31 Ekim 2009, Cumartesi 08:56:53

THY, personeli için aşı istedi...

Bütün dünyayı etkisi altına alan domuz gribi Türkiye'de de etkili olmaya başlayınca Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle irtibata geçen Türk Hava Yolları (THY), kendi personeli için domuz gribi aşısı istedi.
  • sen benim neyi kasdettiğimi anladın ama farklı şekilde yorumluyosun :)
  • merak ediyorum diyene 1. sivil havacılık kuralı her uçakta ilkyardım çantası vardır 2. kabin ekiplerinin ilaç verme yetkisi aslında yoktur.
  • thy de her uçakta ilk yardım çantası ve doktor kit var. yolcu başım ağrıyo ağrı kesici verirmisiniz deyince , karşısında hemen ilaç ve su buluyor. acaba pgs bu tarz bi hizmetten de para alıyor mu? aslında bu bir hizmet değil zorunluluk ama pgs ye göre herşey para olduğu için. ilaçlara bile euro gözüyle bakar cin ali
  • bakiyorum Laleli tuncerinde sesi cikmaya baslamis yine.. hadi bakalim PGS ye laf atmaya devam et ..

Daha önce Havayolları Kabin Memurları Derneği (TASSA), domuz gribine karşı geliştirilen aşının, Türkiye'ye gelmesi durumunda öncelikli olarak kabin memurlarına uygulanması gerektiği konusunda Ulaştırma ve Sağlık Bakanlığı'na başvuruda bulunmuştu. Aşının Türkiye'ye gelmesiyle harekete geçen THY da uçuş personelinin aşıdan faydalanması için yetkili birimlere istekte bulundu.

THY, domuz gribi nedeniyle özellikle uçucu personelinin risk altında olduğunu, yolcuların ve personelin sağlıklarını korumak için çeşitli tedbirler alındığını açıkladı. Domuz gribi hastalığı çerçevesinde personelin konu hakkında bilgilendirilmesi amacıyla sunum, broşür ve afişler hazırlandığı belirtilirken, 4 bin 200 personelin Eylül-Ekim aylarında mevsimsel grip aşısı yapıldığı vurgulandı. Sağlık Bakanlığı'na resmi başvuru yapılarak, öncelikle uçucu personeline domuz gribi aşısı yapılması için gerekli girişimlerde bulunulduğu THY tarafından açıklanırken uçucu personelin kullanması için 10 bin adet 100 ml Alkol Bazlı El Antiseptiği alınarak dağıtılmaya başlandığı, yer personelinde kullanması için 500 ml'lik 2 bin adet el antiseptiği alınarak kullanıma sunulduğu dile getirildi.

THY, grip tedavisinde kullanılan ilacın (Tamiflu tb) yeterli sayıda alınarak stoklandığını açıkladı.

THY, personeli için aşı istedi...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
sen benim neyi kasdettiğimi anladın ama farklı şekilde yorumluyosun :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
merak ediyorum diyene 1. sivil havacılık kuralı her uçakta ilkyardım çantası vardır 2. kabin ekiplerinin ilaç verme yetkisi aslında yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
thy de her uçakta ilk yardım çantası ve doktor kit var. yolcu başım ağrıyo ağrı kesici verirmisiniz deyince , karşısında hemen ilaç ve su buluyor. acaba pgs bu tarz bi hizmetten de para alıyor mu? aslında bu bir hizmet değil zorunluluk ama pgs ye göre herşey para olduğu için. ilaçlara bile euro gözüyle bakar cin ali

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bakiyorum Laleli tuncerinde sesi cikmaya baslamis yine.. hadi bakalim PGS ye laf atmaya devam et ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000