02 Haziran 2014, Pazartesi 08:37:20

THY, MONTREAL SEFERLERİNE HAZIR

Türk Hava Yolları, Kuzey Amerika'da Toronto'dan sonra Montreal'e de sefer düzenlemeye hazırlanıyor.
  • Qatar Philadelphia seferlerine başladı.Yakında Miami ve Dallas da başlıyor.THY de uyusun.Afrika'da adı sanı duyulmamış yerlere uçsun,personellerini tarasınlar.
  • http://www.flightradar24.com/data/flights/ts100/ wikidende baktim max menzil 9600 km dio...linklerden bakabilirsiniz
  • airtransat haftada bır yada ıkı ve a310 la uçuyo :) thy daha iyi..rio-santiago de chilie ve miami,sanfransisco bekliyoruz :)
  • THY AirCanada ucuslari her gune cikartti diye bu sene fiyatlari dusurmek zorunda kaldi, su anda 9 frekans ucus anlasmasi var, umarim AC Montreal'den de ucmaya baslar, rekabet olur Montreal'e gidip gelenler az kaziklanirlar. THY personeline emniyetli ucuslar, hayirli olsun.

Türk Hava Yolları (THY), Kuzey Amerika uçuşlarına 3 Haziran'da başlayacağı Montreal seferleri ile bir yenisini daha ekleyecek.

Uzun uğraşlar sonunda ilk kez 11 Temmuz 2009'da Toronto uçuşları ile Kanada'ya gelen THY, Kuzey Amerika'nın doluluk oranı en yüksek uçuş noktalarından biri haline geldi.

Kanada'daki Türk nüfusun yaşadığı en kalabalık ikinci şehir olan Montreal için de bir süredir çalışmalar yürüten THY, Montreal'e haftada 3 gün salı, cuma ve pazar günleri uçacak.

THY'nin Montreal seferlerine başlaması dolayısıyla Montreal-Pierre Elliott Trudeau Uluslararası Havalimanı'nda karşılama töreni düzenlenecek. THY'nin ilk Montreal seferi ile Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan başkanlığında bir heyetin de Kanada'ya geleceği belirtildi.

TORONTO SEFERLERİ HAFTADA 7 GÜNE ÇIKACAK

THY'nin Toronto'ya haftada 3 gün olarak başlayan seferleri ise aradan geçen sürede talebi karşılamaya yetmeyince 6 güne çıktı.

Türk Hava Yolları yetkilileri, 1 Nisan 2014'ten beri haftada 6 güne çıkan Toronto uçuşlarının, 7 gün olması için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

THY halen Toronto'ya cuma hariç haftanın 6 günü uçuyor. Hizmet kalitesi ile Türk yolculardan çok yabancıların tercihi haline gelen THY, yüzde 95'i geçen doluluk oranı ile bölgenin en yüksek kapasiteli uçuş noktalarından birisi olarak ifade ediliyor.

Air Canada ile ortak uçuşlar gerçekleştiren THY, uzun süre mali sorunlar yaşayan Kanadalı ortağına da nefes aldırdı. Air Canada, halen haftada 3 gün uçtuğu İstanbul seferlerini, yakaladığı doluluk oranı ile 4 Haziran'dan itibaren 7 güne çıkarma kararı aldı.

THY, MONTREAL SEFERLERİNE HAZIR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

QTR ~ 4 yıl önce
Qatar Philadelphia seferlerine başladı.Yakında Miami ve Dallas da başlıyor.THY de uyusun.Afrika'da adı sanı duyulmamış yerlere uçsun,personellerini tarasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lee_Hooker ~ 4 yıl önce
http://www.flightradar24.com/data/flights/ts100/ wikidende baktim max menzil 9600 km dio...linklerden bakabilirsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lee_Hooker ~ 4 yıl önce
airtransat haftada bır yada ıkı ve a310 la uçuyo :) thy daha iyi..rio-santiago de chilie ve miami,sanfransisco bekliyoruz :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 4 yıl önce
Ne 310'u birader daha dün geldi 330. A310 zaten menzili yetmez.Amma salladın.
Torontolu ~ 4 yıl önce
THY AirCanada ucuslari her gune cikartti diye bu sene fiyatlari dusurmek zorunda kaldi, su anda 9 frekans ucus anlasmasi var, umarim AC Montreal'den de ucmaya baslar, rekabet olur Montreal'e gidip gelenler az kaziklanirlar. THY personeline emniyetli ucuslar, hayirli olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000