27 Temmuz 2008, Pazar 09:31:40

THY personeli yolcunun parasını cepten tamamladı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) sansürün kaldırılışının 100’üncü yıldönümü ve basın özgürlüğü töreninde karşılaştığım Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil anlattı.
  • sadece para almadan mı??mola vermeden,yemek yemeden,nefes almadan.hele kriz zamanlarında evine bile gitmeden (kar zamanı,sis zamanı).ödül ne mi oldu???huzursuzluk,tehdit,sürgün,korku.hayır sene 1939-1945 aralığı değil ama ya yaşananlar???
  • yorumda da yazıldığı gibi yıllardır yapılıyor.hem de sadece vergi parası için değil bütün bilet parası için hem de yutdışı biletleri,otel parası,yemek parası,bebekler için süt parası,bez parası daha sayılacak birçok şey.ödül için değil yapılanlar yolcu için,prestij için,türk insanı olarak kanımızda olduğu için,müslüman geçinip milleti ekmeğinden edenlerden değil hayır duasının yeterli olduğu insanlardan olduğumuz için.yolcunun yüzündeki gülümseme ve teşekkür bize yettiği için.bizim gibiler oldukça da bu şirketi yıkamayacaklar ve satamayacaklar çünkü biz bir aileyiz onlarsa....
  • kesin ödül verdikten sonra ,işine son vermişlerdir.
  • ancak gören yöneticiler olmadı,bildiler ama görmezden geldiler,,havacılık bir yaşam tarzıdır,ve sevmeden yapılmaz,

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) sansürün kaldırılışının 100’üncü yıldönümü ve basın özgürlüğü töreninde karşılaştığım Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil anlattı.

Trabzon’da bir aile, İstanbul’a uçmak üzere bilet almaya gittiğinde ceplerindeki para "alan vergisi"ni karşılamaya yetmemiş. Onlar kara kara düşünürken bilet satış görevlisi devreye girmiş:

Tamam efendim, ben hallediyorum.

- Nasıl hallediyorsunuz?

Görevli, müşteriye hissettirmeden, "alan vergisi"ni cebinden ödedi, bileti verdi. Daha sonra durumu raporuna yazdı: "Müşteri ’alan vergisi’ni tamamlayacak parayı tamamlayamayınca çok üzüldü. Bu aileyi ’paranız eksikse uçağa binemezsiniz’ diyerek geri çevirmek içimden gelmedi."

Konu Temel Kotil’e anlatıldı. Kotil, olayı dinleyince duygulandı. THY yönetiminde personelin davranışı görüşüldü, ödül verilmesi kararlaştırıldı.

Kotil, bu durumu şöyle yorumladı: "Biz personelimizin böyle eksikleri cepten tamamlamasını beklemiyoruz. Verdiğimiz ödül de öyle bir özendirme anlamı taşımamalı. Bu olaya personelin ’müşterinin gönlünü kazanma’sı şeklinde bakıyoruz."

Yolcunun bilet parasını cepten tamamlamak... Pek görülebilecek bir olay değil...

Vahap MUNYAR

THY personeli yolcunun parasını cepten tamamladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Rumuz ~ 10 yıl önce
sadece para almadan mı??mola vermeden,yemek yemeden,nefes almadan.hele kriz zamanlarında evine bile gitmeden (kar zamanı,sis zamanı).ödül ne mi oldu???huzursuzluk,tehdit,sürgün,korku.hayır sene 1939-1945 aralığı değil ama ya yaşananlar???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
garipçe ~ 10 yıl önce
yorumda da yazıldığı gibi yıllardır yapılıyor.hem de sadece vergi parası için değil bütün bilet parası için hem de yutdışı biletleri,otel parası,yemek parası,bebekler için süt parası,bez parası daha sayılacak birçok şey.ödül için değil yapılanlar yolcu için,prestij için,türk insanı olarak kanımızda olduğu için,müslüman geçinip milleti ekmeğinden edenlerden değil hayır duasının yeterli olduğu insanlardan olduğumuz için.yolcunun yüzündeki gülümseme ve teşekkür bize yettiği için.bizim gibiler oldukça da bu şirketi yıkamayacaklar ve satamayacaklar çünkü biz bir aileyiz onlarsa....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
apron ~ 10 yıl önce
kesin ödül verdikten sonra ,işine son vermişlerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuzrumuz ~ 10 yıl önce
ancak gören yöneticiler olmadı,bildiler ama görmezden geldiler,,havacılık bir yaşam tarzıdır,ve sevmeden yapılmaz,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000