02 Mayıs 2017, Salı 14:21:29

THY o kararını acentelere bildirdi

Türk Hava Yolları (THY), yolcu başına ücretsiz bagaj hakkını 32 kilodan 23 kiloya düşürdü. Yeni uygulamaya 1 Temmuz'da başlanacak.
  • Bu ne rezalet !!!!
  • Konunun hem teknik hemde ticari yönleri var ve THY yönetimi de bu operasyonlarından para kazanmak istiyor . Normalinde zaten farklı uygulama biçimleri ile havacılıkta bu fazla bagaj parası vardır ve uygulanagelmektedir. THY bu konuyu önemsemiyordu ve sulandırılmış şekli ile uyguluyordu. Basın önünde bu şekilde dillendirilmesi algı yönetme hatasıdır. Ticari yönüne bakılırsa da THY bu işten yılda yaklaşık 500 - 700 milyon.€ kazanabilir. Operasyonel tarafına bakacak olursak , bu bagajlar uçaklara insan gücü ile yükleniyor ve boşaltılıyor bu nedenle yer işletme çalışanlarını da düşünmek gerekli , bu çerçevede 3 - 5 adet bagajı konuşmuyoruz.. THY'nin yıllık bagaj operasyonu yaklaşık 60 milyon civarındadır.
  • Referandumda evet verdiğiniz için bu ödülü hak ettiniz. Bundan böyle Türkiye'deki köylülerinize alaman marlboro yada çukulata getiremeyeceksiniz. Devamı gelecek merak etmeyin.
  • Yazik THY beklemesim siz bunu yapin ondan sonra ucaklari satin yolcu yok diye

THY aldığı yeni kararı seyahat acentelerine bildirdi.

'Dış hat uçuşları parça bagaj konsepti geçiş sonrası serbest bagaj hakları ve fazla bagaj ücretleri' başlığıyla acentelere yazı gönderen THY yönetimi, şu uyarıyı yaptı: “1 Mayıs 2017 tarihi itibariyle yapılan biletlemeler ve 1 Temmuz 2017 tarihiyle başlayacak seyahatlerde geçerli olmak üzere THY dış hat uçuş ağındaki tüm hatlarda parça bagaj konseptine geçmiştir. Buna göre parça bagaj konseptinin uygulandığı ekonomik kabin yolcularda, serbest bagaj hakkı 23 kilo olarak belirlenmiştir.”

Berlin Türk Seyahat Acenteleri Başkanı Necati Kaya, “THY yolcu kitlesinin büyük bölümü Avrupa ülkelerinde yaşayan Türkler oluşturuyor. Türklerin de bagajları diğer yolculara göre daha ağır. Türk yolcular şimdi bilet dışında bir de bagaj ücreti ödemek zorunda kalacak” dedi.

THY o kararını acentelere bildirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Almancı ~ 1 yıl önce
Bu ne rezalet !!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BİLENLER ~ 1 yıl önce
Konunun hem teknik hemde ticari yönleri var ve THY yönetimi de bu operasyonlarından para kazanmak istiyor . Normalinde zaten farklı uygulama biçimleri ile havacılıkta bu fazla bagaj parası vardır ve uygulanagelmektedir. THY bu konuyu önemsemiyordu ve sulandırılmış şekli ile uyguluyordu. Basın önünde bu şekilde dillendirilmesi algı yönetme hatasıdır. Ticari yönüne bakılırsa da THY bu işten yılda yaklaşık 500 - 700 milyon.€ kazanabilir. Operasyonel tarafına bakacak olursak , bu bagajlar uçaklara insan gücü ile yükleniyor ve boşaltılıyor bu nedenle yer işletme çalışanlarını da düşünmek gerekli , bu çerçevede 3 - 5 adet bagajı konuşmuyoruz.. THY'nin yıllık bagaj operasyonu yaklaşık 60 milyon civarındadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alamancılara hediye ~ 1 yıl önce
Referandumda evet verdiğiniz için bu ödülü hak ettiniz. Bundan böyle Türkiye'deki köylülerinize alaman marlboro yada çukulata getiremeyeceksiniz. Devamı gelecek merak etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herhavuzundibiayni ~ 1 yıl önce
Güzel tespit ama malesef komple yanlis..
Evet ~ 1 yıl önce
Havacılıkla alakan olmadığı çok belli. Siz sadece airporthaberi okuyun lütfen yorum yapmasanız daha isabetli olur
Mevlüt ~ 1 yıl önce
Yazik THY beklemesim siz bunu yapin ondan sonra ucaklari satin yolcu yok diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 1 yıl önce
Hangi uçak nereye satılmış? Bize söyleyin biz de bilelim.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000