19 Nisan 2016, Salı 17:39:54

THY pilotu uyardı; "Türbülans var uçak sola yatıyor"

Atatürk Havalimanı'na inecek birkaç uçak, Florya-Ataköy yönündeki piste inişte yaşanan türbülans nedeniyle pisti pas geçmek zorunda kaldı. THY'nin Paris'ten gelen uçağının pilotu da kuleyi uyardı.
  • İnsanlar nasıl bu kadar cahilce yorum yapabiliyor şaşırıyorum! Yok pilot dediğin her koşulda uçarmış yok gerekirse uçağı ters indirirmiş. Yolcu uçağı pilotunun görevi uçağı EMNİYETLİ bir şekilde indirmektir, emniyetli görmediği her durumda pas geçme kararını vermesi herkesin lehinedir. Bu tür saçma yaklaşımlar havacılık ahlakına zarar vermekten başka bir işe yaramaz.
  • Öyle bişey olmaz sallıyor bunlar , palyede tutacaksın kardeşim , bunların çoğu çiroz geriside, CHECK çi pilot
  • O gun. Hava gayet guzeldi turbulans yapacak bir ruzgar durum yoktu Askeri pilotlar olsaydi. Rahat inerdi. Birtarihte mancisterda basimiza geldi cok sidetli yan ruzgara tutulduk Ucagin kanat ucu nerdeise Yere sutuniyordu Ama cok sukur rahat inebildik.
  • Alinan bilgilere gore turbulans sebebiyle sola dogru yanlayan ucagin pilotlari rudder - aileron hamlesiyle ucagi yanlayarak (drifting) piste indirmeyi basardi.yasanan diyologlar ise dikkat cekti. -FO..abi ucak yanliyor bi problem olmaz dimi? -CPT..olum sen psikopat misin? Psikopat mi gormek istiyorsun hi? Bak simdi izle turbulans varmis gibi inicem bak..Reuters

Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak birkaç uçak, Florya-Ataköy iniş yönündeki türbülans nedeniyle pisti pas geçmek zorunda kaldı.

Türk Hava Yolları'nın (THY) Paris-İstanbul seferini gerçekleştiren uçağının pilotu, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi'ni pistteki trbülans konusunda bilgilendirdi.

THY'nin Paris-İstanbul seferini yapan uçağının pilotu,"Pistin ilk üçte birlik kısmında hafif bir türbülansla uçaklar sola yatıyor. Uçak tam palye (uçağın burnunun kaldırılması) esnasında sola yatıyor. Öndeki uçakta aynı şeyi yaşadı, biz de yaşadık. Hafif bir türbülans var, bilgi diğer uçaklara" diyerek kule görevlilerine bilgi verdi.

THY pilotu uyardı; "Türbülans var uçak sola yatıyor"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

ABC ~ 2 yıl önce
İnsanlar nasıl bu kadar cahilce yorum yapabiliyor şaşırıyorum! Yok pilot dediğin her koşulda uçarmış yok gerekirse uçağı ters indirirmiş. Yolcu uçağı pilotunun görevi uçağı EMNİYETLİ bir şekilde indirmektir, emniyetli görmediği her durumda pas geçme kararını vermesi herkesin lehinedir. Bu tür saçma yaklaşımlar havacılık ahlakına zarar vermekten başka bir işe yaramaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xyz ~ 2 yıl önce
Öyle bişey olmaz sallıyor bunlar , palyede tutacaksın kardeşim , bunların çoğu çiroz geriside, CHECK çi pilot

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sata barbara ~ 2 yıl önce
O gun. Hava gayet guzeldi turbulans yapacak bir ruzgar durum yoktu Askeri pilotlar olsaydi. Rahat inerdi. Birtarihte mancisterda basimiza geldi cok sidetli yan ruzgara tutulduk Ucagin kanat ucu nerdeise Yere sutuniyordu Ama cok sukur rahat inebildik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tek şans ~ 2 yıl önce
ne gerek var? askeri plot görevi bombayı hedefe atmak uçak patlasa da çatlasa da tek görev hefefi vurmak. yolcu uçağının öyle bir iddiası yok ki... yolcu taşıyor. 10 dk sonra insen ne başka hava alanına insen ne. sanki asker plotlar kaza yapmamış mı? plotaj hataları bu tip inatlaşmalardan olur. plot kendine güvenmiyorsa inmez bu olması gerekendir. yarış yapmaya gerek yok. o kadar insanın hayatını neden riske atsın ki??? insanın 10 kere ölme hakkı yok.
Abi ucak yanliyor problem olmaz dimi? ~ 2 yıl önce
Alinan bilgilere gore turbulans sebebiyle sola dogru yanlayan ucagin pilotlari rudder - aileron hamlesiyle ucagi yanlayarak (drifting) piste indirmeyi basardi.yasanan diyologlar ise dikkat cekti. -FO..abi ucak yanliyor bi problem olmaz dimi? -CPT..olum sen psikopat misin? Psikopat mi gormek istiyorsun hi? Bak simdi izle turbulans varmis gibi inicem bak..Reuters

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000