan ekipler tarafindan giderilmek zorundadir cunku o kapi acilmadikca iceride herkes basbasadir. Basta kabin ekibi sonra da kinpit ekibi bu durumun butun stresini yasar. O yuzden burada bos bos atip tutan gazete okuyucusu insanlara sesleniyorum; akla her gelen yazilmamali biraz dusunulmeli ve oyle hareket edilmeli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 2 yıl önce
" Hiç afetmem varya. sakin kizdirmayin heeeeyt" :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 yıl önce
Tamam kızma küçük enişte :D
Isim/rumuz ~ 2 yıl önce
:)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000