09 Mayıs 2014, Cuma 12:03:35

THY LUFTHANSA'NIN ÖNÜNE GEÇTİ

The Wall Street Journal (WSJ) tarafından yayınlanan habere göre, Türk Hava Yolları millerle uçma konusunda en avantajlı havayolu şirketlerinden biri olarak gösterildi.
  • THY Lufthansa'nin onune nasil ve kimle gececek ? Siveyle konusan,havaciligi 6 ayda ogrenci gibi kitap okuyarak ogrendigini soyleyen baskaniyla mi yoksa devamli siritan,havaciligi ise yeni aldigi arkadaslariyla internetten ogrendigini soyleyen genel muduruyle mi ? THY'de once havaciligin icinden gelenler liyakatle,bilgiyle,tecrubeyle,birikimle,hak ederek yonetici olsunlar sonra torpil,hemsehricilik,yandascilik,haksizlik bitsin belki o zaman THY Lufthansa'nin onune gecebilir !
  • 1300 tl lik bileti parayla değil millerle almaya kaltım 800 tl vergi istedi eeee ne anlamı kaldı MİL'in ?
  • THY Maraş uçuşlarını arttırmalı diyen arkadaşa bişi mi oldu acaba. Epeydir sesi soluğu çıkmıyor?!?
  • Yavaş şampiyon yavaş yavaş gardaş yavaş piano piano bacaksız..

Dünya genelinde 25 havayolu şirketinin yer aldığı son araştırma, düşük "birikim puanı" ile bulunabilir olan hediye bilet sayısının daha fazla olduğunu gösterdi.

"Anlamlı bir yükseliş var," diyen anketi yapan Wisconsin merkezli danışmanlık şirketi IdeaWorks'ün başındaki Jay Sorensen, "Geleneksel olarak havayolları finansal toparlanma sürecine girdiklerinde daha fazla koltuğu parayla satabileceklerinden hediye koltukları azaltma yoluna giderler. Ama bu kez bu olmuyor," ifadesinde bulundu.

Delta Air Lines en büyük değişimi gerçekleştiren şirketlerden biri oldu. Delta 5 yıllık anketin hep en altında yer almıştı.

Veriler Delta'nın ufak iyileşmeler yapmaya başladığını gösteriyor. Bu yılki ankette Delta'da yapılan 280 sorgunun yüzde 55'inde iki uygun koltuk bulunurken, geçen yıl bu oran yüzde 36 seviyesinde idi. Bu sonuç Delta'yı Amerikan Havayolları ile eşit seviyeye getirdi. Ancak iki havayolları da Alaska, United, JetBlue JBLU +0.18% ve Southwest havayollarının gerisinde kalıyor.

Hediye uçuşların bulunabilirlik oranındaki düşüklüğün Delta müşterilerinin en büyük sancılarından biri olduğunu belirten Delta Başkan Yardımcısı Jeff Robertson, "Şu ana kadarki uçuşları yönetme stilimizde biraz daha az muhafazakar bir yönteme doğru yöneliyoruz," ifadesinde bulundu. Delta bu programında büyük değişikliklere gidiyor.

Teknoloji şirketi Switchfly Inc. tarafından sponsor edilen anket internetten her havayolu için en meşgul uçuş rotalarındaki en düşük mil seviyesinde iki koltuğa bakılarak gerçekleştirildi. Anketin hazırlanma aşamasında Haziran ile Ekim 2014 tarihleri baz alındı ve 2,500 milin altındaki 10 orta mesafeli ve ayrıca 10 uzun mesafeli rota olmak üzere 280 sorgu yapıldı.

Ankette, her havayolunun en meşgul rotaları kullanılarak havayollarının en çok nereye koltuk sunduğuna ve yolcuların en çok nereye uçtuğuna bakılıyor. Bilgili yolcuların bildiği gibi deneyimli bir seyahat acentesi telefonda havayolunun internet sitesinde gözükmeyen hediye koltukları bulabilir, ancak bu anket daha standart bir arama için yapıldı.

Air Berlin ve Southwest Havayolları için yapılan her sorguda hediye koltuk bulunduğu için bu iki havayolları listenin en üst sırasında yer alışlarının 3. senesine girdi. JetBlue hediye koltuklardaki uygunluğunu biraz daha iyileştirdi ve oranını yüzde 93'e çıkardı.

Listenin en sonunda ise US Havayolları ve Latin Amerikalı Avianca Taca bulunuyor. Sorensen, anketin yüzde 35 ile sık sık kendisini listenin en sonlarında gören US Havayolları'nın sık uçuşlarda verilen hediye koltuklara karşı "cimriliği gösteren bir yönetim felsefesine" sahip olduğunu gösterdiğini belirtti.

Türk Hava Yolları (THY) ise en büyük değişimi gösteren havayolları oldu. Şirket özellikle Kuzey Amerika'dan gerçekleştirdiği yeni uçuşlarla büyümek için atağa geçti. THY, reklamlarında Kobe Bryant ve Lionel Messi gibi yıldızları kullanmaya da başladı. Şirket mil programının yenilenmesi gerektiğini kabul eden bir basın açıklaması yayımladıktan sonra daha fazla hediye koltuk sunmaya başladı. THY, 1 Haziran'dan itibaren daha da fazla hediye koltuk uygulamasına geçmeyi planlıyor.

Sorensen United ve Air France gibi karlılıkta ve hediye koltuk bulunabilirliğinde rakiplerinin gerisinde kalan şirketlerin bazen koltukları daha fazla para ödeyen müşterilere satmak için koltukların bulunabilirliğini düşürdüğünü açıkladı.

United Havayolları'nın sözcüsü şirketlerinin bu seneki mil programının geçen senelerle aynı olduğunu belirtti. Sözcü 2014'teki düşüşün "bu yılın Mart ayındaki bilet talebinin geçen senekinden daha fazla olmasından kaynaklanmış olabileceğini," söyledi.

Air France ise konu hakkında sorulan soruları cevapsız bıraktı.

THY LUFTHANSA'NIN ÖNÜNE GEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

nasil ve kim ? ~ 4 yıl önce
THY Lufthansa'nin onune nasil ve kimle gececek ? Siveyle konusan,havaciligi 6 ayda ogrenci gibi kitap okuyarak ogrendigini soyleyen baskaniyla mi yoksa devamli siritan,havaciligi ise yeni aldigi arkadaslariyla internetten ogrendigini soyleyen genel muduruyle mi ? THY'de once havaciligin icinden gelenler liyakatle,bilgiyle,tecrubeyle,birikimle,hak ederek yonetici olsunlar sonra torpil,hemsehricilik,yandascilik,haksizlik bitsin belki o zaman THY Lufthansa'nin onune gecebilir !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
1300 tl lik bileti parayla değil millerle almaya kaltım 800 tl vergi istedi eeee ne anlamı kaldı MİL'in ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BASIT ~ 4 yıl önce
fark mi ???...500 TL
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
THY Maraş uçuşlarını arttırmalı diyen arkadaşa bişi mi oldu acaba. Epeydir sesi soluğu çıkmıyor?!?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MUHTEMELEN ~ 4 yıl önce
...o simdi marasta !!!
Luftwaffe ~ 4 yıl önce
Yavaş şampiyon yavaş yavaş gardaş yavaş piano piano bacaksız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000