14 Eylül 2010, Salı 12:48:19

THY PİLOTU: "TEHLİKE YAŞANMADI"

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Toronto seferini yapan Airbus A330-200 tipi yolcu uçağının pilotu yaşanan olayı anlattı.
  • Her yerde gördüğümüz örneklerden birisi... Pilot orda ben çekildim o kalktı kendisi abort etti demek istedi. Kanada uçağının neden böyle yaptığı hakkında kimsenin fikri yok. Ancak THY uçağı suçlandığına göre sebebi türk düşmanlığı olabilir. Türkler bizi uçurmadı diyerek 150 kişiye türk düşmanlığı aşılayabilir pilot. Zaten kule pisti terkedip etmediğini pilotun uyarmasını ister ve asla runway clear lafını duymadan piste başka uçak girip çıkmasına izin vermez.
  • Tek söz böyle Pilotlarin THY kadrosunda isi yok!!! Prestigi düsürüyor! Tehlike olmadiysa neden basina cikti? Get him Fired!!Bye,Bye
  • Allah size akıl fikir versin; benim gibi amatör sivil havacılık meraklılarını bile soğutuyosunuz bu işten, IST'te kesilen deve ile Torontonun ne alakası var ya.. Bu kadar kompleksli bir toplum haline gelmiş olmayız, usulüne uygun iniş yapıp taksi yapmakta olan bir uçağımızdan sonra kalkıştan vazgeçen Air Kanada mürettebatı pistteki deve kanından korkmuş olsa gerek. Komik şeyler sizi :))
  • TK nın pilotuna bakın? Hala işin ciddiyetinde değil. Sanki abort eden uçaktaki kaptan değil sarıyer -beşiktaş dolmuş şoförü. İnsan bi sorar değil mi bu adam neden abort etti diye..Alla Alla ilginç bir vaka..
Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Toronto seferini yapan Airbus A330-200 tipi yolcu uçağı Toronto Havalimanı'na inişinin ardından taksi yoluna dönmek üzere durup bunu kuleye bildirmeyince aynı pistten kalkışa geçen Air Canada ile çarpışmaktan son anda kurtulduğu iddia edilmişti. Türk Hava Yolları Airbus A330-200 tipi uçağın pilotu yaşanan olayda herhangi bir tehlike yaşanmadığını ve zaten pisti boşalttıkları için diğer uçağa kalkış izni verildiğini ifade etti.

İsmi verilmeyen A330-200 kaptan pilotu olayı şöyle anlattı; "Olay günü Toronto meydanında hava şartları kötü ve trafik yoğun olduğundan THY uçağı piste inip pisti terk ettikten sonra (pist temizlendikten) sonra kule kalkış için sıra bekleyen Kanada Hava Yolları'na ait A320 tipi uçağa kalkış izni verdi. Kanada Hava Yollarına ait uçak kalkış için koşmaya başlamasına rağmen kendi insiyatifi ile vazgeçti. Kule bizim pisti boşalttığımızı görmese zaten diğer uçağa kalkış izni vermezdi. Bizim uçağımız açısından atlatılan bir tehlike yoktur."
THY PİLOTU: "TEHLİKE YAŞANMADI"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Her yerde gördüğümüz örneklerden birisi... Pilot orda ben çekildim o kalktı kendisi abort etti demek istedi. Kanada uçağının neden böyle yaptığı hakkında kimsenin fikri yok. Ancak THY uçağı suçlandığına göre sebebi türk düşmanlığı olabilir. Türkler bizi uçurmadı diyerek 150 kişiye türk düşmanlığı aşılayabilir pilot. Zaten kule pisti terkedip etmediğini pilotun uyarmasını ister ve asla runway clear lafını duymadan piste başka uçak girip çıkmasına izin vermez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Tek söz böyle Pilotlarin THY kadrosunda isi yok!!! Prestigi düsürüyor! Tehlike olmadiysa neden basina cikti? Get him Fired!!Bye,Bye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Allah size akıl fikir versin; benim gibi amatör sivil havacılık meraklılarını bile soğutuyosunuz bu işten, IST'te kesilen deve ile Torontonun ne alakası var ya.. Bu kadar kompleksli bir toplum haline gelmiş olmayız, usulüne uygun iniş yapıp taksi yapmakta olan bir uçağımızdan sonra kalkıştan vazgeçen Air Kanada mürettebatı pistteki deve kanından korkmuş olsa gerek. Komik şeyler sizi :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
TK nın pilotuna bakın? Hala işin ciddiyetinde değil. Sanki abort eden uçaktaki kaptan değil sarıyer -beşiktaş dolmuş şoförü. İnsan bi sorar değil mi bu adam neden abort etti diye..Alla Alla ilginç bir vaka..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000