28 Mart 2013, Perşembe 14:05:49

THY 'MİL'LERDEN BIKTI!

Türk Hava Yolları, sadakat programı çerçevesinde mil puan hediye uygulamasına sınırlama getirmeye hazırlanıyor. THY yönetimi düşündüğünü hayata geçirirse, artık alışverişlerden mil kazanılmayacak.
  • nıye busuness clas oturan ınsanla dıyerlerın ne farkı var malmısınız
  • Herkes'i herkez diye yazan adamlar doğru düzgün türkçe konuşamayıp businessta oturanlardan yakınmış :D D
  • Parasını yada milini karşılayan herkes business classda yolculuk edebilir faşistlik yapmayın!Yapanda bana gelsin donuna kadar satın alayım ;)
  • THY tok satici oldu cikti. Yukseltigimiz gibi indirmsenide biliriz ufak hesaplar pesinde kosucagina kaliteli hizmet nasil verilir ucus guvenligi nasil yukseltilir bunun hesaplarini yapsin zmandi ben mi dedim sana alisveriste mil topla diye senin yaptigin uygulamayi atlas jet bile yapiyor.Bun dan sonra emirates Musterisiyim artik...

Bir süre önce mil puan kazanımı konusunda kısıtlamaya giden Türk Hava Yolları, sadakat programındaki yolcuları üzecek bir karara imza atmaya hazırlanıyor. Türk Hava Yolları, alışveriş ve diğer bazı harcamalardan kazanılan mil puan sisteminden vazgeçmek için çalışma yürütüyor. THY’nin planladığı yeni sisteme göre sadece THY ve Star Alliance üyesi havayolu şirketleriyle uçuşlarda kazanılacak millere puan vermeye hazırlanıyor. Mevcut uygulamanın kapsamını daraltmaya hazırlanan THY’nin, bu kararında hediye puanlarla satılan business class sınıfı biletlerin sayısında aşırı artışın etkili olduğu kaydediliyor.

THY halen Garanti Bankası ile işbirliği halinde yürüttüğü Miles&Smilesi programı çerçevesinde yapılan alışverişlerde müşterilere puan toplama imkanı sunuyor.  Kart sahipleri, MasterCard ile her yerde mil kazanırken, Miles&Smiles American Express® ile %15, Miles&Smiles Platinum ve Privé American Express® ile %25 daha fazla mil kazanıyor. Kazanılan millerle ödül bilet ve refakatçi bilet alınabiliyor ve uçuş sınıfı örneğin Business Class’a upgrade edilebiliyor. Ayrıca kart sahiplerine, Hediye Mil ve Avans Mil ile yeterli milleri olmasa bile ödül biletlerini hemen alarak, beklemeden uçma fırsatı tanınıyor.

Bunun dışında THY’nin anlaşmalı otellerinde konaklayan, araç kiralama şirketlerinden araç kiralayan, teknoloji marketlerinden alışveriş yapan ve sağlık merkezlerinde harcama yapan yolcular da mil puan kazanabiliyor. THY yeni uygulamayla bütün bunlara son vermeye hazırlanıyor.

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

THY 'MİL'LERDEN BIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

ahmet ~ 2 yıl önce
nıye busuness clas oturan ınsanla dıyerlerın ne farkı var malmısınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilginç ~ 3 yıl önce
Herkes'i herkez diye yazan adamlar doğru düzgün türkçe konuşamayıp businessta oturanlardan yakınmış :D D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Faşist ~ 3 yıl önce
Parasını yada milini karşılayan herkes business classda yolculuk edebilir faşistlik yapmayın!Yapanda bana gelsin donuna kadar satın alayım ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne yin kafasi... ~ 5 yıl önce
THY tok satici oldu cikti. Yukseltigimiz gibi indirmsenide biliriz ufak hesaplar pesinde kosucagina kaliteli hizmet nasil verilir ucus guvenligi nasil yukseltilir bunun hesaplarini yapsin zmandi ben mi dedim sana alisveriste mil topla diye senin yaptigin uygulamayi atlas jet bile yapiyor.Bun dan sonra emirates Musterisiyim artik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000