16 Ocak 2013, Çarşamba 13:52:39

THY ÖNÜNDE HAREKETLİ SAATLER... POLİS BARİKAT KURDU!

THY ile Hava İş Sendikası arasındaki TİS görüşmeleri öncesinde hareketli saatler yaşandı. Bir grup THY Genel Müdürlük binasına girmek istedi, polis barikatına takıldı.
  • Evet biraz dikkatli yazmamız lazım burada tamam bazı arkadaşlar işlerinden oldu ( ne şekilde olduğu ve hala kimin peşinden gittiklerini yazmak lüzumsuz ) ve TİS görüşmelerine girmeyi talep ediyorlar , senaryoya dikkat ederseniz 305 kişinin işinden olduğu zaman gibi kurallara aykırı harekette ısrar. İnşallah mahkeme işe iade verir, hakikaten seviniriz ama şu an için THY nin işten çıkardığı kişileri içeri alması sizce normal mi ? Yanlış anlamayın bu kişileri tanımam etmem iyi-kötü yada doğru-yanlış kişiler diye en ufak bir iddiam yok ama ortadaki mevcut kuralları ve kanunları bilmeden yanlış senaryoların peşinden gitmemeyi öğrensek belki önümüzdeki yaşamımızda başımız daha az belaya girer.
  • Biz miymisiz kalifiye olmayan? THY kaybettiği bu personeli zor bulur bir daha onlara 1700 tl kadar çalışacak personel mustehaktir. Bunları yazanları da çok merak ediyorum neye, kime guvenipte bu kadar boburleniyorlar? Sıra size de gelecek : D Keser doner sap doner, gün olur devran doner! Ayrıca bir otelde genel mdr olarak çalışıyorum amacım benim degerimi bilmeyen bir şirkete geri dönmek değil, kurusuna kadar hakkımı almak ki bu şirkete hiçbir sekilde hakkımı helal etmiyorum!
  • Belli yazış şeklinden.Ayrıca kuyruk acınmı var senin burda insanlar hakkında yorum yazıyorsun.?Sen daha türkçe yazamıyorsun.Almanca ve ingilizce bildiğinden şüpheliyim..
  • Belli belli..:))

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında başlayacak 24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu öncesinde THY Genel Müdürlük binası önünde polisle bazı THY çalışanları arasında tartışma yaşandı.

İşten çıkarılan 305 THY çalışanına destek amacıyla ilk oturuma katılmak isteyen bir grup THY Genel Müdürlük binasına alınmadı.

Polis barikatıyla karşılayan grup ile emniyet güçleri arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Sendika Başkanı Atilay Ayçin, beraberindeki çalışanlar alınmadığı sürece içeri girmeyeceğini açıkladı.

Temsilci bir grubun THY yönetimiyle görüşmek ve grubun içeri alınmasını sağlamak amacıyla Genel Müdürlük binasına gittiği kaydedildi.

Saat 14.00:

THY yönetimi işçilerin Genel Müdürlük binasında görüşmeleri takip etmesine izin vermedi. Bunun üzerine Hava İş Sendikası avukatları görüşme için genel müdürlük binasına gitti. Atilay Ayçin de grupla birlikte dışarıda kaldı.

Ayrıntılar Airporthaber'de olacak...

THY ÖNÜNDE HAREKETLİ SAATLER... POLİS BARİKAT KURDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

biraz dikkatli ... ~ 5 yıl önce
Evet biraz dikkatli yazmamız lazım burada tamam bazı arkadaşlar işlerinden oldu ( ne şekilde olduğu ve hala kimin peşinden gittiklerini yazmak lüzumsuz ) ve TİS görüşmelerine girmeyi talep ediyorlar , senaryoya dikkat ederseniz 305 kişinin işinden olduğu zaman gibi kurallara aykırı harekette ısrar. İnşallah mahkeme işe iade verir, hakikaten seviniriz ama şu an için THY nin işten çıkardığı kişileri içeri alması sizce normal mi ? Yanlış anlamayın bu kişileri tanımam etmem iyi-kötü yada doğru-yanlış kişiler diye en ufak bir iddiam yok ama ortadaki mevcut kuralları ve kanunları bilmeden yanlış senaryoların peşinden gitmemeyi öğrensek belki önümüzdeki yaşamımızda başımız daha az belaya girer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305' ten biri ! ~ 5 yıl önce
Biz miymisiz kalifiye olmayan? THY kaybettiği bu personeli zor bulur bir daha onlara 1700 tl kadar çalışacak personel mustehaktir. Bunları yazanları da çok merak ediyorum neye, kime guvenipte bu kadar boburleniyorlar? Sıra size de gelecek : D Keser doner sap doner, gün olur devran doner! Ayrıca bir otelde genel mdr olarak çalışıyorum amacım benim degerimi bilmeyen bir şirkete geri dönmek değil, kurusuna kadar hakkımı almak ki bu şirkete hiçbir sekilde hakkımı helal etmiyorum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MC-DG'ye ~ 5 yıl önce
Belli yazış şeklinden.Ayrıca kuyruk acınmı var senin burda insanlar hakkında yorum yazıyorsun.?Sen daha türkçe yazamıyorsun.Almanca ve ingilizce bildiğinden şüpheliyim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mc-dg'ye hitaben ~ 5 yıl önce
Belli belli..:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000