06 Nisan 2016, Çarşamba 16:45:43

THY Lizzy'i Papa ile buluşturdu

THY, görme ve işitme yetisini kaybedecek olan küçük Lizzy’nin son isteğini yerine getirdi, Papa ile buluşturdu
  • THY ile alıp veremediğiniz nedir arkadaşlar hala birileri AKP deyip duruyor, tebrik ederim çok başarılı bir iş yapmışlar, reklam veya değil neticede bir daha dünyayı göremeyecek bir küçük kızın isteği yerine gelmiş, onun için sonuç önemli..
  • thy akp nin malı gibi adamlar canlarının her istedigini yapıyorlar
  • ....vermeye basladi THY artik! Benim hayallerim nolcak?
  • cıvık cıvık thy'yi övmeye çalışmayın. thy reklamını yapmış, bitmiş. hala savunuyorsunuz. thy'nin lizzy'i çok önemsediğini sanmıyorum. millet para için ne yapcağını şaşırmış.

Türk Hava Yolları (THY), yakında görme ve işitme yetisini kaybedecek olan 6 yaşındaki Lizzy (Elisabeth) Myers’in, bunların gerçekleşmesinden önceki son isteğini yerine getirdi ve Vatikan’da onun Papa Francesco ile buluşmasına sponsor oldu.

Nadir görülen bir genetik hastalık olan Usher Sendromlu ABD’li Lizzy Myers’nin hayali nihayet gerçekleşti.

ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan Myers ailesi, kızlarının görme ve işitme yetisini kaybetmeden önce hafızasına kaydetmek istediklerini bir bir yerine getirmeye çalışıyor.

Bunlardan birisi de Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco ile bir buluşma idi.

Lizzy, anne-babası ve kız kardeşiyle birlikte, Papa’nın Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı’nda binlerce inananla bir araya geldiği Genel Kabul Günü’ne katıldı.

Üstü açık ciple halkı selamlayan ve bir konuşma yapan Papa, daha sonra Lizzy’nin yanına giderek, gözlerine dokundu ve onu kutsadı. Mutlu ve heyecanlı olduğu gözlenen küçük kıza sarılan ruhani lider, onun kulağına bir şeyler de fısıldadı.

ABD basını, Myers ailesinin bir İtalya seyahatine yetecek kadar parası olmadığını yazmıştı. THY yetkilileri de, küçük kızın durumundan ABD basını sayesinde haberdar olmuş ve Lizzy ile ailesi nereye gitmek isterse onlara gidiş-dönüş uçak biletlerini hediye edeceklerini açıklamıştı.

THY Şikago Genel Müdürü Tuncay Emiroğlu, kızın hikayesinden etkilendiklerini söylemişti.

Lizzy’nin babası Steve Myers de, İtalya’dan yana tercihlerini kullanacaklarını açıklamıştı.

İtalyan basınına göre Myers ailesi, bir şehir devleti olan Vatikan’ı da topraklarında barındıran Roma’ya 29 Mart’ta geldi. (Sözcü)

THY Lizzy'i Papa ile buluşturdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

rahatsızlar ~ 2 yıl önce
THY ile alıp veremediğiniz nedir arkadaşlar hala birileri AKP deyip duruyor, tebrik ederim çok başarılı bir iş yapmışlar, reklam veya değil neticede bir daha dünyayı göremeyecek bir küçük kızın isteği yerine gelmiş, onun için sonuç önemli..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hobi ~ 2 yıl önce
thy akp nin malı gibi adamlar canlarının her istedigini yapıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kabakTadi ~ 2 yıl önce
....vermeye basladi THY artik! Benim hayallerim nolcak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yeter ~ 2 yıl önce
cıvık cıvık thy'yi övmeye çalışmayın. thy reklamını yapmış, bitmiş. hala savunuyorsunuz. thy'nin lizzy'i çok önemsediğini sanmıyorum. millet para için ne yapcağını şaşırmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cıvık ~ 2 yıl önce
Tamam cıvık cıvık övmeyelim de senin THY ile alıp veremediğin ne? ticari bir faaliyet olarak gerçekten başarılı bir faaliyet. Sonuçta bir çocuğun hayali gerçek oldu diğeri de reklamını yaptı. Sonuçta herkes mutlu seni ahatsız eden THY nin zeki ve pratik bir hareketle yaptığı başarılı bir hareket mi? Bu hareketi hangi havayolu yapsa sen mutlu olurdun mesala?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000