25 Nisan 2012, Çarşamba 14:17:56

THY KAZASINDA KARAR VERİLDİ!

THY uçağının düştüğü kazada, savcılar kimsenin kusurlu olmadığına hükmetti...
  • Beynelmilel bir olayda çağdışı bir karar,konusunda tecrübeli bilirkişiler bulunarak çok daha iyi sonlandırabilinidi.
  • Olay tam anlamiyla dediginiz gibi olmuyor.Birincisi Boeing'in hatasi olarak kabul edebilecegimiz yazilim hatasi degil,dizayn hatasi.Yani autothrust'in sadece cpt altimetresinden bilgi almasi(airbus'da cpt ve f/o'dan birlikte alir).Ikincisi pilotlar gaz acsaydi ucak dusmez ve mudahaleden dolayi autopilot devreden cikar ve kumanda cpt insiyatifine gecer yine ucak dusmezdi.Ucuncusu pilotlar yere 10 ft kala gaz acmayi akil ettikleri icin ucagin kuyrugu vurmus,daha buyuk bir faciadan donulmus ve her iki motor gaz acildigi icin kirimdan sonra one dogru firlamistir.
  • Airporthaber, haberi verirken eksik yazmış. Kapatılan soruşturma dosyası, uçağın düştüğü yer olan Haarlemmeehr Savcılarının kapattığı dosya. T.C. Savcılarının değil. Onun için T.C. savcılarına saldırmak için fırsat kollayan tipler hemen burada da ortaya çıktılar. İkinci nokta da, Hollanda'da olan kazanın soruşturmasını Hollanda mercileri dışında başkası yapamaz. Üçüncü nokta ise, dosya henüz tamamen kapanmış değil. Karara itiraz edilecektir yakında.
  • Merak etmeyin su boing mahkememiz bitsin tecnic ariza kaydini silen thy de,kaza alanina gec gelen amsterdam kurtarma ekibinede,laptoplari businessten toplayanlarada,yasayan murat kaptana mudahale etmeyenlerede,hepsine sira gelecek,bunlarin hepsinin amerikadaki avukatlarimizda kaydi var,bekleyin ve gorun!

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Amsterdam seferini yapan yolcu uçağı, 127 yolcu ve 7 kişilik mürettebatıyla Schiphol Havaalanı'na inişi sırasında, tarlaya düşmüştü.

Üç parçaya ayrılan uçakta 3'ü pilot 9 kişi hayatını kaybetmişti.
 
84 kişinin de yaralandığı kazaya ilişkin soruşturma bugün resmen kapandı.
 
Soruşturmayı yürüten yetkililer, kazayla bağlantılı herhangi bir suç tespit edilmediği için dava açılmayacağını açıkladı. Kazaya, uçağın hangi irtifada olduğunu gösteren altimetrenin bozuk olmasının yol açtığını belirten yetkililer, bu nedenle, otomatik pilotun aniden hız kestiğini ve yolcu uçağının yere çakıldığını bildirdi. (TRT Haber)
THY KAZASINDA KARAR VERİLDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

HATALI ~ 6 yıl önce
Beynelmilel bir olayda çağdışı bir karar,konusunda tecrübeli bilirkişiler bulunarak çok daha iyi sonlandırabilinidi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Olay tam anlamiyla dediginiz gibi olmuyor.Birincisi Boeing'in hatasi olarak kabul edebilecegimiz yazilim hatasi degil,dizayn hatasi.Yani autothrust'in sadece cpt altimetresinden bilgi almasi(airbus'da cpt ve f/o'dan birlikte alir).Ikincisi pilotlar gaz acsaydi ucak dusmez ve mudahaleden dolayi autopilot devreden cikar ve kumanda cpt insiyatifine gecer yine ucak dusmezdi.Ucuncusu pilotlar yere 10 ft kala gaz acmayi akil ettikleri icin ucagin kuyrugu vurmus,daha buyuk bir faciadan donulmus ve her iki motor gaz acildigi icin kirimdan sonra one dogru firlamistir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Airporthaber, haberi verirken eksik yazmış. Kapatılan soruşturma dosyası, uçağın düştüğü yer olan Haarlemmeehr Savcılarının kapattığı dosya. T.C. Savcılarının değil. Onun için T.C. savcılarına saldırmak için fırsat kollayan tipler hemen burada da ortaya çıktılar. İkinci nokta da, Hollanda'da olan kazanın soruşturmasını Hollanda mercileri dışında başkası yapamaz. Üçüncü nokta ise, dosya henüz tamamen kapanmış değil. Karara itiraz edilecektir yakında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Merak etmeyin su boing mahkememiz bitsin tecnic ariza kaydini silen thy de,kaza alanina gec gelen amsterdam kurtarma ekibinede,laptoplari businessten toplayanlarada,yasayan murat kaptana mudahale etmeyenlerede,hepsine sira gelecek,bunlarin hepsinin amerikadaki avukatlarimizda kaydi var,bekleyin ve gorun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000