21 Mayıs 2013, Salı 13:53:32

THY KAPTAN VE F/O ALACAK

Türk Hava Yolları, Boeing 777, 737 ile Airbus 320-330-340 serisi uçaklarda görevlendirmek üzere kaptan pilot ve ikinci pilot alacağını duyurdu.
  • Sunexpress'ten asla kaptan almıyorsunuz onu anladık. E peki Pegasus'tan kaptan almamak da neyin nesi? Seni her hatta zorlayan,müşterini çalan bir şirketle rekabet etmenin ana kuralı onun kaptanını almaktır. Ama sen ne yapıyorsun? Zararına SAW'dan uçuşlar yapıyorsun. PGS ile rekabet edicem diye zararına bilet satıyorsun. Ama kaptanına hayır diyorsun. Sebep: Centilmenlik anlaşmamız var. Yahu bu kadar aptalca birşey olabilir mi? Hangi centilmenlik? PGS senden ayrılan tüm kaptanlara kucak açarken centilmenlik düşünüyor mu? Böyle İK yönetimi olur mu?
  • Sanırım bu yabancı müftelası kabin memurlarının istedikleri cockpit kapısı falan acık olsun takılalım eylenelim enseye şaplak.. falan filan istiyorlar. uçuş disiplini zor geliyor arkadaşlara yok öyle yağma!! keşke bin tane kabin memuru transfer etseler rusya ukrayna taraflarından yazık 300 dolara çalışan ekip var. işlerine gelirmi acaba?!?!!
  • Arkadaslar , yorumlari okurken kendimi mahalle kadinlarinin inanilmaz seviyesiz bir kavgasindaymisim gibi hissettim , neler soyluyorsunuz. Dunyanin en elit mesleklerinden birinin mensubu musunuz yoksa global olmanin yabancilarla da calismaktan gectiginin dahi farkinda olmayan insanlar mi? Yabanci pilotlarin olmasindan gayet memnunum , zira aramizda ingilizcesinin yetersizliginden nerdeyse ucak dusurme kabiliyetinde olabilecek arkadaslar yok degil..
  • Bi tutturmussunuz kabin as diye ne kadar cahilsiniz. Thy star allance uyesi oraada ki tum sartlari tasimak zorunda. Oraada calisanin maaslarinin 5 yildizli olmasina kadar sartlar var. O sarti ihlal edemez ey cahil arkadaslarim

THY’nin yabancı kariyer sitelerine verdiği ilanlarda aradığı pilotlardaki koşullar şöyle belirtildi:

Captains A330 - A340 - B777:
- Minimum of 11, 000 hours total flying time of which 3, 000 hours should be Command experience on a/c 27 tonnes or greater and 1, 000 hours should be PIC on type (A330 or A340 or B777)
- Flown on type within the last 6 months
- Aged 59 or under

Captains B737 - A320
- Minimum of 6, 000 hours total flying time of which 3, 000 hours be Command experience on a/c 27 tonnes or greater and 1, 000 hours should be PIC on type (A320 or B737NG)
- Flown on type within the last 6 months
- Aged 60 or under

First Officers A330 - A340 - B777
- Minimum of 1, 500 hours total flying time on type (A330 or A340 or B777)
- Aged 45 or under

First Officers A320
- Minimum of 1, 500 hours total flying time on a/c 27 tonnes or greater of which 1, 000 hours should be on type
- Aged 45 or under

THY: CV TOPLANIYOR

Bu arada Türk Hava Yolları, şu an için kaptan pilot veya ikinci pilot alımının sözkonusu olmadığını, sözkonusu ilanın THY'nin çalıştığı ajans tarafından CV toplamak amacıyla kariyer sitelerine ilan verildiğini açıkladı.

THY KAPTAN VE F/O ALACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

Bu nasıl Büyümek? ~ 5 yıl önce
Sunexpress'ten asla kaptan almıyorsunuz onu anladık. E peki Pegasus'tan kaptan almamak da neyin nesi? Seni her hatta zorlayan,müşterini çalan bir şirketle rekabet etmenin ana kuralı onun kaptanını almaktır. Ama sen ne yapıyorsun? Zararına SAW'dan uçuşlar yapıyorsun. PGS ile rekabet edicem diye zararına bilet satıyorsun. Ama kaptanına hayır diyorsun. Sebep: Centilmenlik anlaşmamız var. Yahu bu kadar aptalca birşey olabilir mi? Hangi centilmenlik? PGS senden ayrılan tüm kaptanlara kucak açarken centilmenlik düşünüyor mu? Böyle İK yönetimi olur mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
f/o ~ 5 yıl önce
Sanırım bu yabancı müftelası kabin memurlarının istedikleri cockpit kapısı falan acık olsun takılalım eylenelim enseye şaplak.. falan filan istiyorlar. uçuş disiplini zor geliyor arkadaşlara yok öyle yağma!! keşke bin tane kabin memuru transfer etseler rusya ukrayna taraflarından yazık 300 dolara çalışan ekip var. işlerine gelirmi acaba?!?!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LUTFEN ~ 5 yıl önce
Arkadaslar , yorumlari okurken kendimi mahalle kadinlarinin inanilmaz seviyesiz bir kavgasindaymisim gibi hissettim , neler soyluyorsunuz. Dunyanin en elit mesleklerinden birinin mensubu musunuz yoksa global olmanin yabancilarla da calismaktan gectiginin dahi farkinda olmayan insanlar mi? Yabanci pilotlarin olmasindan gayet memnunum , zira aramizda ingilizcesinin yetersizliginden nerdeyse ucak dusurme kabiliyetinde olabilecek arkadaslar yok degil..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cahil ~ 5 yıl önce
Bi tutturmussunuz kabin as diye ne kadar cahilsiniz. Thy star allance uyesi oraada ki tum sartlari tasimak zorunda. Oraada calisanin maaslarinin 5 yildizli olmasina kadar sartlar var. O sarti ihlal edemez ey cahil arkadaslarim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000