04 Ekim 2008, Cumartesi 08:11:13

THY, pilotlara cezayı kesti!

Türk Hava Yolları'nın rotayı şaşıran uçağında görevli Kaptan Pilot Nejat Tatarel ve yardımcısı Fatih Yurduseven hakkında verşlen karar açıklandı.
  • en onemli haber son sirada :( birazdan gundemden dusecek...
  • BIRAKIN , BU RUMUZLA YAZMAYI DA AÇIKÇA ADIMIZI YAZALIM; BELKİ NEFRETİMİZİ KUSMAYI BIRAKIRIZ YORUMLARIMIZDA ....!!!!!!!
  • Bu konuda bizlerce bilinmeyen cok detaylar var kanaatimca, dolayisiyla (spekulasyon=) verilen ceza hafife kacmis. Once sen 200 yolcuyu ve THY ve TR nin pilot camiasini tehlikeye sok, sonra cikar ve kahraman ol??? Asker de olsa hafife kacmis....... Ama Sky daki yunanlari unutmayalim...
  • Ben bu işi gerçekten çözemedim... Madem ki uçak arızalandı ve göstergeler çalışmıyordu bu durumda bence pilotların yapabileceği en iyi şey uçağı uygun bir alana sağ salim indirmek. Ee zaten pilotlarda böyle yaptı. Neden cezalandırıldılar gerçekten bir anlam veremedim. Çok ilginç.... Belki benim bilmediğim şeyler vardır..:)

Türk Hava Yolları’nın geçtiğimiz Ağustos ayında navigasyon sisteminde arıza meydana gelen ve bu yüzden Lagos Havalimanı  yerine Lome Havalimanı'na inen uçağın kokpit ekibi hakkında verilen karar açıklandı.

İstanbul-Lagos seferini yaparken seyrüsefer sistemleri arızalanan Airbus 310 uçağını, Nijerya’nın Lagos Havalimanı yerine Lome Havalimanı’na indiren pilotlar cezalandırıldı.

Olayla gerekli incelemelerin yapılması ve ilgili teknik raporların hazırlanmasının ardından gerekli kararı aldı. 26 Eylül tarihinde toplanan THY Uçuş Kurulu, Kaptan Pilot Nejat Tatarel’in kaptanlığının alınmasına, 2’nci Pilot Fatih Yurduseven’in de kaptanlığa terfisinin 1 yıl geciktirilmesine karar verdi. Alınan karar, dün pilotlara tebliğ edildi.

 

THY, pilotlara cezayı kesti!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Cpt Tsar ~ 10 yıl önce
en onemli haber son sirada :( birazdan gundemden dusecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ABDULLAH ~ 10 yıl önce
BIRAKIN , BU RUMUZLA YAZMAYI DA AÇIKÇA ADIMIZI YAZALIM; BELKİ NEFRETİMİZİ KUSMAYI BIRAKIRIZ YORUMLARIMIZDA ....!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asker ~ 10 yıl önce
Bu konuda bizlerce bilinmeyen cok detaylar var kanaatimca, dolayisiyla (spekulasyon=) verilen ceza hafife kacmis. Once sen 200 yolcuyu ve THY ve TR nin pilot camiasini tehlikeye sok, sonra cikar ve kahraman ol??? Asker de olsa hafife kacmis....... Ama Sky daki yunanlari unutmayalim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıbrıslı ~ 10 yıl önce
Ben bu işi gerçekten çözemedim... Madem ki uçak arızalandı ve göstergeler çalışmıyordu bu durumda bence pilotların yapabileceği en iyi şey uçağı uygun bir alana sağ salim indirmek. Ee zaten pilotlarda böyle yaptı. Neden cezalandırıldılar gerçekten bir anlam veremedim. Çok ilginç.... Belki benim bilmediğim şeyler vardır..:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000