19 Eylül 2018, Çarşamba 17:20:21

İşte THY pilotlarının yeni zamlı maaşları

Türk Hava Yolları'nda kokpit ekibine yapılan zamların bu ay alınan maaşlara yansıdığı öğrenildi.
  • komiksiniz sanki brüt insanların cebine giriyor adamların maaşı daha ilk aydan vergi dilimi atlıyor
  • meyve suyu dagıtıp tırnak törpüleyen ile eşşek gibi calısıp yeteneğe binaen pilotaj egitimi alan kişi arasında fark vardır. nasıl mı.birisi hasetlenip hayasızca yorum yazar.2 ülke görüp cebine 3-5 kurus girdi diye kendini bir halt sanar.diger pilot arkadaş da uçar ve emeginin karsılıgını alır...karakter meselesi bu işler biraz da
  • alinan masalar kimseyi ilgilendirmez ancak thy nin haksiz yere cikardigi insanlar varken ve bu zamları alanlar cikarilanlar icin hiç tepki gostermemisken , alinan bu paralar kimse kusura bakmasın hak edilerek alinmamistir.
  • acilen bu zamlar durdurulmali. FO larin 11 bin almasi cok. Kaptanlara baska tabi ama bir akademili 7 yildan erken kaptan olmamali. boylece baska bir sirkete gecemesinler. Adamlar 2 joyistik ceviriyorlar diye bir sey saniyorlar kendilerini. Ben teklifi kabul ettim deyince de inanmiyor o teklifi kabul etseydim simdi maasim daha azdi. MAX 8 bin TL net FO lara yeter de artar bile.
  • Valla sonuna kadar hakediyor kaptanlarımız helal olsun canımız onlara emanet iyi uçuşlar herkese
  • Cerrah ile pilotu kıyaslamak nasıl bir mantık.?Bir Tip öğrencisi 15 sene okumadan Kalp, beyin Cerrahı olamaz.
  • Km maaslaei 3000 tl’ye dusurulup teknik’e zam yapilmali. Ayrica pass biletler sicile gore degil statuye gore yapilmali. Ne oldugu belirsiz hostes pilottan once ucaga binemez
  • Yeter ya! Bu nedir kardeşim, kime ne benim maaşımdan! Yok Porschem varmış, yok para çok gibiymiş, millete ne ya! sonra saldırılara maruz kalıyoruz kalbimiz kırılıyor! Bıktım maaşımın gündem olmasından, ben maaşımla gündeme gelmek istemiyorum!
  • Hayırlı uğurlu olsun.Gule güle harcasinlar.Darisi diğer çalışmaların başına inşallah
  • Züğürtün çenesi pek bi yorulmuş. İlanlar açık 35 yaşa kadar alıyorlar. Parası olmayan sağlıklı olup kafası basan buyursun gelsin. Klavye başı artisliğine gerek yok. 3-4 yıl sınav seçim mülakat meşakkatli bir süreç var, daha ilk adımı atmak yemiyorsa airpırt yoruma devam.. klavye delikanlısı. Süreci yaşayanla klavyeye koltuğa kök salan bir olmayacak tabi.

Türk Hava Yolları'nda kokpit ekibine yapılan zamların önümüzdeki ay alınacak maaşlara yansıyacağı öğrenildi.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; Türk Hava Yolları'nın kokpit ekibine yeni zam kararı önümüzdeki ay alınacak maaşlarla birlikte hayata geçecek.Buna göre Kaptan pilotlar yüzde 29 zam ile brüt 47 bin lira alacakken, yardımcı pilotlar ise yüzde 21 zamlı ile brüt 27 bin lira olarak maaşlarını alacaklar.

Öte yandan Türk Hava Yolları akademiden mezun olarak THY kokpitinde iş başı yapan pilotlardan aylık kesilen ücret de 6400 lira olarak güncellendi. Hem akademi ücreti hem de vergi kesintileriyle birlikte maaşlarında ciddi oranda kayıp yaşayan pilotlar, Cumhurbaşkanlığı'nın Türk Lirası kararnamesiyle birlikte TL olarak borçlanmaya ilişkin umutlarını sürdürüyor.

NE OLMUŞTU?

Türk Hava Yolları, Haziran ayında yaptığı zamma ek olarak bu aydan itibaren geçerli olmak üzere kokpit ekibine yeni zam kararı almıştı. Döviz kurunun yükselmesi sonrasında pilotları elinde tutmak isteyen THY, 3 ay içinde önce yüzde 20, ardından da yüzde 30 oranlarında zam yapmıştı.

©AirportHaber

İşte THY pilotlarının yeni zamlı maaşları

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (274)

hakan ~ 3 ay önce
komiksiniz sanki brüt insanların cebine giriyor adamların maaşı daha ilk aydan vergi dilimi atlıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
never surrender ~ 3 ay önce
meyve suyu dagıtıp tırnak törpüleyen ile eşşek gibi calısıp yeteneğe binaen pilotaj egitimi alan kişi arasında fark vardır. nasıl mı.birisi hasetlenip hayasızca yorum yazar.2 ülke görüp cebine 3-5 kurus girdi diye kendini bir halt sanar.diger pilot arkadaş da uçar ve emeginin karsılıgını alır...karakter meselesi bu işler biraz da

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sacma ~ 3 ay önce
birisi hayatini yasar birisi ezikliginden kokpite girersem kral olucam sanir, 2 yil ugrasir kokpite girer egitim masraflari ROI 6 yil. 2 yilda egitimde eziklendin etti 8 yil sonra yasamaya basliyosun. 8 yili cope gitti diye eziklenip maas diye agla. Digeri ise 8 yildir hayatini yasayior. ha meslegi cok istiyorduysan maasina zaten bakmazsin 5 bine de yaparsin sukuredersin kurumumuza. yeni girenlere hep soyluyoruz bu is maas icin yapilmaz diye. kaldi ki kaptan olunca kazanacaksin o yuzden zam zam diye aglama. 3 gunluk dunya. FO maaslari 8 bine kadar inmesinde sakinca yok kaptanlar da 40 -60 bin bandi iyidir.
mehmet ~ 3 ay önce
alinan masalar kimseyi ilgilendirmez ancak thy nin haksiz yere cikardigi insanlar varken ve bu zamları alanlar cikarilanlar icin hiç tepki gostermemisken , alinan bu paralar kimse kusura bakmasın hak edilerek alinmamistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerini bil FO ~ 3 ay önce
acilen bu zamlar durdurulmali. FO larin 11 bin almasi cok. Kaptanlara baska tabi ama bir akademili 7 yildan erken kaptan olmamali. boylece baska bir sirkete gecemesinler. Adamlar 2 joyistik ceviriyorlar diye bir sey saniyorlar kendilerini. Ben teklifi kabul ettim deyince de inanmiyor o teklifi kabul etseydim simdi maasim daha azdi. MAX 8 bin TL net FO lara yeter de artar bile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amir ~ 3 ay önce
Valla sonuna kadar hakediyor kaptanlarımız helal olsun canımız onlara emanet iyi uçuşlar herkese

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abdullah Uslu ~ 3 ay önce
Cerrah ile pilotu kıyaslamak nasıl bir mantık.?Bir Tip öğrencisi 15 sene okumadan Kalp, beyin Cerrahı olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yetmez ~ 3 ay önce
Km maaslaei 3000 tl’ye dusurulup teknik’e zam yapilmali. Ayrica pass biletler sicile gore degil statuye gore yapilmali. Ne oldugu belirsiz hostes pilottan once ucaga binemez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??????? ~ 3 ay önce
senin ne olduğun belli mi peki?
ilkel demode ~ 3 ay önce
yaz bro yaz kim tutar seni:)
Kabin ~ 3 ay önce
Ayıp ya biz hayatımızı havada kazanıyoruz hangi ülkede senın dedıgın olur radyasyon ye tehlikeli bir iş statusunde calış kabin ve kokpıtın maaşına ve uçaga öncelikli gecişine laf at konusurken beyniyle düşünmeyen var sen dedın hersey degişir şimdi
Net ~ 3 ay önce
Maaşların neden brütleri yazılıyor neden net olanı yazmıyorsunuz kesintiler oyle az degil
TK FO 320 OVYE ~ 3 ay önce
Yeter ya! Bu nedir kardeşim, kime ne benim maaşımdan! Yok Porschem varmış, yok para çok gibiymiş, millete ne ya! sonra saldırılara maruz kalıyoruz kalbimiz kırılıyor! Bıktım maaşımın gündem olmasından, ben maaşımla gündeme gelmek istemiyorum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçan şoföre ~ 3 ay önce
Sanatınla mı yaptığın bilimle mi gündeme gelecektin?vasfın olmadan bu paralar kazanılırsa daha çok millete malzeme olursun
hahaha ~ 3 ay önce
Adam pilota vasıfsız demiş :) Şuraya alkollü yorum bırakmayın sonra çok gülüyoruz...
Teknik egitmen ~ 3 ay önce
Hayırlı uğurlu olsun.Gule güle harcasinlar.Darisi diğer çalışmaların başına inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
khan ~ 3 ay önce
Züğürtün çenesi pek bi yorulmuş. İlanlar açık 35 yaşa kadar alıyorlar. Parası olmayan sağlıklı olup kafası basan buyursun gelsin. Klavye başı artisliğine gerek yok. 3-4 yıl sınav seçim mülakat meşakkatli bir süreç var, daha ilk adımı atmak yemiyorsa airpırt yoruma devam.. klavye delikanlısı. Süreci yaşayanla klavyeye koltuğa kök salan bir olmayacak tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000