18 Temmuz 2011, Pazartesi 17:28:39

THY KABİN’DE YAPRAK DÖKÜMÜ

Türk Hava Yolları kabinde işten çıkarmalar sürüyor. Geçtiğimiz hafta işten çıkarılan üç kişiden sonra bir işten çıkarma haberi daha geldi.
  • narin bir hostesin yanında kaba bir host bence alınmasın.....
  • maaşallah hostes olana kadar bin yerden aracı sokuyorlar,şirkete girdikten sonra şirketi kötülüyorlar...şu an hostes camiasının yüzde 90 ı chp görüşlü..yani torpili akp den arıyorlar..şirkete girdikten sonrada küfretmedikleri kalıyor....thy öncelikle hosteslerinin ahlakına,makyajına,çantasına,ayakkabısına baksın...herkes elbiseleri daraltmış,etekler kısalmış,topuklar büyütülmüş,makyaj fuul...hepsinin burnu havada,küstahlar....türk islam örf ve adetlerinden çok uzaklar ....ramazanda içki içen mi ararsın,kaldığı otelere erkek arkadaşını alan mı ararsın,pilota sarkan hostesmi ararsın.......daha ne diyim bu kadar problem halledilmiş sanki....iş kalmış onun yeğeni çalışıyomuş bunu akrabası çalışıyormuş.....
  • Tüm yorumları okudum. Genelde 2 tip insan var. THY personeli olamamış, kıskanç yorumcular. 2- Hostesliği servisten ibaret sanan cahil yorumcular. En basit mantıkla, THY filosu ve yolcu kapasitesi hangi diğer yerli firmada var? İçecek ikramı bile olmayan iç hat seferleri hosteslerinin, biz daha çok yoruluyoruz yorumlarına gülüyor ve de bir hostes için çok hassassınız demek istiyorum :) . 2 sınıftaki yorumculara gelince, bir hostesin görevi herşeyden önce güvenliği sağlamaktır. Olası bir kötü senaryo durumunda kabin ekibi eğitimlidir. Türbülansa girince tirtir titreyen insanların tek güvencesi etek boylarına baktığınız Kabin Memurlarıdır. Ne fenasın haset ve de cehalet :)
  • madem calistin thy de sen anlatsana arkadasim farki en iyi sen bilirsin
Türk Hava Yolları’nın kabin ekipleri için hazırladığı boy/kilo yönetmeliğine uymamanın cezası ağır oluyor.

Geçen yıl belirlenen kriterlere uymadıkları gerekçesiyle bazı çalışanlarını 6 ay ücretsiz izne çıkaran Türk Hava Yolları, son dönemde ücretsiz izne çıkarmak yerine işten çıkarma yolunu seçiyor. Geçen hafta boy/kilo kriterine uymadıkları gerekçesiyle üç kabin memurunu işten çıkaran Türk Hava Yolları, 8 kabin memuruna daha ağır fatura kesti.

Kriterlere uymayan 8 kabin çalışanı ile yollar ayrılırken aynı sebeplerle işten çıkarmaların devam edebileceği kaydedildi.

©AirportHaber.com Özel
THY KABİN’DE YAPRAK DÖKÜMÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (74)

Misafir ~ 7 yıl önce
narin bir hostesin yanında kaba bir host bence alınmasın.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
maaşallah hostes olana kadar bin yerden aracı sokuyorlar,şirkete girdikten sonra şirketi kötülüyorlar...şu an hostes camiasının yüzde 90 ı chp görüşlü..yani torpili akp den arıyorlar..şirkete girdikten sonrada küfretmedikleri kalıyor....thy öncelikle hosteslerinin ahlakına,makyajına,çantasına,ayakkabısına baksın...herkes elbiseleri daraltmış,etekler kısalmış,topuklar büyütülmüş,makyaj fuul...hepsinin burnu havada,küstahlar....türk islam örf ve adetlerinden çok uzaklar ....ramazanda içki içen mi ararsın,kaldığı otelere erkek arkadaşını alan mı ararsın,pilota sarkan hostesmi ararsın.......daha ne diyim bu kadar problem halledilmiş sanki....iş kalmış onun yeğeni çalışıyomuş bunu akrabası çalışıyormuş.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Tüm yorumları okudum. Genelde 2 tip insan var. THY personeli olamamış, kıskanç yorumcular. 2- Hostesliği servisten ibaret sanan cahil yorumcular. En basit mantıkla, THY filosu ve yolcu kapasitesi hangi diğer yerli firmada var? İçecek ikramı bile olmayan iç hat seferleri hosteslerinin, biz daha çok yoruluyoruz yorumlarına gülüyor ve de bir hostes için çok hassassınız demek istiyorum :) . 2 sınıftaki yorumculara gelince, bir hostesin görevi herşeyden önce güvenliği sağlamaktır. Olası bir kötü senaryo durumunda kabin ekibi eğitimlidir. Türbülansa girince tirtir titreyen insanların tek güvencesi etek boylarına baktığınız Kabin Memurlarıdır. Ne fenasın haset ve de cehalet :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
madem calistin thy de sen anlatsana arkadasim farki en iyi sen bilirsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000