02 Ocak 2014, Perşembe 12:29:00

THY PEGASUS PİLOTLARINI KAPTI !

Pegasus Havayolları’nda Şubat ayından bu yana 84 pilotun Türk Hava Yolları’na geçtiği kaydedildi.
  • Sevgili kardeslerim,bu Pegasus Pay to fly sistemi uygulamakda,yani bastir parayi gec sag koltuga 100 saat boyununca gear up,flaps up shut up.Tabikine adamin umurunda deyil siarada bekleyen enayimi yok,aslinda bunlar enayi deyilde bir umutla paralarini kurtlar sofrasinda harciolar.Tabikine onceden yerleri saglam olanlar var bunu kimse inkar edemez. Simdi kimse bu sisteme parasini katirmasa trde yabanci F/O alimin yasaklarsa o zaman bakin ESEK GIBI kendileri sana muhtac olucakdir amma maalesef buna birlik ve beraberlik lazim buda bizde olmadigina gore bu devran boyle gelmis boyle gider.
  • Evet kabin artik alim yapsin lutfen heyecanla bekliyoruz.
  • Pegasusta bin saat ucupta tk ya gelip baba torpiliyle 777 ye gecmeye calisan hatta gecenlerde ayri bir tez konusu...
  • Bu yorum yapan emekçi arkadaşın diline sağlık gerçekleri yazmış keşke herkesin kalemi doğruları yazsa bir gün adaletin yerini bulması dileğiyle...

Pegasus Havayolları’nda Şubat ayından bu yana 84 pilotun Türk Hava Yolları’na geçtiği kaydedildi.

Türkiye’nin son dönemde adından sıkça söz ettiren iki şirketi THY ve Pegasus, bu kez pilot rekabetiyle gündeme geldi. Büyüyen filoları için her geçen gün pilot ihtiyacı artan iki şirket arasında pilot kapma yarışı devam ederken pilotların tercihi THY oldu.

Şubat ayından bugüne kadar toplamda 84 pilotun Pegasus Havayolları’ndan ayrılarak Türk Hava Yolları’na geçtiği öğrenildi.

THY ile Pegasus geçtiğimiz aylarda büyük çaplı siparişleri ile gündeme gelmişti.  Pegasus Havayolları, Avrupalı uçak üreticisi Airbus’tan 75’i kesin 25’i opsiyonlu olmak üzere toplam 100 uçak sipariş ederken, bu sansasyonel siparişten hemen sonra Türk Hava Yolları da adeta nazire yapar gibi 117 uçaklık siparişe imza atmıştı.

Önümüzdeki yıllardan itibaren filoya katılacak yeni uçaklar için her iki şirketin de çok sayıda pilota ihtiyacı ortaya çıkacakken pilot rekabetinin şimdiden başlaması gelecekte çok daha fazla pilot rekabeti yaşanacağının habercisi oldu.

©AirportHaber Özel

THY PEGASUS PİLOTLARINI KAPTI !

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (75)

Slavery ~ 5 yıl önce
Sevgili kardeslerim,bu Pegasus Pay to fly sistemi uygulamakda,yani bastir parayi gec sag koltuga 100 saat boyununca gear up,flaps up shut up.Tabikine adamin umurunda deyil siarada bekleyen enayimi yok,aslinda bunlar enayi deyilde bir umutla paralarini kurtlar sofrasinda harciolar.Tabikine onceden yerleri saglam olanlar var bunu kimse inkar edemez. Simdi kimse bu sisteme parasini katirmasa trde yabanci F/O alimin yasaklarsa o zaman bakin ESEK GIBI kendileri sana muhtac olucakdir amma maalesef buna birlik ve beraberlik lazim buda bizde olmadigina gore bu devran boyle gelmis boyle gider.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Evet kabin artik alim yapsin lutfen heyecanla bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pgt ~ 5 yıl önce
Pegasusta bin saat ucupta tk ya gelip baba torpiliyle 777 ye gecmeye calisan hatta gecenlerde ayri bir tez konusu...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Bu yorum yapan emekçi arkadaşın diline sağlık gerçekleri yazmış keşke herkesin kalemi doğruları yazsa bir gün adaletin yerini bulması dileğiyle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000