10 Haziran 2013, Pazartesi 14:15:18

THY PİLOTLARI THY MÜDÜRÜNE SALDIRDI

Türk Hava Yolları pilot ekip odasında yabancı pilot konusunda tartışma yaşandı. İki pilot, Risk Değerlendirme Müdürü Mustafa Tunçiz Taner’in üzerine yürüdü.
  • TSK pilotlarına dil uzatmasını.bizler akşam huzurlarda yapabiliyorsak askerlerimiz sayesindedir.
  • eyy sviyesiz kabin topluluğu uzak durun artık kokpittden.. Ne aşağılık kompleksiniz varmış ne seviyesiz aç insanlarmışsınız siz.
  • Yabnaci kaptanlar lise mezunu ve genelde teknik kökenli , efendiler ve uçuşta türk f/o first class tan kalkmaz yabancı pilot koltuğu bozuk yolcuya kalkar yerini verir. Bizimkilerde yerini verdi hak elden gidiyor diye ardından sallar. Yaşanan şeyler bunlar
  • Kabinden yazan arkadaslar bir kaptan olarak sizleri boyle kabul ettim, sizlerle calisirken beklentilerimi dusuk tutmayi ogrendim, sizleri ne yazarsaniz yazin genede seviyorum

Türk Hava Yolları’da görev yapan iki pilot, THY Risk Değerlendirme Müdürü Mustafa Tunçiz Tuncer’e saldırdı. THY’de yabancı pilot çalıştırılması ve öğretmen pilotların yabancılardan seçilmesi konusunda yaşanan tartışma sonrası, THY’de çalışan A.Y ve İ.Ç isimli iki THY pilotu Tuncer’in üzerine yürüdü.

THY ekip odasındaki kavga, iki gün önce yaşandı. Risk Değerlendirme Müdürü Mustafa Tunçiz Tuncer ile A.Y ve İ.Ç yabancı pilot konusunda konuşurken bir anda ortam gerildi. İki THY pilotu, “Şirketi satıyorsunuz” diyerek Tuncer ile sert tartışmaya girdi. O sırada ekip odasında bulunan çok sayıda pilotun önünde yaşanan sözlü kavgada sesler yükselmeye başlayınca pilotlar arayı girdi ve tarafları sakinleştirdi.

THY pilotları A.Y ve İ.Ç’nin yabancı pilot sayısının artmasına ve yabancıların öğretmen pilot kadrosuna alınmasına tepki gösterdikleri öğrenildi.

THY yöneticisi ile pilotlar arasındaki kısa süreli gerginlik daha sonra tatlıya bağlandı.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY PİLOTLARI THY MÜDÜRÜNE SALDIRDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (130)

Hülya ~ 5 yıl önce
TSK pilotlarına dil uzatmasını.bizler akşam huzurlarda yapabiliyorsak askerlerimiz sayesindedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabin ~ 5 yıl önce
eyy sviyesiz kabin topluluğu uzak durun artık kokpittden.. Ne aşağılık kompleksiniz varmış ne seviyesiz aç insanlarmışsınız siz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dogrusu ~ 5 yıl önce
Yabnaci kaptanlar lise mezunu ve genelde teknik kökenli , efendiler ve uçuşta türk f/o first class tan kalkmaz yabancı pilot koltuğu bozuk yolcuya kalkar yerini verir. Bizimkilerde yerini verdi hak elden gidiyor diye ardından sallar. Yaşanan şeyler bunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bvnbvn ~ 5 yıl önce
sen mi oturcan bizinısta. emergency exit neyine yetmiyor.
Seviyorum kardesimi ~ 5 yıl önce
Kabinden yazan arkadaslar bir kaptan olarak sizleri boyle kabul ettim, sizlerle calisirken beklentilerimi dusuk tutmayi ogrendim, sizleri ne yazarsaniz yazin genede seviyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000