05 Şubat 2017, Pazar 09:34:54

THY Mexico City'ye direkt uçmak istiyor

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "THY Mexico City'ye direkt uçuş başlatmak istiyor. Bunun üzerinde çalışıyoruz, birlikte bir çözüm bulacağız" dedi.
  • http://www.mfa.gov.tr/abd-vizesi-hamililerinin-meksika_ya-seyahatleri-hakkinda-duyuru.tr.mfa sitesinde böyle yazıyor, ABD Vizesi Hamililerinin Meksika’ya Seyahatleri Hakkında Duyuru Geçerli ABD vizesi olan vatandaşlarımızın Meksika’ya Meksika vizesi olmadığı halde girebilecekleri Meksika makamlarınca bildirilmiştir. Meksika hudut yetkilisi vatandaşımızın pasaportunu damgalamak suretiyle Meksika’da kalma süresini belirleyecektir. ABD vizesi olan ve Meksika’ya havayoluyla seyahat eden vatandaşlarımız uçuş / biniş kartlarını da hudut makamlarına ibraz etmek zorundadırlar. ABD vizesi olmayan vatandaşlarımız Meksika’ya gitmeden önce Meksika vizesi almak zorundadırlar. Tereddüt halinde Meksika Büyükelçilikleri veya Başkonsoloslukları ile irtibata geçilmesinde yarar görülmektedir. Saygıyla duyurulur.
  • Panama'yı Kolombiya'yı başlattınız da ne oldu boş uçuyor.
  • giden biri olarak, TC pasaportunuz yeterli.
  • hani ab ile vizeler kalkacaktı? ses seda cıkmıyor artık o konuda. kaldı ki birde geri kabul anlasmasını hala uyguluyoruz, neden ve ne icin ?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meksika temasları kapsamında Meksika Dışişleri Bakanı Luis Videgaray ile baş başa ve heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Çavuşoğlu, Videgaray ile iki ülke arasındaki ikili ilişkileri geliştirmek için yapılabilecek çalışmaları ele aldıklarını ifade etti.

Videgaray'a Suriye, Irak, Yemen ve Libya başta olmak üzere bölgede yaşananlar konusunda bilgiler verdiğini anlatan Çavuşoğlu, "Türkiye olarak zor bir bölgede yaşıyoruz. Bu krizlerin çözümü ve diplomatik çözüm bulunması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Yaşanan insani krize asla gözümü kapamıyoruz. Meksika da bize bu konuda destek oluyor." dedi.

İki ülke arasındaki erişimin önemini de vurgulayan Çavuşoğlu, "Türk Hava Yolları Mexico City'ye direkt uçuş başlatmak istiyor. Bunun üzerinde çalışıyoruz, birlikte bir çözüm bulacağız." dedi.

THY Mexico City'ye direkt uçmak istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

meksika vizesi ~ 2 yıl önce
http://www.mfa.gov.tr/abd-vizesi-hamililerinin-meksika_ya-seyahatleri-hakkinda-duyuru.tr.mfa sitesinde böyle yazıyor, ABD Vizesi Hamililerinin Meksika’ya Seyahatleri Hakkında Duyuru Geçerli ABD vizesi olan vatandaşlarımızın Meksika’ya Meksika vizesi olmadığı halde girebilecekleri Meksika makamlarınca bildirilmiştir. Meksika hudut yetkilisi vatandaşımızın pasaportunu damgalamak suretiyle Meksika’da kalma süresini belirleyecektir. ABD vizesi olan ve Meksika’ya havayoluyla seyahat eden vatandaşlarımız uçuş / biniş kartlarını da hudut makamlarına ibraz etmek zorundadırlar. ABD vizesi olmayan vatandaşlarımız Meksika’ya gitmeden önce Meksika vizesi almak zorundadırlar. Tereddüt halinde Meksika Büyükelçilikleri veya Başkonsoloslukları ile irtibata geçilmesinde yarar görülmektedir. Saygıyla duyurulur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1 ~ 2 yıl önce
Panama'yı Kolombiya'yı başlattınız da ne oldu boş uçuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
meksik ~ 29 gün önce
siğir, haftada bir uçsa yeter, gitmediğin yer senin değildir. sen hala orda bir köy var uzakta şarkısını söyle
vize yok ~ 2 yıl önce
giden biri olarak, TC pasaportunuz yeterli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asd ~ 2 yıl önce
hani ab ile vizeler kalkacaktı? ses seda cıkmıyor artık o konuda. kaldı ki birde geri kabul anlasmasını hala uyguluyoruz, neden ve ne icin ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000