14 Ekim 2009, Çarşamba 07:56:02

"THY, Marsilya'ya da uçmalı"

Dilek Sabancı tarafından 20 yıl önce kurulan ve işadamları için seyahat organizasyonu yapan Vista'nın Genel Müdürü Ahmet Kozikoğlu, artık iş dünyasının da ucuz seyahat istediğini belirtti.
  • nereydi şu çıplakların adası mayorka mı biz pilotlar da oraya gitmek isteriz
  • THY ,Seyahat Acentelerine komisyon vermiyorki!Internetden düşük bedelle satmasınında kendisine ekstra bir faydası yok,aksine internet daha düşük daha düşük esasına dayandığı için zamanla dahada düşüğe satacaktır.Bu THY 'nın yararına olurmu?Ayrıca Seyahat Acentelerinin vergi verip,istihdam yarattığı gerçeğinide ülkesinin insanlarını seven hiç kimse inkar edemez. Eğer istihdam alanları yok edilirse hiç kimse evinde güvenlikle oturup,internetde sörf yapamaz.
  • bence giderek komik bir hale donusuyorsunuz, thy kar amacı olan bi sirket, bir yardım kurulusu degil ki acentalardaki calisan insanlari vs dusunsun. Avrupa'da havayollarının pazar payı vs giderek azalıyor, sonucta herkes kar etmek karlılıgını artırmak istiyor. ben zaten yonetim kurulunda falan olsam, satıslarımın %50 sini internetten masrafsız bi sekilde yaparim, normal bileti %10 ucuza internetten satsan kimse zaten acentaya gitmez. acentalara komisyon vermek zorunda kalmazsin, service charge da kismen cebinde kalir.
  • sayın kozikoglu bir banka temsilcisi olarak hem aıta komıtesıne hemde ıto da olmanızı bızler sagladımıza gore siz haklısınız ne dıyelım secımlerde oy veren seyahat acentesi

Dilek Sabancı tarafından 20 yıl önce kurulan ve işadamları için seyahat organizasyonu yapan Vista'nın Genel Müdürü Ahmet Kozikoğlu, kriz döneminde yurtiçindeki iş seyahatlerinde bir azalma yaşanmadığını söyledi. Ancak, işadamlarının seyahat koşullarının değiştiğini belirten Kozikoğlu, "Artık daha ucuz bilet ve konaklama istiyorlar" dedi.

Son yıllarda Türkiye iş dünyasının, yalnızca işadamlarına hizmet veren seyahat acentelerini sıklıkla kullanmaya başladığını belirten Kozikoğlu, en çok otomotiv, sağlık, enerji ve iletişim sektöründen talep aldıklarını söyledi. Dünya genelinde 25 milyar dolarlık ciroya sahip Carson Wagonlit şirketinin Türkiye temsilciliğini yaptıklarını dile getiren Kozikoğlu, "Geçen yıl 365 bin bilet kestik, yani günlük 1000 bilet kestik. Yani günde 7-8 uçağı tek başımıza doldurduk. Bilet satışlarımızın yüzde 30'u yurtdışıydı. Kendi sektörümüzde lideriz" diye konuştu. İş seyahati hizmeti veren bir şirket olarak müşterilerine "bayram gezisi" gibi promosyonlar vermediklerinin altını çizen Kozikoğlu, "Biz yalnızca kendi alanımıza yoğunlaşıyoruz. Ancak müşterimiz bizden sorunsuz bir tatil talep ederse, onu da yerine getiririz" dedi.

İstanbul Ticaret Odası'nda (İTO) sektörü temsilen bulunan tek seyahat acentesi olduklarını dile getiren Kozikoğlu, "Sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi genel olarak TURSAB çatısı altında dillendirdiğimiz için İTO'daki temsiliyetimiz zayıf ama biz de sektör olarak İTO'da bir meslek komitesi kurmayı istiyoruz" diye konuştu.
 
THY, Marsilya'ya sefer koymalı

İTO tarafından Fransa'daki "Türkiye Mevsimi" etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantılara katılmak üzere Marsilya'da bulunduklarını ifade eden Kozikoğlu, Marsilya'daki temaslarının ardından bu kente bir THY uçuşu konması gerektiğini vurguladı. Her yıl Marsilya'dan Türkiye'ye 18 bin kişinin seyahat ettiğini dile getiren Kozikoğlu, "Bu 18 bin kişiyi taşımak için THY'nin bir hat açması gerekiyor. 18 bini 150'ye böldüğünüzde 120 uçak yapar, bu da haftanın üç günü ful dolu uçaklarla sefer yapabilirsiniz demektir. Bu potansiyeli Air France ve Lufthansa'ya kaptırmak doğru değil" dedi.

(Referans)

"THY, Marsilya'ya da uçmalı"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 9 yıl önce
nereydi şu çıplakların adası mayorka mı biz pilotlar da oraya gitmek isteriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
THY ,Seyahat Acentelerine komisyon vermiyorki!Internetden düşük bedelle satmasınında kendisine ekstra bir faydası yok,aksine internet daha düşük daha düşük esasına dayandığı için zamanla dahada düşüğe satacaktır.Bu THY 'nın yararına olurmu?Ayrıca Seyahat Acentelerinin vergi verip,istihdam yarattığı gerçeğinide ülkesinin insanlarını seven hiç kimse inkar edemez. Eğer istihdam alanları yok edilirse hiç kimse evinde güvenlikle oturup,internetde sörf yapamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bence giderek komik bir hale donusuyorsunuz, thy kar amacı olan bi sirket, bir yardım kurulusu degil ki acentalardaki calisan insanlari vs dusunsun. Avrupa'da havayollarının pazar payı vs giderek azalıyor, sonucta herkes kar etmek karlılıgını artırmak istiyor. ben zaten yonetim kurulunda falan olsam, satıslarımın %50 sini internetten masrafsız bi sekilde yaparim, normal bileti %10 ucuza internetten satsan kimse zaten acentaya gitmez. acentalara komisyon vermek zorunda kalmazsin, service charge da kismen cebinde kalir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sayın kozikoglu bir banka temsilcisi olarak hem aıta komıtesıne hemde ıto da olmanızı bızler sagladımıza gore siz haklısınız ne dıyelım secımlerde oy veren seyahat acentesi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000