22 Mart 2016, Salı 12:01:45

THY pilotu o anları anlattı

Brüksel’de bekletilen THY uçağının pilotu, havalimanında yaşananları sosyal medya hesabından anlattı.
  • Öncelikle bu elim olay nedeni ile tüm Belçika halkına taziyelerimi bildirmek istiyorum. Terör vahşi yüzünü yine masum insanları vahşice katlederek gösterdi. Değerli pilot kardeşimize ve tüm yolculara geçmiş olsun.Haber basına yansıdıktan sonra detay THY yolcuları hakkında detay öğrenememiştik.Bu haberden sonra THY yolcularının iyi ve sağlıklı olduğunu öğrenip yüreğimize su serpildi. Kaptanımıza sonsuz teşekkürler.
  • Değerli arkadaşlar, neyi tartışıyorsunuz? Avrupa 11 Eylül'ünü yaşıyor, olayın göbeğindeki bir uçağımızdan güvendeyiz diye mesaj geliyor, yok ceza yok bilmem ne...Yahu bu, olağan dışı bir olay! Allah razı olsun o kaos var ama güvendeyiz diyen elemandan. Yoksa saatlerce THY nin hiç bir biriminden kimse sorularımıza cevap bile veremedi! Birbirine havale etti. Anlayışlı olun yahu !!!
  • Uçak hala havalanmamış görünüyor. Yeni bilgi var mı acaba, o kadar insan ne yaptı alan kapalı ise otele nasıl geçtiler. THY internet sitesindeki duyurularda sadece iptal seferler bilgisi mevcut. Pilota da kızdı millet içerden gereksiz bilgi veriyor diye adam sesini çıkaramıyor daha da. Nereden bilgi alacak bu insanlar.
  • Ne kadar amatör ve düşüncesizce böyle sosyal medyada paylaşması olanları. Şirket mutlaka soruşturma açacaktır

Brüksel’de bekletilen THY uçağının pilotu, havalimanında yaşananları sosyal medya hesabından anlattı. Pilot Alp Büyükkara, "Havalimanı'nda operasyonlar durdu, kapı kapatan uçaklar ortada kaldı. Terminaller boşaltıldı" dedi.

Terör saldırı ardından Brüksel Havalimanı'nda bekletilen THY uçağının pilot Alp Büyükkara, sosyal medya hesabından yaşananları anlattı. Havalimanında mahsur kaldıklarını belirten Büyükkara, "Havalimanı'nda bomba patlamış, operasyon durdu. Kapı kapatan uçaklar ortada kaldı. Terminaller boşaltıldı. Tüm personel gitti. İnecek olsak körüğü yanaştıracak adam yok. Apron kısmı güvenli olduğundan uçaklar bekletiliyor. Terminalden çıkan yolcu ve personel de bir alanda toplanıyor. Şu an apron güvenli deniliyor, dolayısıyla kapı kapatan uçakları oldukları pozisyonda tutuyorlar. Uçaktakiler ne olacak otorite karar vermedi. Ama havalimanındaki binalar komple boşaltıldı" ifadelerini kullandı.

Uçağın bulunduğu konumun güvenli olduğunu söyleyen Büyükkara, "Şu an biz steril kısımda farz ediliyoruz; ama güvenlikten sonra girilen binalar boşaltıldı. Dolayısıyla ufak da olsa stres var insanlarda. Apronda korkulacak bir durum yok. Türkiye saati ile 20.00'ye kadar kapandı liman. Biz de operasyonla konuşup karar veririz birazdan. Uçaktan insek ne yapılacak ona karar vermemiz lazım. Uçak şu an daha güvenli ama 9.5 saat bekleyecek değiliz elbette" şeklinde konuştu.

THY pilotu o anları anlattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

MFD ~ 2 yıl önce
Öncelikle bu elim olay nedeni ile tüm Belçika halkına taziyelerimi bildirmek istiyorum. Terör vahşi yüzünü yine masum insanları vahşice katlederek gösterdi. Değerli pilot kardeşimize ve tüm yolculara geçmiş olsun.Haber basına yansıdıktan sonra detay THY yolcuları hakkında detay öğrenememiştik.Bu haberden sonra THY yolcularının iyi ve sağlıklı olduğunu öğrenip yüreğimize su serpildi. Kaptanımıza sonsuz teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tolga ~ 2 yıl önce
Değerli arkadaşlar, neyi tartışıyorsunuz? Avrupa 11 Eylül'ünü yaşıyor, olayın göbeğindeki bir uçağımızdan güvendeyiz diye mesaj geliyor, yok ceza yok bilmem ne...Yahu bu, olağan dışı bir olay! Allah razı olsun o kaos var ama güvendeyiz diyen elemandan. Yoksa saatlerce THY nin hiç bir biriminden kimse sorularımıza cevap bile veremedi! Birbirine havale etti. Anlayışlı olun yahu !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK1942 ~ 2 yıl önce
Uçak hala havalanmamış görünüyor. Yeni bilgi var mı acaba, o kadar insan ne yaptı alan kapalı ise otele nasıl geçtiler. THY internet sitesindeki duyurularda sadece iptal seferler bilgisi mevcut. Pilota da kızdı millet içerden gereksiz bilgi veriyor diye adam sesini çıkaramıyor daha da. Nereden bilgi alacak bu insanlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fo ~ 2 yıl önce
Ne kadar amatör ve düşüncesizce böyle sosyal medyada paylaşması olanları. Şirket mutlaka soruşturma açacaktır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GM ~ 2 yıl önce
O anda yaşananları Allah sana yaşatmasın! Hiç düşündün mü, o uçaktakilerin ailelerinin, yakınlarının durumunu? Kulenin dahi bilgisinin olmadığını söylediği bir durumda bu yapılan, derslere konu olacak bir PR örneğidir. Bravo o uçuş ekibine!
fo ~ 2 yıl önce
NDA diye arat bir internette
GM ~ 2 yıl önce
"Güvendeyiz" mesajı gizlenmesi gereken bir konu mudur? Sen bir daha oku!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000