23 Haziran 2014, Pazartesi 13:30:18

THY PİLOT EĞİTİM SİSTEMİNİ KÖKÜNDEN DEĞİŞTİRİYOR

Türk Hava Yolları pilot ihtiyacını karşılamak üzere kurduğu uçuş akademisinde köklü değişikliğe gidiyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden kiralanan Aydın Çıldır Havalimanı’na taşınan pilot akademisi, eğitimleri dünyaca ünlü FIT üniversitesi ile işbirliği yaparak gerçekleştirecek.
  • Bu ülkede herseyin en iyisi vardır. Yabancılara ihtiyac yoktur. Hep aynı terane diyen arkadas sürünüyorum demiş ama kendine dönüp baktın mı hiç neden sürünüyorsn?
  • Hep aynı teraneye Yapmissin iste şark kafaligi sende
  • bayildim yorumlara ayni Osman Baskanin soyledigi kendi ucagimizi yapiyoruz gibi. Bizdeki akademiler daha iyi, ben egitimimi turkiyede aldim ve koc gibi pilot oldum muhabbeti. Yok donanmamizi ingilizlere verdik. Iste bu kafa 50 milyarlik sirkete hala adam gibi bir ucus okulu kuramadi. klasik sarkli zihniyetimiz ortada. her yapilani elestir herkesi karala. ben dunyalari harcadim pilot olmak icin. hala bostayim. keske en bastan amerikaya gitseydim veya fit ye. boylece is garantim olurdu da surunmezdim.
  • T-shirtleri pantolonunun içinde olanlar yabancılar , dışında olanlar yerliler nasıl çözdüm ama ?

Türk Hava Yolları (THY), pilot eğitim üssü haline getireceği Aydın Çıldır Havalimanı’ndaki uçuş akademisinin eğitim sistemini kökünden değiştirme kararı aldı.

Yıllardır pilot eğitimi yaptırdığı Amerika’nın Florida eyaletindeki Florida Institute of Technology (FIT) Üniversitesi’nden memnun kalan THY yönetimi, Aydın’daki pilot okulunda aynı sistemi uygulamak için FIT ile anlaştı.

Anlaşma gereği Florida Institute of Technology Üniversitesi Havacılık Bölümü Dekanı Prof. Korhan Oyman başkanlığında 6 kişilik ilk ekip bugün Aydın’a geldi. Ekibin ilk incelemelerinin ardından diğer personelin de Aydın’a gelmesi bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre Florida Institute of Technology Üniversitesi’nin eğitim programı birebir THY uçuş akademisinde uygulanacak.

THY’nin bu çalışma ile pilot eğitim sistemini güçlendirmeyi amaçladığı ve THY Uçuş Akademisi’ni özellikle Ortadoğu bölgesinin alternatifsiz tek uçuş akademisi haline getirmeyi düşündüğü kaydedildi.

İlk etapta pilotaj eğitimi için kullanılmaya başlanan okulun daha sonra kabin ve teknisyen eğitimi de vereceği belirtildi.

©Airporthaber.com

THY PİLOT EĞİTİM SİSTEMİNİ KÖKÜNDEN DEĞİŞTİRİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu ülkede herseyin en iyisi vardır. Yabancılara ihtiyac yoktur. Hep aynı terane diyen arkadas sürünüyorum demiş ama kendine dönüp baktın mı hiç neden sürünüyorsn?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hep aynı teraneye Yapmissin iste şark kafaligi sende

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hep ayni terane ~ 4 yıl önce
bayildim yorumlara ayni Osman Baskanin soyledigi kendi ucagimizi yapiyoruz gibi. Bizdeki akademiler daha iyi, ben egitimimi turkiyede aldim ve koc gibi pilot oldum muhabbeti. Yok donanmamizi ingilizlere verdik. Iste bu kafa 50 milyarlik sirkete hala adam gibi bir ucus okulu kuramadi. klasik sarkli zihniyetimiz ortada. her yapilani elestir herkesi karala. ben dunyalari harcadim pilot olmak icin. hala bostayim. keske en bastan amerikaya gitseydim veya fit ye. boylece is garantim olurdu da surunmezdim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
coaly ~ 4 yıl önce
T-shirtleri pantolonunun içinde olanlar yabancılar , dışında olanlar yerliler nasıl çözdüm ama ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000