25 Aralık 2012, Salı 15:53:01

THY O ŞARTI KALDIRDI!

Türk Hava Yolları başvuru yapacak olan Türk Kaptan Pilot ve F/O’lara TOEİC,TOEFL vb. gibi ingilizce yeterlilik için istenen belge getirilmesi zorunluluğunu kaldırdı.
  • Tk bildiğim kadarı ile akademiye yaptığı alımlarda bile sadece itü odtü ytü gibi kral üniversitelerin sadece mühendislik bölümlerini almış... Alınan bir eğitim,tıp,veteriner,gibi bölümler yok!.. adam resmen yüksek lisanslı eğitimin üst safhası kişileri seçmiş... evet pilotluk yetenek işi ama adam en iyinin yeteneklisini seçiyor kaldı ki lise mezunu pilotları alacak!.. İngilizce şartıda kaldı ne güzel ama bu bence sadece bir seferliğe olan bir durum
  • 14 aralık'ta açılan 2. pilot ilanına başvurup da çağırılan var mı?
  • arkadaşlar bahsi geçen şirket THY'dir, çağırırım der çağırmaz, çağırılmayacaksın der çağırır, sınav yok kek var der köfte verir, sınav çok adam yok der bi tümen adam alır. kanmayın inanmayın.
  • sacma olan su yabanci pilotlar lise mezunu elini kolunu sallaya sallaya giriyor sirkete,turk vatandasina diyorsunki universite mezunu olman lazım..Universite sartina karsı degilim gerekirse hepsinde universite sarti koysunlar.Ama boyle yaparak elin yavurunun lisesi bizim universiteye anca denk demeye getirilmiyormu sizcede? Almancilarin önünü aciyosun ekmeklerine yag suruyosunuz..Milliyetcilik tam tersine yapılmazmı?Turkleri lise yabancilari universiteden almanız lazım..Bu kadar kendi milletini kucuk dusurecek daha uygun bir hareket bulunamazdı...yazık memleketimin cocuklarına

Türk Hava Yolları başvuru yapacak olan Türk Kaptan Pilot ve F/O’lara TOEİC,TOEFL vb. gibi ingilizce yeterlilik için istenen belge getirilmesi zorunluluğunu kaldırdı. Buna göre Türk pilotlardan İngilizce için yeni uygulama kapsamında ilk başvurularda belge şartı kaldırılarak kurum içi sınavda Level4 almak yeterli hale getirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TALPA şu ifadelere yer verdi:

THY’na ilk işe girişlerde Kaptan Pilot ve F/O’lardan TOEİC,TOEFL vb. gibi ingilizce yeterlilik için istenen belge getirilmesi zorunluluğu, Derneğimiz ve THY ilgilileri arasında yapılan görüşmeler sonucunda kaldırılmıştır. THY daha önce hem belge istemekte hemde kurum içi sınav yaparak Level4 şartı aramakta idi.

Yeni uygulama ile ilk başvurularda belge şartı kaldırılarak kurum içi sınavda Level4 almak yeterli hale getirilmiştir.

THY O ŞARTI KALDIRDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (93)

Tkpilot ~ 5 yıl önce
Tk bildiğim kadarı ile akademiye yaptığı alımlarda bile sadece itü odtü ytü gibi kral üniversitelerin sadece mühendislik bölümlerini almış... Alınan bir eğitim,tıp,veteriner,gibi bölümler yok!.. adam resmen yüksek lisanslı eğitimin üst safhası kişileri seçmiş... evet pilotluk yetenek işi ama adam en iyinin yeteneklisini seçiyor kaldı ki lise mezunu pilotları alacak!.. İngilizce şartıda kaldı ne güzel ama bu bence sadece bir seferliğe olan bir durum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
f/o ilan ~ 5 yıl önce
14 aralık'ta açılan 2. pilot ilanına başvurup da çağırılan var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
X ? ~ 5 yıl önce
sadece soru sormuştum çağırılan var mı diye. bilgi amaçlı. hangi akla hizmet X'ya basmış basan kişi çok merak ettim. ne komik adamlar var ya :)
sensin ~ 5 yıl önce
Adam yok hala çağırılmadım demek istemiş olabilir mi . Komik adam kimmiş acaba.
evet ben ~ 5 yıl önce
çok zekice ifade etmiş kendisini o zaman tebrik ederim. seni de bu zeka pırıltısına olan hayranlığından dolayı tebrik ederim. iyi seneler.
pırıltı ~ 5 yıl önce
Yok, kendimi övmeyi sevmem. iyi seneler.
bahane ~ 5 yıl önce
arkadaşlar bahsi geçen şirket THY'dir, çağırırım der çağırmaz, çağırılmayacaksın der çağırır, sınav yok kek var der köfte verir, sınav çok adam yok der bi tümen adam alır. kanmayın inanmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cig kofte ~ 5 yıl önce
aynen gorduk.Kek var diye gittik, cig kofte verip yok me gecti yok ir gecti diye hepimize uzerine bi de salgam icirip evimize yolladilar.
cyprus cap ~ 5 yıl önce
sacma olan su yabanci pilotlar lise mezunu elini kolunu sallaya sallaya giriyor sirkete,turk vatandasina diyorsunki universite mezunu olman lazım..Universite sartina karsı degilim gerekirse hepsinde universite sarti koysunlar.Ama boyle yaparak elin yavurunun lisesi bizim universiteye anca denk demeye getirilmiyormu sizcede? Almancilarin önünü aciyosun ekmeklerine yag suruyosunuz..Milliyetcilik tam tersine yapılmazmı?Turkleri lise yabancilari universiteden almanız lazım..Bu kadar kendi milletini kucuk dusurecek daha uygun bir hareket bulunamazdı...yazık memleketimin cocuklarına

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000