23 Mayıs 2008, Cuma 14:18:17

THY Öksüz’ü “Öksüz” Bırakmadı…

Türk Havayolları Yönetim Kurulu üyeliğine alınmayan Atilla Öksüz, Türk Havayolları’nda Öğretmen Pilotluğa getirildi. İşte ayrıntılar.
  • Adamın hakkını yemeyin, kedil ulaşamadığı ciğere "zaten mundardı" dermiş. O kadar simülatörlere kurslara gidip de sertifika alamayan varken bu adam alıyor. Uçmayı kendine ideal edinmiş ve yıllarca kokpit görmenin getirdiği bir tecrubesi bırakın da olsun. Bir uçuş okulunun kurulmasında emeği var, üzerine titremiş. İnsanımızın tipik huyu zaten başarıyı fısıldayarak söyleyip kötü lafı haykırıp bağırarark vurgulaması. Futbolcuya bile bağırıp çağırır milletimin çaycısı bile maç izlerken. Ahkam keser..Kendi olsa daha iyi yapacağını sanır. Ama Sonuç şudur hiç düşünmez ; kendisi hala çaycıdır ve diğerini milyonların izlediği televizyondan izlemektedir. Bilmem anlatabildimmi.. Son birşey daha: 2 post öncesi yazarımıza ileteyim, 200 kişinin can güvenliğini, yüksek bir irtifada, saatte 800 küsür km ile giderken elde tutmak için bu kadar yüksek maaşlarla pilot ve ekip alınması size göre yalnışsa, ucuz fiyata kelle koltukta gitmek doğru olan şey galiba?? Onu bunu bilmiyorum ama kimsenin canının kıymetinin parayla ölçülebileceğini sanmıyorum. saygılar.
  • Yiyin beyler ,yiyin THY'nin etinden,sütünden,kılından,tüyünden herşeyinden faydalanın.Atilla bey askeriyede sadece kara helikopter pilotu iken ve orduda en az 30 sene çalışırken alamadığı her nevi uçak yetkisini,yön. kurulu üyeliği sırasında bir kuruş harcamadan alabilme başarısını gösterdi.Şirket Yön.kuruluna seçilmedi ama büyük aşkla bağlandığı!!! THY ye yeniden kapağı atma çabasında pes yani...
  • Yönetim kurulu üyesi,oradan öğretmen ol!Çok ilginç.Cumhurbaşkanı olup sonradan milletvekili olmak gibi.
  • burada sözü geçen yıllarını bu mesleğe veren bir insan ... yazı yazarken düşünerek yazın...

Türk Havayolları Yönetim Kurulu üyeliğini iki dönem yapan emekli Kara Pilot Tümgeneral Atilla Öksüz, bu yıl beklediği desteği göremedi. Nisan ayında yapılan yeni genel kurulda tekrar yönetime getirilmeyen Atilla Öksüz, geçen yıl hükümetin isteği üzerine Mobius kanadını temsilen THY yönetimine seçilmişti.

 

THY yönetiminde iken yolcu uçakları için kurslar alan Atilla Öksüz, çeşitli Boeing ve Airbus tipi uçaklarda pilotluk yapabilmek için sertifika aldı.

 

THY yönetimine alınmayan Atilla Öksüz, THY yöneticilerine başvurarak en çok emek verdiği THY Uçuş Okulu’nda görevlendirilmesini talep etti. Türk Havayolları Yönetimi Atilla Öksüz’ün bu isteğini olumlu bularak Uçuş Okulu’nda Öğretmen Pilot olarak görevlendirdi. Atilla Öksüz’ün THY Uçuş Okulu’ndan ne kadar maaş alacağı bilinmiyor. Ancak iddialara göre yönetim kurulu üyeliğinde aldığı maaştan fazla bir rakamı alacağı iddia edildi.

THY Öksüz’ü “Öksüz” Bırakmadı…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

yukikaze ~ 10 yıl önce
Adamın hakkını yemeyin, kedil ulaşamadığı ciğere "zaten mundardı" dermiş. O kadar simülatörlere kurslara gidip de sertifika alamayan varken bu adam alıyor. Uçmayı kendine ideal edinmiş ve yıllarca kokpit görmenin getirdiği bir tecrubesi bırakın da olsun. Bir uçuş okulunun kurulmasında emeği var, üzerine titremiş. İnsanımızın tipik huyu zaten başarıyı fısıldayarak söyleyip kötü lafı haykırıp bağırarark vurgulaması. Futbolcuya bile bağırıp çağırır milletimin çaycısı bile maç izlerken. Ahkam keser..Kendi olsa daha iyi yapacağını sanır. Ama Sonuç şudur hiç düşünmez ; kendisi hala çaycıdır ve diğerini milyonların izlediği televizyondan izlemektedir. Bilmem anlatabildimmi.. Son birşey daha: 2 post öncesi yazarımıza ileteyim, 200 kişinin can güvenliğini, yüksek bir irtifada, saatte 800 küsür km ile giderken elde tutmak için bu kadar yüksek maaşlarla pilot ve ekip alınması size göre yalnışsa, ucuz fiyata kelle koltukta gitmek doğru olan şey galiba?? Onu bunu bilmiyorum ama kimsenin canının kıymetinin parayla ölçülebileceğini sanmıyorum. saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Matris ~ 10 yıl önce
Yiyin beyler ,yiyin THY'nin etinden,sütünden,kılından,tüyünden herşeyinden faydalanın.Atilla bey askeriyede sadece kara helikopter pilotu iken ve orduda en az 30 sene çalışırken alamadığı her nevi uçak yetkisini,yön. kurulu üyeliği sırasında bir kuruş harcamadan alabilme başarısını gösterdi.Şirket Yön.kuruluna seçilmedi ama büyük aşkla bağlandığı!!! THY ye yeniden kapağı atma çabasında pes yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
airbird ~ 10 yıl önce
Yönetim kurulu üyesi,oradan öğretmen ol!Çok ilginç.Cumhurbaşkanı olup sonradan milletvekili olmak gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
burada sözü geçen yıllarını bu mesleğe veren bir insan ... yazı yazarken düşünerek yazın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000