09 Ocak 2011, Pazar 08:31:13

"THY MÜŞTERİLERİ BİZİ SEÇİYOR"

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, 1 Nisan 2011 itibariyle hafta sonları Antalya-Münih seferlerine başlayacaklarını bildirdi.
  • Lufthansa zaten Türkiye'den güzel para kazanıyor, sunexpress sayesinde. THY almanya daiç hat uçabiliyormu? zavallı memleketim..
  • LH da müdür ya da supervisor olan ( director hiç konumuz bile değil ) kişilere sorun bakalım kaç senedir şirketdeler ve hangi aşamalardan sonra belirli bir konuma geldiler.. birde TK ya bakın bakalım insanlar bir iki senede nereden nererlere geliyorlar. işte bu fark LH ı LH yapıyor, TK yı da bir gelin arabası gibi süslenip püslenmiş doğan slx görünmümlü şahin yapıyor. dış görüntü iyi hoş idare ederde orta ve uzun vadede bu pazarda devlet desteksiz neler olur buda görülecek..
  • Bursadan her gün Frankfurt ve dusseldorfa en az 1 ucak dolusu çıkacagını bilmesine ragmen hala Lufthansa niçin Münihte ısrar ediyor anlamış degilim. haftada 3 gün budestinasyonlara ucup diger günlerde mÜNİHE SEFER KOYSUNLAR FARKI FARK EDECEKLER. AM NERDE BUNU GÖRECEK GÖZLER
  • ESKİDEN thy 'NİN ADINI AĞIZLARINA BİLE ALMAZLARDI , ŞİMDİ THY 'DEN YOLCU ALABİLDİKLERİNİ BİR GURUR VESİLESİ OLARAK SÖYLÜYORLARSA EPEY YOL ALDIĞIMIZ BELLİ. KISA BİR SÜRE SONRA DAHA DA GÖZLERİNE BATACAĞIZ. THY HAKKINDAKİ ELEŞTİRİLERDE HAKLILIK PAYI DA OLABİLİR VEYA İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR DA OLABİLİR. YETER Kİ THY YETKİLİLERİ BU ELEŞTİRİLERİ OKUYUP DOĞRU DEĞERLENDİRSİNLER..
Lufthansa’nın 2010 yılı performansına ve 2011 beklentilerine ilişkin olarak soruları yanıtlayan Wende, 2010 yılında hedeflerine ulaştıklarını belirterek, “Havacılık sektörü bu yıl yüzde 22 büyüme kaydetti. Lufthansa ise yüzde 26 büyüme gerçekleştirdi. Başarılı bir yıldı ama halen 2008 sonundaki seviyeye ulaşmış değiliz” dedi.

Sektör ortalamasının üzerinde büyüyerek pazar paylarında bir miktar artış elde ettiklerine işaret eden Wende, Lufthansa’nın yüzde 7,5, Swiss Air’in yüzde 1,5 ve Avusturian Airlines’ın yüzde 1 olmak üzere Grup olarak toplam yüzde 10 pazar payına sahip olduklarını kaydetti.

Wende, “2011 çok ümit verici görünüyor. İyileşme devam ediyor. İlk 6 aylık rezervasyonlarda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20-25 artış var. 2011′de sektörde yüzde 15 civarında, Lufthansa’da ise yüzde 20′lik bir büyüme bekliyoruz. 2010′da Bursa-Münih uçuşlarına başladık. 1 Nisan 2011′de Antalya-Münih arasında haftasonu seferlerine başlayacağız. Aynı zamanda Türkiye’ye daha büyük uçaklarla hizmet vermeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Rekabetin tüm pazarlarda zor olduğunu ancak Türkiye’de özellikle güçlü rakipleri bulunduğunu söyleyen Wende, Türk Havayollarının hızla büyüyerek Avrupa’daki en büyük dört havayolundan biri haline geldiğini ifade etti.

“PROMOSYONLAR AZALIR, FİYATLAR ÇOK ARTMAZ”

Önümüzdeki dönemde bilet fiyatlarının seyrine ilişkin olarak ise Wende, talep artışıyla birlikte kriz dönemine göre daha az özel satışlar ve promosyonlar düzenleneceğini ancak sektördeki rekabetin yoğunluğu ve müşterilerin acenteler ve internet aracılığıyla hep en iyi fiyata ulaşabilmesi nedeniyle yüksek fiyat artışları beklemediğini söyledi.

Wende, bu yıl İstanbul, Ankara ve İzmir uçuşlarına odaklanacaklarını, haftada 3 gün olan Bursa uçuşlarını artırmak üzere çalışacaklarını kaydetti.

Müşteri sadakat programlarının başarıyla devam ettiğini ifade eden Wende, şirketlere yönelik Partner Plus Benefit programında halihazırda 1.700′den fazla şirket bulunduğunu, 20 milyondan fazla üyeye sahip Miles&More sisteminde ise Türkiye’den 437 bin üyeye sahip olduklarını aktardı.

Orta vade hedeflerine de değinen Wende, “Pazar payımızı daha istikrarlı hale getireceğiz. Her zaman ulusal havayollarının bütünleyicisiyiz. THY ile yakın işbirliğimiz var. Amerika’ya ortak seferlerimiz var. Lufthansa Amerika’da 21 destinasyona gidiyor. THY müşterileri Amerika seyahatlerinde Lufthansa’yı tercih ediyor. Bu işbirliğinin daha da artmasını bekliyoruz” diye konuştu.
"THY MÜŞTERİLERİ BİZİ SEÇİYOR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 7 yıl önce
Lufthansa zaten Türkiye'den güzel para kazanıyor, sunexpress sayesinde. THY almanya daiç hat uçabiliyormu? zavallı memleketim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
LH da müdür ya da supervisor olan ( director hiç konumuz bile değil ) kişilere sorun bakalım kaç senedir şirketdeler ve hangi aşamalardan sonra belirli bir konuma geldiler.. birde TK ya bakın bakalım insanlar bir iki senede nereden nererlere geliyorlar. işte bu fark LH ı LH yapıyor, TK yı da bir gelin arabası gibi süslenip püslenmiş doğan slx görünmümlü şahin yapıyor. dış görüntü iyi hoş idare ederde orta ve uzun vadede bu pazarda devlet desteksiz neler olur buda görülecek..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bursadan her gün Frankfurt ve dusseldorfa en az 1 ucak dolusu çıkacagını bilmesine ragmen hala Lufthansa niçin Münihte ısrar ediyor anlamış degilim. haftada 3 gün budestinasyonlara ucup diger günlerde mÜNİHE SEFER KOYSUNLAR FARKI FARK EDECEKLER. AM NERDE BUNU GÖRECEK GÖZLER

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ESKİDEN thy 'NİN ADINI AĞIZLARINA BİLE ALMAZLARDI , ŞİMDİ THY 'DEN YOLCU ALABİLDİKLERİNİ BİR GURUR VESİLESİ OLARAK SÖYLÜYORLARSA EPEY YOL ALDIĞIMIZ BELLİ. KISA BİR SÜRE SONRA DAHA DA GÖZLERİNE BATACAĞIZ. THY HAKKINDAKİ ELEŞTİRİLERDE HAKLILIK PAYI DA OLABİLİR VEYA İÇİMİZDEKİ İRLANDALILAR DA OLABİLİR. YETER Kİ THY YETKİLİLERİ BU ELEŞTİRİLERİ OKUYUP DOĞRU DEĞERLENDİRSİNLER..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000