27 Mart 2014, Perşembe 09:37:12

THY O UYGULAMAYI DEĞİŞTİRİYOR

Türk Hava Yolları’nda Ocak ayından bu yana devam eden otel nöbeti uygulamasında değişikliğe gidildi. O değişiklik ne?
  • Köylüye eşşeğini kaybettirip sonra geri verme olayı.ondan sonra hadi 5 yıldız.inşallah canım ya:) önce tgs personeline eğitim verilmeli acil hemde.kabinin butun emeklerini 2 saniyede harcıyorlar çünkü.genelleme yapmak istemem ama tgs de sıkıntı var bence
  • Kabin ekibi için kısmen güzel haber. Ortalık polemik çorbası olacak biliyorum kusuruma bakmayın ama peki ya teknik. Her habere atlıyor gibi görünüyor olabiliriz ama neden tekniğe gelince kimsenin kılı kıpırdamıyor. Ekstraları geçtim bir insan kendi verdiği sözü tutamıyorsa o kişiye ne denir acaba? Kabin ekibi arkadaşlarım, değerli büyüklerim, sevgili küçüklerim, çalışma arkadaşlarım olarak sizin adınıza ancak sizin kadar sevindim. Çünkü çok olmasa da iyiye doğru bir adım ve sizin buruk sevincinizi anlayabiliyorum. Saygılar selamlar. Umarım gün gelir kokpitiyle kabiniyle tekniğiyle bir bütün oluruz.
  • 14 kişi uçulurken 10'a düştükten sonra +1 fazladan mı oluyor?
  • Emirates in yanindan gecemez , lufthansa ve air france gibi sirketlere kafa tutsun. Zaten Emirates Thy yi rakip olarak bile gormuyor. Kendi Ceonsunun sozunu google da aratin. Thy yapi olarak babadan ogula gecen yapiya son vermezse bir an da balon gibi sonebilir.

Türk Hava Yolları’nda Ocak ayından bu yana devam eden otel nöbeti uygulamasında değişikliğe gidildi. O değişiklik ne?

Türk Hava Yolları’nın Ocak ayında başlattığı otel nöbeti uygulamasında sıkıntılar devam ediyor. Çalışanlardan gelen yoğun şikayetler üzerine önümüzdeki süreçte otel nöbeti uygulamasını kaldırmayı düşünen Kabin Hizmetleri Başkanlığı, nöbet uygulamasında değişikliğe gitti.

12 saatlik uzun nöbetin eleştirilere neden olması sebebiyle nöbet süresini kısaltma kararı alan THY, süreyi 8 saate düşürdü. Bunun üzerine nöbetler 00.00-08-00, 08.00-16.00 ve 16.00-00.00 saatleri arasında olmak üzere üç vardiya halinde gerçekleştirilecek.

+1 UYGULAMASI

Bu arada yeni ikram konsepti ile birlikte özellikle uzun hatlarda iş yükü artan kabin ekiplerine iyi bir haber geldi. THY Nisan ayından itibaren uzun uçuşlarda fazladan bir kabin memuru görevlendirme kararı aldı. Böylelikle yaklaşık 3 saati bulan ikram süresi ekipler için daha az yorucu olacak.
 

THY O UYGULAMAYI DEĞİŞTİRİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

zencefil ~ 4 yıl önce
Köylüye eşşeğini kaybettirip sonra geri verme olayı.ondan sonra hadi 5 yıldız.inşallah canım ya:) önce tgs personeline eğitim verilmeli acil hemde.kabinin butun emeklerini 2 saniyede harcıyorlar çünkü.genelleme yapmak istemem ama tgs de sıkıntı var bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güzel ~ 4 yıl önce
Kabin ekibi için kısmen güzel haber. Ortalık polemik çorbası olacak biliyorum kusuruma bakmayın ama peki ya teknik. Her habere atlıyor gibi görünüyor olabiliriz ama neden tekniğe gelince kimsenin kılı kıpırdamıyor. Ekstraları geçtim bir insan kendi verdiği sözü tutamıyorsa o kişiye ne denir acaba? Kabin ekibi arkadaşlarım, değerli büyüklerim, sevgili küçüklerim, çalışma arkadaşlarım olarak sizin adınıza ancak sizin kadar sevindim. Çünkü çok olmasa da iyiye doğru bir adım ve sizin buruk sevincinizi anlayabiliyorum. Saygılar selamlar. Umarım gün gelir kokpitiyle kabiniyle tekniğiyle bir bütün oluruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fazladan ? ~ 4 yıl önce
14 kişi uçulurken 10'a düştükten sonra +1 fazladan mı oluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gercekleri soyleyen ~ 4 yıl önce
Emirates in yanindan gecemez , lufthansa ve air france gibi sirketlere kafa tutsun. Zaten Emirates Thy yi rakip olarak bile gormuyor. Kendi Ceonsunun sozunu google da aratin. Thy yapi olarak babadan ogula gecen yapiya son vermezse bir an da balon gibi sonebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000