14 Kasım 2008, Cuma 16:51:55

THY KÂR AÇIKLADI

Türk Hava Yolları'nın 2008 yılı ilk dokuz ayına ait konsolide mali tabloları İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderilerek açıklandı...
  • % 244 kar artışı; Vatana, millete ve çalışanlarına hayırlı olur İnşallah ve Toplu Sözleşme Masası'nda THY yönetimi bu gelişmeleri hasıraltı edip de zarar açıklamasınlar sakın, çünkü komik olur :) Bu rakamlar personelin başarısını da göstermiyor mu? Temettü dağıtılması gerekmiyor mu? Sendika yöneticilerimiz bunları gözardı etmesinler lütfen...
  • bu kadar kar etmesine şaşmamalı verdikleri ikram çok kötü personel maaşları düşük fiyatlar yüksek ama zorunniyetden kullanıyoruz. uçak içi güvenliğimiz yok. cape town dan istanbula dönerken uçak içinde dayak yiyodum alan müdürü sayesinde bu utanç verici olaydan dolayı bilet hediye etdiler kullanmaya korkuyorum hayati tehlikem tekrarlarmı kask filan takmam gerekcek uçarken.
  • Web sitesine girip uçulan yerlere filosuna bakınca bile gururlanıyorum THY ile, o kadar kötü bir geçmiş o kadar kötü siyasetlerden etkilenmeler yien de 2008 senesi mükemmel geçti THY için. Görüldüğü üzere en çok karı dış hatlardan bunun da büyük sorumlusu yine siyaset tabanlı uçulan şehirler bence, yolcu olmayan şehirlere vaatlerle yapılan bir sürü havalimanına gitmek zorunda thy.. Business Class'da adamın biri memleketine gider ya senede 1 kere (anladını kimleri kastettiğimi) Herneyse, dış hatlardaki büyüme çok daha fazla olur umarım, Avrupanın batan akla karayı seçen havayolları yerine bir TÜrk havayolu 1.lig'de bu başarılara imza atıyor. Darısı tüm Türk Havayolu şirketlerinin başına.
  • bunlar süper sonuçlar. tüm dünya genelinde havayolu şirketleri sapır sapır dökülürken kâr eden THY'yi kutluyorum

Mali tablolara göre Türk Hava Yolları’nın net karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 244 artışla 668 Milyon YTL olarak gerçekleşti. Ortalama akaryakıt USD/ton maliyetindeki yüzde 65 artışa rağmen, faaliyet karı yüzde 18 artışla 687 milyon YTL’na, esas faaliyet karı ise yüzde 17 artışla 489 milyon YTL’na yükseldi.

Yüzde 24 artışla 4 milyar 416 Milyon YTL olarak gerçekleşen satış gelirlerinin dörtte üçü dış hatlardan dörtte biri ise iç hatlardan elde edildi. Geçen yılın aynı döneminde yüzde 27 olan akaryakıt giderlerinin faaliyet giderleri içerisindeki payı bu dönem yüzde 36 oldu.

Gelirlere paralel olarak trafik sonuçlarındaki büyüme trendi devam etmiştir. Bir önceki yıla göre yolcu sayısında yüzde 14, taşınan kargo-postada yüzde 11, Arzedilen Koltuk Km (AKK)’deki yüzde 10, Ücretli Yolcu Km (ÜYK)’de yüzde 13 artış meydana gelmiştir. Doluluk oranı ise 1,7 puanlık artışla yüzde 74,7’ye çıkmıştır.

Akaryakıt fiyatlarında son dönemde yaşanan düşüş havayolu sektörü açısından moral verici olsa da bu düşüşün global finansal krizin sonucu olarak meydana gelmesi beklenen bir durgunluktan kaynaklanıyor olması negatif bir unsurdur. Bununla beraber, Türk Havayolu sektöründe büyümeye devam edecektir. Ortaklığımızın bu dönemde gösterdiği başarılı performans nedeni ile 2008 yılı ile ilgili beklentilerimiz de pozitiftir.

THY KÂR AÇIKLADI

Facebook Yorum

Yorumlar

tklıyız ~ 10 yıl önce
% 244 kar artışı; Vatana, millete ve çalışanlarına hayırlı olur İnşallah ve Toplu Sözleşme Masası'nda THY yönetimi bu gelişmeleri hasıraltı edip de zarar açıklamasınlar sakın, çünkü komik olur :) Bu rakamlar personelin başarısını da göstermiyor mu? Temettü dağıtılması gerekmiyor mu? Sendika yöneticilerimiz bunları gözardı etmesinler lütfen...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
porcel ~ 10 yıl önce
bu kadar kar etmesine şaşmamalı verdikleri ikram çok kötü personel maaşları düşük fiyatlar yüksek ama zorunniyetden kullanıyoruz. uçak içi güvenliğimiz yok. cape town dan istanbula dönerken uçak içinde dayak yiyodum alan müdürü sayesinde bu utanç verici olaydan dolayı bilet hediye etdiler kullanmaya korkuyorum hayati tehlikem tekrarlarmı kask filan takmam gerekcek uçarken.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Death Grind ~ 10 yıl önce
Web sitesine girip uçulan yerlere filosuna bakınca bile gururlanıyorum THY ile, o kadar kötü bir geçmiş o kadar kötü siyasetlerden etkilenmeler yien de 2008 senesi mükemmel geçti THY için. Görüldüğü üzere en çok karı dış hatlardan bunun da büyük sorumlusu yine siyaset tabanlı uçulan şehirler bence, yolcu olmayan şehirlere vaatlerle yapılan bir sürü havalimanına gitmek zorunda thy.. Business Class'da adamın biri memleketine gider ya senede 1 kere (anladını kimleri kastettiğimi) Herneyse, dış hatlardaki büyüme çok daha fazla olur umarım, Avrupanın batan akla karayı seçen havayolları yerine bir TÜrk havayolu 1.lig'de bu başarılara imza atıyor. Darısı tüm Türk Havayolu şirketlerinin başına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adem ~ 10 yıl önce
bunlar süper sonuçlar. tüm dünya genelinde havayolu şirketleri sapır sapır dökülürken kâr eden THY'yi kutluyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000