13 Haziran 2008, Cuma 17:06:19

THY ortak uçuşlara başlıyor

Türk Hava Yolları (THY), "code share" anlaşması imzalandığı Malta Havayolları ile haftada iki gün ortak uçacak.

THY tarafından yapılan açıklamaya göre, Türk Hava Yolları ile Malta Havayolları arasındaki anlaşma Malta Havayolları Ticari Genel Müdür Yardımcısı Dr. Brock Friesen ile Türk Hava Yolları Ticari Genel Müdür Yardımcısı Orhan Sivrikaya ve Ticari Anlaşmalar Müdürü Gülay Öztürk’ün katıldığı bir törenle Malta'da imzalandı. Anlaşma sonrasında Malta Havayolları’nın haftada 2 sefer gerçekleştiren İstanbul-Malta seferlerinde THY, kendi uçuş numarasıyla yolcularına bilet satabilecek.

Malta Havayolları Ticari Genel Müdür Yardımcısı Dr. Friesen Türkiye'nin stratejik bir ülke olduğunu belirterek, Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yolları'nın giderek büyüdüğünü söyledi. THY’nin çok önemli network ağına sahip bir havayolu şirketi olduğunu kaydeden Friesen, her iki havayolu yolcularına da büyük fayda sağlayacak bu anlaşmayı ileride yapılacak çok daha büyük işbirlikleri için adım olarak gördüklerini ifade etti.

UÇUŞLAR PAZARTESİ VE PERŞEMBE OLACAK

THY Ticari Genel Müdür Yardımcısı Orhan Sivrikaya ise Malta Havayolları ile imzalanan bu anlaşma ile yolcularına Akdeniz'de önemli bir bağlantı noktası sağlamış olacaklarını vurgulayarak, Malta ile varolan ilişkilerin güçleneceğini kaydetti. Sivrikaya, uçuşların Pazartesi ve Perşembe olacağını ifade etti.

THY ortak uçuşlara başlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000