08 Ekim 2016, Cumartesi 10:13:27

THY kabin memuru eğitiminin ilkini verdi

Türrk Hava Yollarrı (THY) Kabinde Uzmanlaşma Eğitimi'nin ilkini THY Uçuş Akademisi'nde verdi.
  • 60 bin lira alan kaptanin maasindan %3 kesmek yerine kabin calisanin maasinin %50 sini kesmeyi uygun bulmuslar. yillarca milletin suyunu cikar , kendi hatandan kaynaklanan en ufak sallantida isciye fatura kes, bide ohh en azindan ismizden olmadik diyen agzi acik ayran budalalari sana destek versin. hadi yine iyisin yonetim ;)
  • ne tesadüf kiyaklaşık 2 yıldır, temel beyin söylediği gibi kabin ekiplerinin yüzlerinin hiç gülmemesi ve uçak içinin lağım kokmasının önüne geçilememesi ve slide olayların dada artış olması hep aynı dönem. ve son 1 yıldır sy aycı nın da ozellikle belırttığı gibi kabin memnuniyetsizliği ve çözüm istemesi aşikar. böyle olunca sanki kabin ekibini eğiteceğimize bence KHB Çolak ve Eğt md ü olarak yerine bıraktığı sevgili müdürün eğitimi şart görülmekte. bu konular düzelmez ve kabin kalitesi artmaz ise BYE BYE 5 STAR denilecek ve o thy den atılacak denen kadroda sanırım öncelikle Nevin hanım yer bulacak.
  • Her ay 200 kişi eğitime çekmektense, 200 kişi fazla uçursunlar. Kabin, uzmanlık eğitimini onlara verir.
  • Insanlari yere indirerek maasları kesilecek Harcirahlar kesildi Ocak ayı ikramiyesi yatmayacak Ama yeni başkanliklar ve müdürlukler acılacak

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ve Uçuş Eğitim Akademisi işbirliğinde, Türk Hava Yolları çatısı altındaki kabin ekiplerinin kişisel ve mesleki yetkinliklerinin güçlendirilerek hizmet mükemmelliğinin arttırılması hedefi doğrultusunda “Kabinde Uzmanlaşma Eğitim Programı” tasarlandı. İlgili program, 3-4 Ekim 2016 tarihlerinde Türk Hava Yolları’nın Gisad ve Uçuş Eğitim Akademisi yerleşkelerinde gerçekleştirilen törenlerle başladı.

Açılış törenlerine, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'in yanı sıra Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcısı  Levent Yılmaz, Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Kemal Yüksek, Uçuş Eğitim Akademisi Başkanı Sedat Şekerci, Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak ve ilgili diğer yöneticiler iştirak etti.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi ve Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Merkezi bünyesindeki uzman eğitmen kadrosu tarafından belirlenen ve verilecek olan eğitim programındaki dersler sınıf ve online ortamda sağlanacak. Bu eğitimlerin amacı, yolcuya yönelik hizmet kalitesini maksimum düzeye taşıyacak olan davranış modellerini ölçümleyerek pekiştirmek, aynı zamanda verilecek güncel bilgilerle kabin ekibini her alanda donanımlı hale getirmek.

Eğitim programı hakkında bilgiler veren ve kabin hizmetinden beklentilerini dile getiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, konuşmasının ardından kabin ekibi tarafından merak edilen soruları yanıtladı. Törende konuşma yapan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ise sözlerini: “2023 vizyonu doğrultusunda 120 milyon yolcu hedefimiz var. 10 küsür yıldır oluşturduğumuz strateji kapsamında her noktaya uçmayı hedefliyoruz. Bu bakımdan biz Türk Hava Yolları olarak büyüyemeye devam edeceğiz. Çok başarılı olduk ve bu başarının altında kabinin önemi büyük. Bu bakımdan bu eğitim programını en iyi şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum.” şeklinde dile getirdi.

Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi Başkanı Doç. Dr. Kemal Yüksek konuşmasında: “Eğitimin temel amacı doğru bilgilerin doğru kitleye aktarılmasıdır. Şirketimiz 2023’te çok ileri noktalarda olacak. Bu program esasında böyle bir hedefi amaçlıyor. Hepinize başarılar diliyoruz.” sözlerini sarf etti. Türk Hava Yolları Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak ise, her uçuşta aynı standardı yakalamak için uğraş verildiğini ve tüm kabin personelinin bu eğitimleri dönemsel olarak alacağını ifade etti. 

Açılış törenlerinin ardından program, Kurumsal Oryantasyon Eğitimi ile devam etti. Kabin personeli, dönemsel olarak planlanmış olan eğitimleri 2016-2017 yılları arasında almaya devam edecek. 

THY kabin memuru eğitiminin ilkini verdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

kabirde uzman ~ 2 yıl önce
60 bin lira alan kaptanin maasindan %3 kesmek yerine kabin calisanin maasinin %50 sini kesmeyi uygun bulmuslar. yillarca milletin suyunu cikar , kendi hatandan kaynaklanan en ufak sallantida isciye fatura kes, bide ohh en azindan ismizden olmadik diyen agzi acik ayran budalalari sana destek versin. hadi yine iyisin yonetim ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
khb ~ 2 yıl önce
ne tesadüf kiyaklaşık 2 yıldır, temel beyin söylediği gibi kabin ekiplerinin yüzlerinin hiç gülmemesi ve uçak içinin lağım kokmasının önüne geçilememesi ve slide olayların dada artış olması hep aynı dönem. ve son 1 yıldır sy aycı nın da ozellikle belırttığı gibi kabin memnuniyetsizliği ve çözüm istemesi aşikar. böyle olunca sanki kabin ekibini eğiteceğimize bence KHB Çolak ve Eğt md ü olarak yerine bıraktığı sevgili müdürün eğitimi şart görülmekte. bu konular düzelmez ve kabin kalitesi artmaz ise BYE BYE 5 STAR denilecek ve o thy den atılacak denen kadroda sanırım öncelikle Nevin hanım yer bulacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 yıl önce
Her ay 200 kişi eğitime çekmektense, 200 kişi fazla uçursunlar. Kabin, uzmanlık eğitimini onlara verir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sona dogru ~ 2 yıl önce
Insanlari yere indirerek maasları kesilecek Harcirahlar kesildi Ocak ayı ikramiyesi yatmayacak Ama yeni başkanliklar ve müdürlukler acılacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne demişler ~ 2 yıl önce
Eden bulur
z ~ 2 yıl önce
bu 200 kişiyi yere indirerek tasarruf ediliyor ya, bu bir aylı eğitimin maliyeti ne kadar aceba, tasarruf ediyoruz derken eğitim maliyetınden zarar etmeyelim de.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000