22 Ağustos 2010, Pazar 07:19:43

"THY, muhteşem bir servis sunuyor"

Vatan gazetesi yazarı Dr. Yasemin Bradley, bugünkü köşe yazısında Türk Hava Yolları'nın ikramını köşesine taşımış. İşte Bradley'in yazısı...
  • 30 dklık ankara uçuşunda 160 yolcuya geri dönüp tekrar içeceği buyrun siz verin!sonra da teker koyarken ayakta havaya fırlayan içecekleri yakalarız hep beraber.süper dimi!
  • kabin görevlilerini serviste yakaladın yakaladın yoksa bir bardak su için bile dakikalarca beklemek zorunda kalıyorsun yada hiç gelmiyor kalkıp sen almaya gidiyorsun ... muhteşem servis sadece sunulanlarla değil sunuşla muhteşem olur.
  • Evet yemekler guzel fakat onlari servis edenler kaba ve yuzleri asik. Bir an once sunlarin yemegini verelim'de perdeyi cekip oturalim diye dusunuyorlar. Ingilizceleri yetersiz. Servis'le ilgili olmayan konuda yolcu uzun cumleyle bir sey soruldugunda soruyu anlamayan hostes gordum. Uzun ucuslarda servis bittikten sonra bir sey icmek isterseniz yuruyup, perdeyi acip isteyeceksiniz. Yoksa sansiniz cok az. Afrika cikisli ucuslarda Afrika orijinli yolculara firca atar gibi konustuklarina sahit oldum. (Bana karsi kibarlardi). Sayisiz yabanci hava yoluyla uctum. Dolayisiyla karsilastirmak kolay oluyor. Bizim kabin gorevlileri gulumsemeyi neden bilmez.?
  • nasıl su istemek büyük başarı. bizim özellikle türk yolcuları parayı ikrama verdiklerini sandıkları için çıkartmaya çalışıyorlar. sizin gibi belki...
Dış hat uçuşlarında kaydım var: LCML

LCML, low calorie meal’in kısaltılmışı. Türk Hava Yolları Dış Hat uçuşları için kayıt yaptırdım. Ne zaman yurt dışında bir yere uçsam önüme gelen yemek böyle... Nasıl bir mönü mü geliyor? Buharda pişmiş yağsız bir balık parçası, küçük bir haşlanmış patates ve haşlanmış sebzeler. Ufacık bir çoban salata, ufak bir kase meyve salatası...

Yanında bol su, sonrasında da şekersiz çay içiyorum. Eskiden normal mönüyle şiş şiş inerdim uçaklardan, “Ne diye yedim” diye de sinirlenirdim kendi kendime. Şimdi bu kalorisi azaltılmış, yağsız yemeğimle çok mutluyum. “Çok uçuyorum ve gezilerden kilo almadan dönmek istiyorum” diyorsanız şiddetle öneriyorum. Çünkü zaten gittiğimiz ülkelerde “Falanca restoran yeni açılmış bir deneyelim”i hep yapıyoruz. Haliyle normalden fazla yiyoruz. Yolculuk sırasınca yemeye dikkat edelim bari. Türk Hava Yolları muhteşem bir servis sunuyor. Eğer uçaklardaki Skylife dergisinin arka sayfalarına bakacak olursanız ne kadar çok mönü seçeneği olduğu görüp şaşıracaksınız.

* Bir öneri: İç hat seferlerinde özel yemek servisi yok. Sandviç veriyorlar. Hiç almıyorum ve hep aç kalıyorum. Beyaz ekmek yemek hoşuma gitmiyor çünkü. Ve sandviçleri de çok iri, kilo aldırtacak cinsten. Bence kilosuna dikkat etmek isteyenler için diyet bisküvi, light peynir veya yoğurt da dağıtmalılar.
* Özel yemek isteğinizi uçuş rezervasyonu sırasında veya uçuştan en az 24 saat öncesinde yapmalısınız.
Diabetik Yemek, Glutensiz Yemek, Hint Yemeği, Kosher Yemeği, Az Tuzlu Yemek, Çiğ Sebze Meyve Yemeği, Deniz Ürünleri Yemeği, Vejetaryen yemek ve daha birçok seçenek var listelerinde. Özel Kutlama Pastası bile isteyebiliyorsunuz. Tebrikler THY!

Dr. Yasemin Bradley

"THY, muhteşem bir servis sunuyor"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 8 yıl önce
30 dklık ankara uçuşunda 160 yolcuya geri dönüp tekrar içeceği buyrun siz verin!sonra da teker koyarken ayakta havaya fırlayan içecekleri yakalarız hep beraber.süper dimi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kabin görevlilerini serviste yakaladın yakaladın yoksa bir bardak su için bile dakikalarca beklemek zorunda kalıyorsun yada hiç gelmiyor kalkıp sen almaya gidiyorsun ... muhteşem servis sadece sunulanlarla değil sunuşla muhteşem olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Evet yemekler guzel fakat onlari servis edenler kaba ve yuzleri asik. Bir an once sunlarin yemegini verelim'de perdeyi cekip oturalim diye dusunuyorlar. Ingilizceleri yetersiz. Servis'le ilgili olmayan konuda yolcu uzun cumleyle bir sey soruldugunda soruyu anlamayan hostes gordum. Uzun ucuslarda servis bittikten sonra bir sey icmek isterseniz yuruyup, perdeyi acip isteyeceksiniz. Yoksa sansiniz cok az. Afrika cikisli ucuslarda Afrika orijinli yolculara firca atar gibi konustuklarina sahit oldum. (Bana karsi kibarlardi). Sayisiz yabanci hava yoluyla uctum. Dolayisiyla karsilastirmak kolay oluyor. Bizim kabin gorevlileri gulumsemeyi neden bilmez.?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
nasıl su istemek büyük başarı. bizim özellikle türk yolcuları parayı ikrama verdiklerini sandıkları için çıkartmaya çalışıyorlar. sizin gibi belki...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000