19 Temmuz 2011, Salı 17:11:43

THY MADRİD UÇAĞINDA YANIK KOKUSU TELAŞI

Türk Hava Yolları’nın Madrid-İstanbul seferini yapan uçağında yanık kablo kokusu paniğe sebep oldu. Kabin ekibinin anonsuyla uçak boşaltıldı, yanık kokusunun sebebi kısa süre sonra anlaşıldı.
  • lütfen artık gerçekleri görün ve görevini yapa kişileri iyi bir eğitimden geçirip görevini yapsınlar.her şey olabilir yangında çıkabilir ama eğitimli insanlar böyle davranmaz ki bu thy bizim ülkemizi temsil ediyor.yetkililer lütfen artık bunları görsünler.
  • tamam işte o kokunun kaynagını söleydim ben sana anla artık:)
  • o koku kokuşmuşluğun kokusu..sen hala anlayamadın sanırım :))
  • kimselere anlatamadık uçuş tecrübe gerektirir işi gücüikrama fıkslediniz bu kadar çoluk çocukla nerede olduğunu bilmeyen niye bu işe girdiğinin farkında olmayan hayali fener gibi dolaşanlarla daha bu iyi günler genelde ekiplerin uçuş tecrübesini söylüyorum en eski 4 ay geri kalanlar 2 1ve ilk iş günü :)

Türk Hava Yolları’nın dün 16.55’te Madrid-İstanbul seferini yapacak uçağında korkulu anlar yaşandı. Madrid-İstanbul yolcularını alan THY uçağından, kalkış için hazırlanıldığı sırada yanık kokusu geldi.

Bunun üzerine uçağın kaptan pilotu kabin ekibine yolcuların tahliye edilmesi için talimat verdi. Kabin ekibinin anonsuyla uçağın boşaltılması istendi. Bu sırada küçük çaplı kargaşa yaşandı.

Uçakta bulunan avukat Tuğba Niğde, kabin ekibinin yaşanan olayı şöyle anlattı:
“ Bilet işlemlerimizi yaptırdıktan sonra uçağa alındık. Uçağa bindiğimiz anda yanık kokusu hissettik. Pilotlar sürekli uçağın arka bölümüne doğru gidip geliyordu. Bir şeyler olduğunu hissettik. Sonra da koşuşturmalar başladı. Kabin memuru, ‘yanıyoruz, uçağı boşaltın’ diye anons yapınca derhal uçağı terk ettik”

Yolcuların tahliye edilmesinden sonra uçak teknisyenler tarafından kontrol edildi. Yanık kokusunun tuvaletin olduğu bölümden geldiği tespit edildi. Teknisyenler tarafından bakımı yapılan uçak yeniden sefere verildi. Uçak Madrid-İstanbul uçuşunu sorunsuz gerçekleştirdi.
THY MADRİD UÇAĞINDA YANIK KOKUSU TELAŞI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Misafir ~ 7 yıl önce
lütfen artık gerçekleri görün ve görevini yapa kişileri iyi bir eğitimden geçirip görevini yapsınlar.her şey olabilir yangında çıkabilir ama eğitimli insanlar böyle davranmaz ki bu thy bizim ülkemizi temsil ediyor.yetkililer lütfen artık bunları görsünler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tamam işte o kokunun kaynagını söleydim ben sana anla artık:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
o koku kokuşmuşluğun kokusu..sen hala anlayamadın sanırım :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kimselere anlatamadık uçuş tecrübe gerektirir işi gücüikrama fıkslediniz bu kadar çoluk çocukla nerede olduğunu bilmeyen niye bu işe girdiğinin farkında olmayan hayali fener gibi dolaşanlarla daha bu iyi günler genelde ekiplerin uçuş tecrübesini söylüyorum en eski 4 ay geri kalanlar 2 1ve ilk iş günü :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000