30 Ağustos 2011, Salı 17:20:29

THY NEDEN DERECEYE GİREMEDİ?

Son yıllarda yaptığı büyük atılımla göze çarpan Türk Hava Yolları, Hava Taşımacılık Derecelendirme Kurumu'nun (ATRA) raporuna göre güvenlik sıralamasında ilk 10'a dahi giremedi.
  • Sadece uçak kazası göz önünde bulundurulmuyor listede kaldı ki bulundurulsun o zaman malesef Thy 94 Van 99 Adana 2004 Diyarbakır 2008 Amsterdam kazası ve burdakı 3 uçakta gayet yeni boeing 737 serisi uçaklardı. 74 yılında halen dünyanın en ölümlü tek uçakla yaşanmış kazası listesinde ilk 3 te olan DC10 jumbo jeti (3 senelik yepyeni uçak) kazaları insanın kanını donduruyor. Daha b727 kazaları halen Marmara denizinden çıkarılmayan Fokker tipi uçak kazası vs vs liste çok kabarık ortalama 4-5 senede bir kaza yapıyor şirket ve bunların genel sebebide CRM eksikliği son zamanlarda bu eğitimlere çok ağırlık veriliyor askeri pilotlar azaltılıyor ki doğru bir karar şavaşcılık oynamaya değil yolcu taşımaya geldiğini bilen insanlar alınıyor.
  • yahu birsürü kendinibilmez "neden THY ye bu sıralada ilk on da yer verilmedi" diye soruyor.son AMS kazasında kaptanını 136,00(yüz otuz altı)saat uçurmayı MARİFET sayan bu kafaya nasıl ilk on da yer verilir.yahu siz kim safety kim.KELLE KOLTUK AİRLİNES
  • Kaza kirim´dan olmasin gerek THY´nin sabikasi cok cok yüksek. Halada yüksek, ikram olsa ayri. Cünku THY´nin tek deger verdigi Ikram ve Bagaj hakkinin yüksek tutulmasi. Geri kalan THY´yi asar biraz.
  • Asker astonotlara akıl vermek işin kolayı, siz ne kadar örnek davranış gösteriyorsunuz acaba. Lisede Asyanın büyük hava yollarının olmaması gayet normal. Çünkü hepsi kozmopolit bir çalışan yapısına sahip. Şirketlerin yapısı da dikkate alınarak yapılmış bu değerlendirme.
En güvenli havayolu şirketleri sıralamasında Air France-KLM, British Airways ve Lufthansa yer aldı.

Hava Taşımacılık Derecelendirme Kurumu (ATRA) tarafından açıklanan bir raporda, dünyanın en güvenli havayollarının ağırlıklı olarak Avrupalı ve ABD'li şirketler oldukları belirlendi.

Türk Hava Yolları ise güvenlik bakımından ilk 10'a giremedi. Air France-KLM, British Airways ve Lufthansa Avrupa'nın en güvenli havayolu şirketleri oldu. En güvenli ABD havayolları ise AMR Corporation, Continental Airlines, Delta Airlines, Southwest Airlines, United Airlines ve US Airways oldu.

Asya kıtasından ise ilk 10'a giren tek şirket Japonya Havayolları oldu. ATRA ilk kez düzenlenen bu sıralamada, kullanılan uçakların ortalama yaşı ve filonun homojenliği gibi 15 kriteri göz önüne aldı.

İşte alfabetik sıraya göre dünyanın en güvenli 10 havayolu şirketi:
Air France-KLM

AMR Corporation (American Airlines, American Eagles)

British Airways

Continental Airlines

Delta Airlines

Japan Airlines

Lufthansa

Southwest Airlines

United Airlines

US Airways

(Haberpan)
THY NEDEN DERECEYE GİREMEDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Misafir ~ 7 yıl önce
Sadece uçak kazası göz önünde bulundurulmuyor listede kaldı ki bulundurulsun o zaman malesef Thy 94 Van 99 Adana 2004 Diyarbakır 2008 Amsterdam kazası ve burdakı 3 uçakta gayet yeni boeing 737 serisi uçaklardı. 74 yılında halen dünyanın en ölümlü tek uçakla yaşanmış kazası listesinde ilk 3 te olan DC10 jumbo jeti (3 senelik yepyeni uçak) kazaları insanın kanını donduruyor. Daha b727 kazaları halen Marmara denizinden çıkarılmayan Fokker tipi uçak kazası vs vs liste çok kabarık ortalama 4-5 senede bir kaza yapıyor şirket ve bunların genel sebebide CRM eksikliği son zamanlarda bu eğitimlere çok ağırlık veriliyor askeri pilotlar azaltılıyor ki doğru bir karar şavaşcılık oynamaya değil yolcu taşımaya geldiğini bilen insanlar alınıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yahu birsürü kendinibilmez "neden THY ye bu sıralada ilk on da yer verilmedi" diye soruyor.son AMS kazasında kaptanını 136,00(yüz otuz altı)saat uçurmayı MARİFET sayan bu kafaya nasıl ilk on da yer verilir.yahu siz kim safety kim.KELLE KOLTUK AİRLİNES

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Kaza kirim´dan olmasin gerek THY´nin sabikasi cok cok yüksek. Halada yüksek, ikram olsa ayri. Cünku THY´nin tek deger verdigi Ikram ve Bagaj hakkinin yüksek tutulmasi. Geri kalan THY´yi asar biraz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Asker astonotlara akıl vermek işin kolayı, siz ne kadar örnek davranış gösteriyorsunuz acaba. Lisede Asyanın büyük hava yollarının olmaması gayet normal. Çünkü hepsi kozmopolit bir çalışan yapısına sahip. Şirketlerin yapısı da dikkate alınarak yapılmış bu değerlendirme.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000