16 Mart 2017, Perşembe 13:38:15

THY PIA anlaşmasını iptal etti

Türk Hava Yolları, Pakistan Havayolları ile wetlease anlaşmasını iptal etti.
  • THYnin bizzat kendine suparis ettigi yepyeni 330larin pakerin elinde paralanmasi yazik olacakti. Isabet olmus.
  • Kamil koça kiralayın. Kanatları sökün. Izmir Istanbul ankara çalışır. Nede olsa dünyanın en geniş köprülerini yaptınız. Bir tane 330uda susurlukda tost ayran dükkanı yapın.
  • Şu anda sadece 2 adet 738 gine havayolları adına uçmak üzere wet lease olacak gerisi hikaye. 737 cilere hayırlı olsun konakri base.
  • Internet de yazi vardi. Gecen sene PIA A-330 wet lease yaptigi Sri Lankan Airlines ve PIA Satine 8,000$ odedi . 6 ayda toplam $19 milyon dolar odedi Hala $2 milyon dolar Sri Lankan hava yollarina borcu var . PIA $4 milyon dolar para kaybetdi 6 ay anlasmada PIA yeniden para kaybetmek istemedi buyuk olasikla THY A-330 icin saatine cok dusurdu. A330 London route icin kullanilacaklardi . Pakistan hukumetini sorusturmasi hala Sri Lanka wet lease icin de am ediyor. THY icin buyuk para kaybi oldu PIA anlasmasi . A330 Antalya hava meydaninda Yatmaya devam

Türk Hava Yolları ile Pakistan Havayolları arasında yapılan uçak kiralama anlaşması iptal edildi. Bir süre önce üç Airbus 330 tipi uçak için ekipleriyle birlikte kiralamak üzere anlaşma yapan THY, beklenmedik kararla anlaşmayı iptal etme kararı aldı.

Pakistan'da görevlendirmek üzere seçilen kabin ve kokpit ekiplerine dün bir e posta gönderen THY yönetimi, anlaşmanın operasyonel sebeplerle iptal edildiğini duyurdu. Pakistan'da görev yapacakları için program verilmeyen ekipler ise rezerv olarak bilinen pozisyonda bu ay boyunca uçuşlarını gerçekleştirecekler.

Anlaşmanın, Pakistan Havayolları'nın resmi wetlease anlaşmasını imzalamayı geciktirmesinden kaynaklandığı ileri sürüldü. Konuya ilişkin resmi bir açıklama ise yapılmadı.

Airporthaber.com

THY PIA anlaşmasını iptal etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Siparis ~ 1 yıl önce
THYnin bizzat kendine suparis ettigi yepyeni 330larin pakerin elinde paralanmasi yazik olacakti. Isabet olmus.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abey ~ 1 yıl önce
Kamil koça kiralayın. Kanatları sökün. Izmir Istanbul ankara çalışır. Nede olsa dünyanın en geniş köprülerini yaptınız. Bir tane 330uda susurlukda tost ayran dükkanı yapın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teneke ~ 1 yıl önce
Seninde ağzına bi ip bağlayalım. Sonra büzeriz ağzın kapanır. Böylece boş ses çıkarmamış olursun!
""" ~ 1 yıl önce
TENEKE den çok ses çıkar ama huzur kaçırır.
konakri ~ 1 yıl önce
Şu anda sadece 2 adet 738 gine havayolları adına uçmak üzere wet lease olacak gerisi hikaye. 737 cilere hayırlı olsun konakri base.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Para kaybi ~ 1 yıl önce
Internet de yazi vardi. Gecen sene PIA A-330 wet lease yaptigi Sri Lankan Airlines ve PIA Satine 8,000$ odedi . 6 ayda toplam $19 milyon dolar odedi Hala $2 milyon dolar Sri Lankan hava yollarina borcu var . PIA $4 milyon dolar para kaybetdi 6 ay anlasmada PIA yeniden para kaybetmek istemedi buyuk olasikla THY A-330 icin saatine cok dusurdu. A330 London route icin kullanilacaklardi . Pakistan hukumetini sorusturmasi hala Sri Lanka wet lease icin de am ediyor. THY icin buyuk para kaybi oldu PIA anlasmasi . A330 Antalya hava meydaninda Yatmaya devam

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000