18 Aralık 2014, Perşembe 12:06:22

THY KABİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Türk Hava Yolları 2013 yılında yüksek performans gösteren kabin ekipleri için pasta kesti.
  • İngilizce konusunda, %90 anonsları dinlediğimde utançtan ne yapacağımı şaşırıyorum, lütfen kabin memurlarına bir e bir anons dersi verilsin, aksan sıfır, vurgulama sıfır, son derece rezalet (%95 Türk kaptanları için de geçerli). En iyi hava yollarını geride bırakma yolunda ilerlemek isteniliyorsa, derhal bu konuda derin bir çalışma yapılmalı. Tane tane anlaşılabilir bir biçimde anons yapamayanlar lütfen THY'yi daha fazla rezil etmesinler ve çalışıp öğrensinler. Böyle konularda verilen ödüller personeli motive etmek için faydalı olabilir.
  • Guzel
  • Anlamsız'a. Sen emirates personeli ile hiç sohbet edip ingilizce seviyelerine baktın mı?.. Oturup geliştireceğine önemli bir eksikliği normalleştirmişsin. Farklı bir kelime kullanmak, daha hakim olmak ilk yardım uygulamaları ve boarding dahil ER uçuşlarda bazı yolculara kötü hissettiklerinde özel ilgi dahil çok ama çok önemlidir. Bugün 5 yıldız olamayışımızın önündeki en büyük engel gülümsemeyenler ile ingilizcesini geliştirme gayretinde olmayan tembellerdir.
  • şimdi sormak lazım başkan farkı yada güzel uygulama diyen çömezlere. pastada tarih 2013 yani daha nevin çolak hanım başkan değil. yani başkasının başarısını kendi başarısı gibi göstermek. yada madem böyle bir tören var kendi yılın ile alakalı olmayan kutlamada nezaket gösterip davet edebilmek.Ettiyse güzel bir davranış. Niyetin anlaşılması ve yönetici tecrübesinin yeterliliği açısından söyledim.

Türk Hava Yolları, yıllık performans değerlendirmesinde en yüksek puanı alan kabin ekiplerini belirledi. Kabin amirlerinin memurları, kabin memurlarının da kabin amirlerini uçuş performanslarına göre değerlendirirken her uçuş sonrası yapılan değerlendirmeler sonrası en iyi notları alanlar seçildi.

THY Genel Müdürlüğü’ndeki VIP salonda, en iyi performansı gösteren ekipler için tören düzenlendi. 2013 yılında gösterdikleri performansla meslektaşları arasından seçilen 80 kabin amiri ve kabin memuru için düzenlenen törene Uçuş İşletmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Asaf Bora ve Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak da katıldı.

Ekipler için özel pasta kesildi ve çeşitli hediyeler verildi.

İlk kez düzenlenen performans değerlendirmesinin bundan böyle her yıl devam edeceği kaydedildi.THY KABİNDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
İngilizce konusunda, %90 anonsları dinlediğimde utançtan ne yapacağımı şaşırıyorum, lütfen kabin memurlarına bir e bir anons dersi verilsin, aksan sıfır, vurgulama sıfır, son derece rezalet (%95 Türk kaptanları için de geçerli). En iyi hava yollarını geride bırakma yolunda ilerlemek isteniliyorsa, derhal bu konuda derin bir çalışma yapılmalı. Tane tane anlaşılabilir bir biçimde anons yapamayanlar lütfen THY'yi daha fazla rezil etmesinler ve çalışıp öğrensinler. Böyle konularda verilen ödüller personeli motive etmek için faydalı olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Guzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Anlamsız'a. Sen emirates personeli ile hiç sohbet edip ingilizce seviyelerine baktın mı?.. Oturup geliştireceğine önemli bir eksikliği normalleştirmişsin. Farklı bir kelime kullanmak, daha hakim olmak ilk yardım uygulamaları ve boarding dahil ER uçuşlarda bazı yolculara kötü hissettiklerinde özel ilgi dahil çok ama çok önemlidir. Bugün 5 yıldız olamayışımızın önündeki en büyük engel gülümsemeyenler ile ingilizcesini geliştirme gayretinde olmayan tembellerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamsız'dan Cevap ~ 3 yıl önce
Arkadaşım yolcu olma kavramı ile ingilizce test öğretmenliğini karıştırmamanı tavsiye ederim. Kabin ekibinden beklenen, kabinde zaten sınırlı olan yolcu ihtiyaçlarını öff pöff demeden karşılamasıdır. Seyahat eden bir sürü yabancı yolcu da ing. bilmemektedir. Onlar n'olacak dostum. İng. bilmedikleri için kabine almayalım o zaman. Çünkü kabin ekipleri ile konuşamayacaklar. Ama kabin ekipleri bu durumda dahi o yolcuların ihtiyaçlarını tek kelime ingilizce olmadan gayet güzel karşılamaktadır. Tekrar ediyorum, kabin ekibi görevi için perfect english kesinlikle şart değildir. Olsa tabi ki iyi olur ama sınırlı ing. yeter de artar bile. Çalışkanlık, güler yüzlülük, yolcuya ilgi alaka olması gereken özelliklerdir. Ayrıca emirates dediğin çöl bedevilerinin şirketidir ve nerdeyse hiç oralı yerli arap fellahı çalışmaz. Çalışanlar expat yabancılardır ve bu sebeple zorunluluktan ortak dil ingilizceyi iyi bilmek mecburiyetindedirler. Son olarak karşılaştırıldığında THY hostesleri gayet güleryüzlüdür
yıl2013 ~ 3 yıl önce
şimdi sormak lazım başkan farkı yada güzel uygulama diyen çömezlere. pastada tarih 2013 yani daha nevin çolak hanım başkan değil. yani başkasının başarısını kendi başarısı gibi göstermek. yada madem böyle bir tören var kendi yılın ile alakalı olmayan kutlamada nezaket gösterip davet edebilmek.Ettiyse güzel bir davranış. Niyetin anlaşılması ve yönetici tecrübesinin yeterliliği açısından söyledim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000