29 Ocak 2010, Cuma 20:00:44

THY KABİN MEMURU ARIYOR

Türk Hava Yolları, büyüyen filosuna personel alımını sürdürüyor. THY bu kez sadece bayan kabin memuru alacak.
  • hala okuyor olmakta etkılermı yoksa okulu bıtermekmı lazım hemen ış başlama olasılıgı varmı
  • hiç torpilim yokken girdim tk ailesine hala da torpilim yok ama geçen sene amir oldum. torpil ülkemizin gerçeği maalesef, tıpkı diğer sektörlerde de binlerce hatta milyonlarca olduğu gibi. torpilin varsa süper ama yoksa da şansınız va, bence denemeye değer...
  • Fly Hava Yolları battıktan sonra ordakiler THY'ye geçtiler...aman allahımm neler vardı içlerinde anlatamam.yemin ederim ortaokul mezunları vardı..ingilizceden bihaber insanlar vardı.yazıklar olsun!!!Türk Hava Yollarının karizmasını yerle bir edenlerden şikayetçiyim..Bugün dünya yarın ahret on parmağım yakalarındadır..Allah bu torpil düzenini kahretsin.Lanetliyorumm!!!
  • TK bu kafa ve bu yönetimle yönetildiği sürece kabinde hiçbir zaman başarıyı yakalayamaz ve yakalayamamıştır.Çok iyi ingilizce bildiği için alınan bir memurun yolcunun yanındaki çantanın kendisine ait olup olmadığını sorduğuna canlı şahidim.Soru şu " Are you luggage " ? Yapılan mülakatları siz düşünün artık.2 yıldır tüm mülakatları geçen ve halen X havayollarında amir olarak çaılşan bir arkadaşım halen arayacaklar diye bekliyor.Ama garibin hiç torpili yok.Bende bu camiadanım ve daha 50 tane örnek verebilirim.Yazık diyorum o kadar

THY’ye kabin memuru olarak başvuranlar 2-16 Şubat tarihleri arasında mülakata çağrılacak.

İşte THY’nin kabin memuru adaylarında aradığı koşullar:

T.C. uyruklu olmak.
En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
İyi derecede İngilizce bilmek.
THY A.O.’nun öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
01.01.1980 ile 31.12.1990 tarihleri arası doğumlu olmak.
Adli sicil kaydı veya adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
14/08/2009-16/10/2009 tarihleri arasında yayınlanan en son ilanımıza başvuran ve kilo dışındaki sebeplerle elenen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir. Daha önce rezervasyon yaptırıp herhangi bir nedenle aşamalara katılmamış olan veya rezervasyon yaptırmamış olan adaylar yeni rezervasyon yaptırıp aşamalara katılabileceklerdir.

NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar
160-180 cm.arası boya sahip olmak.
Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği veya sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile veya TC Kimlik Numaraları ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.

Adayların başvurularını tamamlayabilmeleri için rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.
Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adayların, rezervasyon yaptırıp, belirtilecek yere rezervasyon yaptırdıkları tarihte;
Nüfus cüzdanı aslı
En az lise veya dengi okula ait diploma aslı veya noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti)
ile şahsen gelmeleri gerekmektedir.
İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.
Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.

THY KABİN MEMURU ARIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 8 yıl önce
hala okuyor olmakta etkılermı yoksa okulu bıtermekmı lazım hemen ış başlama olasılıgı varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hiç torpilim yokken girdim tk ailesine hala da torpilim yok ama geçen sene amir oldum. torpil ülkemizin gerçeği maalesef, tıpkı diğer sektörlerde de binlerce hatta milyonlarca olduğu gibi. torpilin varsa süper ama yoksa da şansınız va, bence denemeye değer...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Fly Hava Yolları battıktan sonra ordakiler THY'ye geçtiler...aman allahımm neler vardı içlerinde anlatamam.yemin ederim ortaokul mezunları vardı..ingilizceden bihaber insanlar vardı.yazıklar olsun!!!Türk Hava Yollarının karizmasını yerle bir edenlerden şikayetçiyim..Bugün dünya yarın ahret on parmağım yakalarındadır..Allah bu torpil düzenini kahretsin.Lanetliyorumm!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
TK bu kafa ve bu yönetimle yönetildiği sürece kabinde hiçbir zaman başarıyı yakalayamaz ve yakalayamamıştır.Çok iyi ingilizce bildiği için alınan bir memurun yolcunun yanındaki çantanın kendisine ait olup olmadığını sorduğuna canlı şahidim.Soru şu " Are you luggage " ? Yapılan mülakatları siz düşünün artık.2 yıldır tüm mülakatları geçen ve halen X havayollarında amir olarak çaılşan bir arkadaşım halen arayacaklar diye bekliyor.Ama garibin hiç torpili yok.Bende bu camiadanım ve daha 50 tane örnek verebilirim.Yazık diyorum o kadar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000