06 Ocak 2012, Cuma 15:20:02

THY PERSONELİNE İYİ HABER...

Hava-İş Sendikası, Türk Hava Yolları'nda görevli olan personelin izin haklarının yenildiğini düşünerek Bakanlığa yaptığı başvurudan olumlu yanıt aldığını açıkladı...
  • Canım gibi sevdiğim işimi elimden aldılar..Sayın Sendika senelik izinin 3-5 gününü araştırıyor.İzmir sendika başkanı zaten hayalet ADETA BİR CASPER .Benim ekmeğim elimden gitti bari diğer arkadaşların iş güvenli ği sağlansın.İzmir sendika başkanı daha '' apron kartı '' alamadı... Bu nasıl GÜÇ ?? . Zaten almasınada artık pek gerek yok personel kalmadı.Ama her ay çok iş yapıyormuş gibi 5000 liradan fazla maaş alıyor.Bence boşa israf hava iş bunların teftişini yapsın.Çalışmayan İzmir şubesini kapatsın.Personel eriyor senelik izin peşinde millet.İzmir alsancak,kuşadalarında yemek yemeyi iyi biliyorlar ,ama millet kan ağlarken.Birazda bu konulara ilgi gösterelim...Böyle konuşmak istemezdim ama SENELİK İZİN konu degil bence.
  • uçağın u'sundan anlamayan adamlar, gelmişler orada 3 aylık bir kursla teknisyen olacağını sanıyorlar. sonra bir de kalmış teknik'teki adamlara laf ediyorlar. o teknikteki adamlar uçakçılıkla ilgili kaç yıl eğitim alıyorlar senin haberin var mı ? sizin gibi düz bir meslek lisesi okuyupta gelmiyorlar o işe. bırak herşeyi bir de kalkıp o adamlara laf etmen adamın canını sıkıyor. habomculara verilen para çok bile. asgari ücret verilse yeter
  • Kafanı yorma sen HABOM personelleri tekniktekilerden çok daha iyi İngilizce bilmekte. Zaten çoğunluğu öğretmen ve fakülte mezunu. tekniktekiler kimler acaba? uçak lisesi mezunu, ordan burdan toplama insanlar. en son söyleyebileceğin şeydir habomcuların ingilizcesine laf atmak!
  • habomcular önce ingilizce öğrensinler ondan sonra maaş istesinler. piyasada 1000 lira alamayacak adamlar burda adam yerine konuluyor şirketi doldurdular habom ayağına.
Hava-İş Sendikası, Türk Hava Yolları'na 22. dönem toplu iş sözleşmesinin imza tarihinden sonra, 15 Haziran 1999 tarihinden önce işe girmiş olanların yıllık izin haklarının 30 gün olduğunu ve bu kapsamda izin kullandırılması konusunda görüşlerin aktarıldığını ifade ederek, alınan olumsuz cevap neticesinde de konunun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişliği'ne intikal ettirildiğini açıkladı.
 
Bu başvurusu sonrasında izin haklarının 30 gün olduğu konusunda İş Müfettişliği'nin kararı olduğunu açıklayan Hava-İş, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
 
Hava-İş Sendikası konu ile ilgili olarak üyelerine aşağıdaki duyuruyu yaptı.

Değerli Üyelerimiz;

Sendikamız 22. Dönem toplu iş sözleşmesinin imza tarihinden sonra THY A.O’da yürürlükte bulunan 22. Dönem TİS 60. Maddesinde belirlenen Yıllık İzin süreleri ile ilgili 15.06.1999 tarihinden önce işe girmiş sendika üyelerinin izninin 30 gün kullandırılması gerektiğini belirtmiş, işveren ve üyelerine uygulamanın bu yönde yapılmasını gerektiğini bildirmişti.Ancak sendikamızın bu talebi ve üyelerimizin bu konuda verdiği dilekçeler işverence kabul edilmemişti.

Sendikamız konuyu T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişliğine iletmiş ve TİS ihlalinin önlenmesini talep ederek TİS ihlalinin önlenmesi için başvuruda bulunmuştu.T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafımıza bu başvurumuz konusunda gönderdiği yazı ile İş Müfettişliği İnceleme sonucu; sendikamızın ilgili TİS ihlal başvurusu konusunda haklı olduğu belirlenmiştir.

İş Müfettişliği inceleme raporunun sonuç kısmında 15.06.1999 tarihinden önce işe giren tüm üyelerimiz için yıllık izin süresinin 30 işgünü olduğu açıkça saptanmıştır.
Bu nedenle ilgili İş Müfettişliği inceleme raporu sonucu sendikamız 05.01.2012 tarihinde ilgili ihlalin sona erdirilmesi, geriye doğru eksik izin kullandırılan üyelerimizin izinlerinin iade edilmesi ve 2012 yılı yıllık izinlerinin İş Müfettişliği Raporu dikkate alınarak planlanması hususunda işverene resmi yazı yazılmıştır. Bilginize sunarız.


THY PERSONELİNE İYİ HABER...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 6 yıl önce
Canım gibi sevdiğim işimi elimden aldılar..Sayın Sendika senelik izinin 3-5 gününü araştırıyor.İzmir sendika başkanı zaten hayalet ADETA BİR CASPER .Benim ekmeğim elimden gitti bari diğer arkadaşların iş güvenli ği sağlansın.İzmir sendika başkanı daha '' apron kartı '' alamadı... Bu nasıl GÜÇ ?? . Zaten almasınada artık pek gerek yok personel kalmadı.Ama her ay çok iş yapıyormuş gibi 5000 liradan fazla maaş alıyor.Bence boşa israf hava iş bunların teftişini yapsın.Çalışmayan İzmir şubesini kapatsın.Personel eriyor senelik izin peşinde millet.İzmir alsancak,kuşadalarında yemek yemeyi iyi biliyorlar ,ama millet kan ağlarken.Birazda bu konulara ilgi gösterelim...Böyle konuşmak istemezdim ama SENELİK İZİN konu degil bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
uçağın u'sundan anlamayan adamlar, gelmişler orada 3 aylık bir kursla teknisyen olacağını sanıyorlar. sonra bir de kalmış teknik'teki adamlara laf ediyorlar. o teknikteki adamlar uçakçılıkla ilgili kaç yıl eğitim alıyorlar senin haberin var mı ? sizin gibi düz bir meslek lisesi okuyupta gelmiyorlar o işe. bırak herşeyi bir de kalkıp o adamlara laf etmen adamın canını sıkıyor. habomculara verilen para çok bile. asgari ücret verilse yeter

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kafanı yorma sen HABOM personelleri tekniktekilerden çok daha iyi İngilizce bilmekte. Zaten çoğunluğu öğretmen ve fakülte mezunu. tekniktekiler kimler acaba? uçak lisesi mezunu, ordan burdan toplama insanlar. en son söyleyebileceğin şeydir habomcuların ingilizcesine laf atmak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
habomcular önce ingilizce öğrensinler ondan sonra maaş istesinler. piyasada 1000 lira alamayacak adamlar burda adam yerine konuluyor şirketi doldurdular habom ayağına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000