16 Ocak 2013, Çarşamba 09:29:24

THY KAZASIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Hollanda'da, 25 Şubat 2009 tarihinde İstanbul–Amsterdam seferini yaparken Schiphol Havalimanı'na inişe geçtiği sırada düşen, THY'ye ait uçaktaki irtifa gösterge aletinin, kazadan bir yıl önceki dönemde 16 kez daha bozulduğunun tespit edildiği bildirildi.
  • Artık THY dünyada her yönden söz sahibi, ancak unutulmamalıdır ki son 20 yıl içinde kaza kırım olarak da avrupada 1 numarayı kimseye kaptırmıyor.. Allah tüm kazalarda ölenlere gani gani rahmet etsin, ancak ben yaşanan kazaların tamamının (Van, Diyarbakır, Adana ve Amsterdam) pilotaj hatası olduğunu bir kere daha hatırlatmak gereğini duyuyorum.
  • Birr seyyy olmazzz! THY kazanin sebebini arastirmadi ki, Hollanda'li larin isguzarligi.
  • bilip bilmeden konuşmayın , kaza kırım raporunda %80 boeing , %10 kule ve %10 pilotlar hatalı bulundu . Boeing thy ye tazminat ödemek zorunda kaldı ..
  • bu kazadan sonra thy'nin egitimlerinde veya soplerinde bir degisiklik oldu mu? boyle bir kazanin bir daha yasanmamasi icin ne gibi onlemler alindi? gerci guvenligin falan ne onemi var ki? daya ikrami, bas parayi messiyi reklamlarda oynat. 4 yil once olmus kazayi unuttur. guzelim memleketim mantigi, suc islerken bir sey yok, yakalaninca 'cekme cekme'

Alt Yapı ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Wilma Mansveld, bir milletvekilinin konuyla ilgili soru önergesine verdiği cevapta, söz konusu arızaların her seferinde sistemi yeniden çalıştırmak ya da antenleri değiştirmek suretiyle tamir edildiğini kaydetti.

Dört yıl önce meydana gelen kazada 127 yolcu ve 7 kişilik mürettebat taşıyan uçak, havaalanına bir buçuk kilometre uzaklıktaki bir tarlaya düşmüş ve üç parçaya ayrılmıştı. Kazada 4'ü mürettebat 9 kişi hayatını kaybetmiş, 100'e yakın kişi yaralanmıştı. Kazayla ilgili araştırma yapan Hollanda Güvenlik Araştırma Konseyi'nin hazırladığı raporda, uçağın, sol tarafında yer alan irtifa gösterge aletinin arızalı olmasından dolayı düştüğü ileri sürülmüştü.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Haarlem Savcılığı geçen sene, kazadan dolayı kimsenin suç işlemediğine karar verildiğini belirterek cezai soruşturmayı kapatmıştı.

THY KAZASIYLA İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

pilotaj ~ 5 yıl önce
Artık THY dünyada her yönden söz sahibi, ancak unutulmamalıdır ki son 20 yıl içinde kaza kırım olarak da avrupada 1 numarayı kimseye kaptırmıyor.. Allah tüm kazalarda ölenlere gani gani rahmet etsin, ancak ben yaşanan kazaların tamamının (Van, Diyarbakır, Adana ve Amsterdam) pilotaj hatası olduğunu bir kere daha hatırlatmak gereğini duyuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzatmayin ~ 5 yıl önce
Birr seyyy olmazzz! THY kazanin sebebini arastirmadi ki, Hollanda'li larin isguzarligi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 5 yıl önce
bilip bilmeden konuşmayın , kaza kırım raporunda %80 boeing , %10 kule ve %10 pilotlar hatalı bulundu . Boeing thy ye tazminat ödemek zorunda kaldı ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
safety ~ 5 yıl önce
bu kazadan sonra thy'nin egitimlerinde veya soplerinde bir degisiklik oldu mu? boyle bir kazanin bir daha yasanmamasi icin ne gibi onlemler alindi? gerci guvenligin falan ne onemi var ki? daya ikrami, bas parayi messiyi reklamlarda oynat. 4 yil once olmus kazayi unuttur. guzelim memleketim mantigi, suc islerken bir sey yok, yakalaninca 'cekme cekme'

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000