14 Ağustos 2015, Cuma 00:02:40

THY kaptanının acı günü...

Türk Hava Yolları'nın eski kaptanlarından Sedat Oyman tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
  • Haber başlığına bakıldığında kaptanın bir yakını vefat etmiş gibi anlaşılıyor. Bence rahmetlinin yakınları için acı bir gün. Kendisi artık alemi ervaha göç etmiştir. Bu dünyanın elem ve kederlerinden azadolmuştur. Allah rahmeti ile muamele etsin.
  • Türkçedeki tanrı nın arapçadaki karşılığı ilahtır, Rab 'tır. Allah ise muslümanlar olarak inandığımız ilah' ın, rabbin isimlerinden bir tanesidir. Mesela '' ey rabbim'' yerine ' ey tanrım'' denilebilir. Ama ona dua ederken onu anarken kuran da geçen isimleri ile anmak zikretmek daha güzeldir.
  • Tanri coguldur ,tek olan yaratici icin kullanilmasi yanlistir arkadaslar
  • Sevgili Babür mekanı cennet olsun tanrıdan rahmet diliyorum.

Türk Hava Yolları'nın eski kaptanlarından Sedat Oyman tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

THY'nin eski başpilotlarından Zeki Oyman'ın abisi olan Sedat Oyman, halen THY'de kaptan olan Babur Oyman'ın babası, FITA dekanı Korhan Oyman'ın da amcası.

Ailecek THY'li olan Oyman ailesi bir ferdini daha kaybetti. THY'nin eski başpilotlarından Zeki Oyman'ın abis Sedat Oyman uzun süredir tedavi görüyordu. Doğan Hastanesi yoğun bakım ünitesinde yatan Sedat Oyman'ın bugün akşam saatlerinde hayata veda ettiği bildirildi.

THY kaptanlarından Babur Oyman'ın da babası olan Sedat Oyman yarın ikindi namazına müteakip Ataköy Camisinde kılınacak cenaze namazından sonra toprağa verilecek.

Florida'da bulunan havacılık üniversitesi FITA'nin dekanı Prof.Dr. Korhan Oyman'ın da amcası olan Sedat Oyman, THY'nin sevilen kaptanlarındandı.

Airporthaber Ailesi olarak tüm Oyman Ailesine başsağlığı dilerken, merhuma da Allah'tan rahmet diliyoruz.

THY kaptanının acı günü...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

kimin acı günü? ~ 3 yıl önce
Haber başlığına bakıldığında kaptanın bir yakını vefat etmiş gibi anlaşılıyor. Bence rahmetlinin yakınları için acı bir gün. Kendisi artık alemi ervaha göç etmiştir. Bu dünyanın elem ve kederlerinden azadolmuştur. Allah rahmeti ile muamele etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kavga etmeyin ~ 3 yıl önce
Türkçedeki tanrı nın arapçadaki karşılığı ilahtır, Rab 'tır. Allah ise muslümanlar olarak inandığımız ilah' ın, rabbin isimlerinden bir tanesidir. Mesela '' ey rabbim'' yerine ' ey tanrım'' denilebilir. Ama ona dua ederken onu anarken kuran da geçen isimleri ile anmak zikretmek daha güzeldir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cito ~ 3 yıl önce
Tanri coguldur ,tek olan yaratici icin kullanilmasi yanlistir arkadaslar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A330 ~ 3 yıl önce
Sevgili Babür mekanı cennet olsun tanrıdan rahmet diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000