31 Ağustos 2009, Pazartesi 08:20:40

THY personelinin rüyası gerçek oldu

John F. Kennedy Havalimanı'nda, THY'nin yer hostesi olarak çalışan, Nagihan Gündoğdu, ABD'nin en seçkin havacılık idaresi ve pilotluk eğitimin verildiği yer olarak gösterilen, Long Island Farmingdale State Üniversitesi'ne seçilen 200 özel öğrencinden biri oldu.
  • buram , burak reklam kokuyor , okulu bitmemnis , pilot olamamis , ama harward hayali ile iyi soslanmis . bravo bu yazinin basinda cikmasina sebep olanlara , bravo birsuru basin yayin organinda cikan haberler icin hic bir sey sormayan thy yetkililerine .eger bilgileri varsa ona iki kez bravo, herseyi 4/4 luk pilotlar dururken boyle yaniltici haberlerde thy logosu ile alet olmuslar !!!
  • Adam torpille biryerlere geliyor, bizi saf mı zannediyorsunuz?
  • Airporthaber esas haber yapnak istiyorsaniz gidin John F. Kennedy havalimani istasyon sefini haber yapin. Thy'nin yetistirdigi nadir insanlardan; A.B.D. de ticari pilotluk deneyimi olan lisansli pilot, JFK'den ucus yapan saygin kargo operatoru havayollarindan sertifikali Loadmaster ve THY'nin gecmisinde en iyi egitim verilmis ve uluslararasi faaliyet gosteren bircok havayolu ile yer hizmetleri tecrubesi olan bir kisi.. Acaba Tr'de hangi havacilik kurumunda boyle birisi var. Arkadasimiz oldugu icin degil ama gercek oldugu icin. Yoksa herhangi bir ABD eyalet universitesine gitmek orada oturum izni olan herkesin hakki............
  • sak sak sak

Okula, geçtiğimiz yıl başlayan Gündoğdu, iki yıl sürecek olan eğitiminde, pilotluk eğitimin yanısıra havacılık idaresi öğrenimi de yapıyor. 14 yıldır aralıksız olarak Türk Hava Yolları'nda çalışan ve hosteslikten pilotluğa yükselen Gündoğdu'nun hayali gerekli uçuş eğitimini tamamladıktan sonra ticari uçakları kullanabilecek düzeye gelmek. 
 
TÜM AİLE HAVACILIK SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYOR

Anne, baba ve diğer kardeşlerinin de, Türk Hava Yolları çalışanı olduğunu belirten Gündoğdu, "Biz ailecek havacılığa gönül verdik ve bu sektör ekmek kapımız oldu, aile bireylerimin hepsi havacılık sektörü çalışanları. Türk Hava Yollarına 14 yıl önce girdiğimde amacım, havacılık sektöründe yükselebileceğim yere kadar yükselmekti. 5 yıl önce ABD'ye atandım, havacılık sektörünün en gelişmiş olduğu bu ülkede fırsatları kullanmak istedim ve rüyalarımı gerçekleştirdim" şeklinde konuştu.

Şu sıralarda okulda küçük uçakları kendine güvenle kullanan Gündoğdu, kendisi için havacılık bir tutkuya dönüştüğünü belirterek, okuldan mezun olduktan sonra ise aldığı havacılık idaresi eğitimiyle ilgili kendini daha da geliştirmeyi planlıyor.

HARVARD'LI PİLOT ADAYI

Havacılık konusunda çok yetenekli öğrencilerin kabul edildiği, Long Island Farmingdale State Üniversitesinden mezun olduktan sonra, havacılık idaresi ve pilotluk konusunda kendini daha da geliştirip, ileride Türkiye'de, Amerikan standartlarında uçuş ve havacılık eğitimi veren bir okul açmayı düşünen Gündoğdu, "İnandım ve başardım, hayallerimi gerçekleştirmek için çok çalıştım" dedi.

Türkiye'de, İstanbul Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesinden mezun olan Gündoğdu'nun eğitim konusunda da hedefleri büyük. Gündoğdu, önümüzdeki yıl mezun olacağı, ikinci üniversitesinin ardından , dünyanın en seçkin üniversitelerinden biri olan Harvard'da, (MBA ) İş İdaresi Yüksek Lisans Eğitimi) yapmayı planlıyor.

THY personelinin rüyası gerçek oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
buram , burak reklam kokuyor , okulu bitmemnis , pilot olamamis , ama harward hayali ile iyi soslanmis . bravo bu yazinin basinda cikmasina sebep olanlara , bravo birsuru basin yayin organinda cikan haberler icin hic bir sey sormayan thy yetkililerine .eger bilgileri varsa ona iki kez bravo, herseyi 4/4 luk pilotlar dururken boyle yaniltici haberlerde thy logosu ile alet olmuslar !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Adam torpille biryerlere geliyor, bizi saf mı zannediyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Airporthaber esas haber yapnak istiyorsaniz gidin John F. Kennedy havalimani istasyon sefini haber yapin. Thy'nin yetistirdigi nadir insanlardan; A.B.D. de ticari pilotluk deneyimi olan lisansli pilot, JFK'den ucus yapan saygin kargo operatoru havayollarindan sertifikali Loadmaster ve THY'nin gecmisinde en iyi egitim verilmis ve uluslararasi faaliyet gosteren bircok havayolu ile yer hizmetleri tecrubesi olan bir kisi.. Acaba Tr'de hangi havacilik kurumunda boyle birisi var. Arkadasimiz oldugu icin degil ama gercek oldugu icin. Yoksa herhangi bir ABD eyalet universitesine gitmek orada oturum izni olan herkesin hakki............

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sak sak sak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000