01 Eylül 2012, Cumartesi 13:55:26

THY KAR MI ETTİ ZARAR MI?

Türk Hava Yolları 2012 yılının ilk 6 ayına ait konsolide mali tablolarını İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na bildirdi...
  • Yabani ot diyen,aktarlarda satılan otların çoğu yabanidir kültür olarak yetiştirilen de çok faydalı değildir,seni gdo lu şey!!
  • Çalışanlara gelince zarar,borsaya medyaya haber yaptırmaya gelince kar eden güzide bir şirketimiz!
  • ne içiyorsan bizede söyle...iyi geliyor herhalde :))
  • Otu ceke ceke beynin duman olmus senin, kafanmi guzel.yazarken dusunmuyormusun yoksa dusunecek beyninmi yok!!! Bize odeyecegi tazminati otur hesapla bakalim karmi zararmi!

Bir önceki  yılın aynı dönemine göre satışlar yüzde 36 oranında artarak 6,7 milyar TL’ye ulaştı. Net kar bir önceki yıla göre yüzde 142 artarak 164 milyon TL olarak gerçekleşti.

Türk Hava Yolları 2012 yılının hem ilk çeyreğinde hem de ikinci çeyreğinde geçen yıla göre daha üstün bir performans  sergiledi.  Mevsim etkisi nedeniyle, yılın ilk çeyreğinde elde edilen zarara rağmen, özellikle ikinci çeyrekte sağlanan yüksek performans sonucu yılın ilk yarısında kar’a geçildi. İkinci çeyrekte elde edilen 271 milyon TL esas faaliyet karı ile birlikte yılın ilk yarısında 52 milyon TL esas faaliyet karı elde edildi.

THY'den yapılan açıklamada:

Trafik sonuçlarına bakıldığında yılın ilk yarısında 18 milyon yolcu taşınmış olup yolcu sayısında yüzde 20, arz edilen koltuk kilometrede (AKK)  yüzde 19, ücretli yolcu kilometrede (ÜYK) ise yüzde 24 artış sağlandı. Yolcu doluluk oranı ise 5,7 puanlık artışla yüzde 75,2 oldu. Dıştan dışa transfer yolcu sayısının toplam dış hat yolcu içerisindeki payı ise 4 puan artışla yüzde 39’a ulaştı.  Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) tarafından yayınlanan istatistiklere göre ise küresel havacılık sektöründe aynı dönemde yolcu, AKK ve ÜYK büyümeleri sırasıyla yaklaşık yüzde 7,  yüzde 6,5 ve yüzde 4,7 olarak gerçekleşti.

Yılın ilk yarısında açılan 8 yeni dış hat ile birlikte uçulan dış hat sayısı 157’ye çıkarken, uçak sayısı da 19 adet artışla 151’i dar gövde, 37’si geniş gövde ve 6’sı kargo olmak üzere ilk yarı yıl sonunda 194’e ulaştı.

2011 yılının ardından 2012 yılında da Skytrax tarafından Avrupa’nın En İyi Havayolu seçilen Türk Hava Yolları güçlü finansal yapısı ve kaliteli hizmet anlayışı ile başarılı çalışmalarını kararlı bir şekilde sürdürmeye devam etmektedir.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

THY KAR MI ETTİ ZARAR MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Yabani ot diyen,aktarlarda satılan otların çoğu yabanidir kültür olarak yetiştirilen de çok faydalı değildir,seni gdo lu şey!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Çalışanlara gelince zarar,borsaya medyaya haber yaptırmaya gelince kar eden güzide bir şirketimiz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yabani otlar temizlenmis ...yazana ~ 6 yıl önce
ne içiyorsan bizede söyle...iyi geliyor herhalde :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabani ot ~ 6 yıl önce
Otu ceke ceke beynin duman olmus senin, kafanmi guzel.yazarken dusunmuyormusun yoksa dusunecek beyninmi yok!!! Bize odeyecegi tazminati otur hesapla bakalim karmi zararmi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000