14 Ekim 2015, Çarşamba 13:56:36

THY o pilotları işten çıkardı

THY’nin Katmandu’da pistten çıkan uçağın iki pilotunun da işine son verdiği ortaya çıktı.
  • Hudson Nehrine inen Pilota ABD başkanı ödül verdi.Bundan sonraki görevi tecrübelerini yeni nesillere aktarma görevi oldu.Tom HANKS in Başrol oynadığı birde film yapıldı.ALPHAN Kaptan gibi insanlar kolay yetişmiyor.Sonrasında Yabancı pilot doldursunlar.
  • bu şirketin filo planlamasını yapan adamlar da tırt galiba.. kardeşim madem tehlikeli bir yer gönder 340ları oraya.baktın birşey oldu bırak kalsın orada . neyin kafasıyla sıfır a 330 gönderiyorsun. çok mu zenginsin. arap mu sanıyorsun kendini. sao pauolo gibi yere a 340 gönderirler nepale sıfır a 330. valla sizin işleriniz bir garip.
  • Artık eski askeri zihniyet nerdeyse kalmadı. Son yıllarda uctugum askeri kökenli kaptanlarda crm gayet yuksek. Tek tukte olsa var ama artık asker sivil olayını kaldıralim. Cunku sivillerdede ego olayı yok değil. Artık hatalarda sivil askere baglamıyalım. Ucucuysak bu olanlar herkesin basına gelebilir ders alıp engelleyelim. Turkun en buyuk dusmanı Turktur . Bundan cıkalım artık
  • en son fiyat 6000 tl idi galiba 10.000 tl olmuş maaş 2000 tl

Nepal’in başkenti Katmandu’daki Tribhuvan Havalimanı’nda pistten çıkarak kırıma uğrayan THY uçağı ile ilgili Nepal otoritesi, pilotaj hatasını işaret etti. Pilotların pisti pas geçmeleri gerekirken  inişte ısrar etmelerinin ve yoğun sis bulunan hava şartlarının kazaya neden olduğu görüşünü savunan Nepal yetkililerinin bu iddiası THY’nin pilotların işine son verdiğinin ortaya çıkmasıyla bir nevi doğruluk kazandı.

THY’nin Airbus 330 tipi o uçakta görev yapan pilotlar Levent Bilir ve Ayhan Günbatan’ın planlı bir şekilde minimaların altına indiklerini tespit ederek işlerine son verdiği ortaya çıktı. Alçalma kurallarını yanlış uygulayan pilotlar, kazadan hemen sonra THY tarafından uçuştan alınmıştı. Birsüre olayla ilgili soruşturmayı sürdüren THY, kazanın oluş sebebi netlik kazanınca pilotlarla yolunu ayırmayı tercih etti.

THY’nin bu yıl içinde yaşadığı iki büyük tehlikeden bir diğerinde ise geçtiğimiz Nisan ayında THY’nin Airbus 320 tipi uçağının iniş sırasında motoru alev almıştı. O olaydan sonra uçuşları alınan ikinci pilot  Gökberk Çağrı Karakullukçu uçuşlara dönerken kaptan pilot Alphan Morkan'ın ise uçuşlarının halen askıda olduğu öğrenildi.

©AirportHaber

THY o pilotları işten çıkardı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (86)

Cahiliz ya. ~ 11 ay önce
Hudson Nehrine inen Pilota ABD başkanı ödül verdi.Bundan sonraki görevi tecrübelerini yeni nesillere aktarma görevi oldu.Tom HANKS in Başrol oynadığı birde film yapıldı.ALPHAN Kaptan gibi insanlar kolay yetişmiyor.Sonrasında Yabancı pilot doldursunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
garip ~ 3 yıl önce
bu şirketin filo planlamasını yapan adamlar da tırt galiba.. kardeşim madem tehlikeli bir yer gönder 340ları oraya.baktın birşey oldu bırak kalsın orada . neyin kafasıyla sıfır a 330 gönderiyorsun. çok mu zenginsin. arap mu sanıyorsun kendini. sao pauolo gibi yere a 340 gönderirler nepale sıfır a 330. valla sizin işleriniz bir garip.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turk pilot ~ 3 yıl önce
Artık eski askeri zihniyet nerdeyse kalmadı. Son yıllarda uctugum askeri kökenli kaptanlarda crm gayet yuksek. Tek tukte olsa var ama artık asker sivil olayını kaldıralim. Cunku sivillerdede ego olayı yok değil. Artık hatalarda sivil askere baglamıyalım. Ucucuysak bu olanlar herkesin basına gelebilir ders alıp engelleyelim. Turkun en buyuk dusmanı Turktur . Bundan cıkalım artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fiyat ~ 3 yıl önce
en son fiyat 6000 tl idi galiba 10.000 tl olmuş maaş 2000 tl

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000