03 Eylül 2010, Cuma 08:30:01

THY KOSOVA'NIN YANINDA

THY'nin iftarında ,ev sahibi THY Yönetim Kurulu Üyesi ve Başbakan Danışmanı Turan Erol, Çevre Bakanı Mahir Yağcılar, Türk ve Arnavut milletevekilleri, Türkiye Büyükelçisi Metin Hürev Ünler, Türk subayları ve 2000'e yakın vatandaş hazır bulundu.
  • duyduguma gore yurtdısı goreve giden ve icra kurulu toplantılarına giren thy yonetim kurulu uyeleri tatli harcırah alıveriyolarmıs. İcra kurulunda olmayanlarda yurtdısı gezilere gonderilip taş yememeleri icin iyi harcırah veren yurtdışı gorevlere gidiyolarmış
İftar yemeğinin ardından Erol, Kosova'da iftar düzenlemek mutululuğu içinde olduğunu belitirken, THY'nin yönetim kurulunun ve Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan'ın selamlarını iletti.

Erol, "2002 yıllından bu yana uçtuğumuz İstanbul - Priştine - İstanbul hattındaki uçuşların 2009 yılında 9 frekansa yüksetilmesi bu bölgeye yaptığımız yatırımların küçük bir göstergesidir. Bu pazardaki potansiyelin bugünküden daha fazla olduğuna inadığımız için bölgeye yatırımlarımız artarak devam edecektir" dedi.

Büyükelçi Metin Hürev Ünler savaştan hemen sonra Kosova'dan ilk uçuşları başlatan firmanın THY olduğunu ve bununla Kosova'nın dünya açılmasını sağlandığı için gurur duyduğunu söyledi.

Ünler,Türkiye ile Kosova'nın en kötü ve en mutlu günlerinde yanında olduğunu ve bundan böylde olacağini altını çizerek söyledi.

Protokol konuşmlarının ardından THY yönetim kurulu üyesi Turan Erol ,THY plaketini Mahir Yağcılara sunudu. Türkiye'den davet edilen Türk Tasavvuf Müziği orkesttrası icara ettiği müzikle hazır bulunanlara keyifli anlar yaşattı.

(Haberler.com)
THY KOSOVA'NIN YANINDA

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
duyduguma gore yurtdısı goreve giden ve icra kurulu toplantılarına giren thy yonetim kurulu uyeleri tatli harcırah alıveriyolarmıs. İcra kurulunda olmayanlarda yurtdısı gezilere gonderilip taş yememeleri icin iyi harcırah veren yurtdışı gorevlere gidiyolarmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000