25 Ocak 2016, Pazartesi 11:50:17

THY pilotlarını ER-AH yetiştirecek

Türk Hava Yolları, pilotaj eğitimi için Er-Ah uçuş okulu ile anlaştı. THY ve Er-Ah, üç yıllık pilotaj eğitim hizmet sözleşmesi imzaladı.
  • hadi hayirlisi
  • bu okullar belli bi kalite standardı sergilenmek zorunda zaten, onemli olan anlaşmayı yapması değil bu süreci nasıl değerlendireceği. SUNEX konusunda bir anlaşmazlık olduğunu bende duydum. Sanırım bu bütün eğitim anlaşması değil toplam 200 küsür olan uçuş saatlerini tamamlama anlaşması gibi birsey.
  • SUNEX ERAH uçuş okulu anlaşmasını neden fesh etti ERAH eğitiminden memnun kaşmadığı duyumunu aldım Doğrumu acaba bilen varsa açıklasın
  • Erah bu noktadan sonra fiyat arttırmazsa iyi...ne de olsa thy ye pilot yetiştirmenin prestijini kaptı

2016 yılında filosuna 40 uçak daha katarak 339 uçağa ulaşmayı hedefleyen Türk Hava Yolları, büyüyen filosu için pilot ihtiyacını da yerli kaynaklardan temin etmeye başladı. Daha önce özel uçuş okulları ile pilotaj eğitimi konusunda anlaşma yapan THY, bu kez Er-Ah ile pilotaj eğitimi için el sıkıştı.

THY ile Er-Ah arasında üç yıllık pilotaj eğitim hizmet sözleşmesi imzalandı. Sözleşmeye göre, tüm başvuru süreçleri THY tarafından yapılacak ve eğitimler Er-Ah tarafından 16 ay içinde tamamlanacak.

Pilot adayları, teorik eğitimlerini Antalya teorik eğitim tesisinde, uçuş eğitimlerini ise Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nda bulunun uçuş eğitim tesisinde alacaklar. 12 kişiden oluşan ilk öğrenci grubu Şubat ayında eğitimlerine başlayacak.

Eylül 2016’da Antalya teorik eğitim tesisini, Isparta’ya taşıyacak olan Er-Ah Eylül’den sonra  tüm eğitimleri Isparta’daki yeni  uçuş eğitim akademisinde verecek.

©AirportHaber

THY pilotlarını ER-AH yetiştirecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

Gurbetci ~ 2 yıl önce
hadi hayirlisi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fly ~ 2 yıl önce
bu okullar belli bi kalite standardı sergilenmek zorunda zaten, onemli olan anlaşmayı yapması değil bu süreci nasıl değerlendireceği. SUNEX konusunda bir anlaşmazlık olduğunu bende duydum. Sanırım bu bütün eğitim anlaşması değil toplam 200 küsür olan uçuş saatlerini tamamlama anlaşması gibi birsey.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abaza ~ 2 yıl önce
SUNEX ERAH uçuş okulu anlaşmasını neden fesh etti ERAH eğitiminden memnun kaşmadığı duyumunu aldım Doğrumu acaba bilen varsa açıklasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
xyz ~ 2 yıl önce
Erah bu noktadan sonra fiyat arttırmazsa iyi...ne de olsa thy ye pilot yetiştirmenin prestijini kaptı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000