28 Mayıs 2013, Salı 12:01:55

THY KABİN EKİBİNİN HAZİRAN PROGRAMI BELLİ OLDU!

Yaklaşık 2 hafta önce uygulamaya konulan THY'deki grev süreci devam ederken, kabin ekiplerinin de Haziran uçuş programı belli oldu.
  • Bari en azından saygı duyun biraz sevgi gösterin. Orada insanlar kendilerinin yaninda binlerce meslektaşınında hakkını savunuyor.. Ve korkusuzca gönülden yapıyorlar baskılara tehditlere boyun eğmiyorlar...!
  • Arkadasim senin kafan guzel galiba:) birazcik akli basinda olup az biraz okulda matemetik goren kisi 1500 greve giden var derse burada yalan soylendigini anlar!! Arkadas demezlermi adama bu 1500 un hadi yarisi 700-800 u kabin olsa bir anda bu sayi ucmuyor cevabi verse sirkete, haziran ayinda nasil ekip max90 saatle ucacak?? Biraz sakaiyi calistir asil provokator sensin cahil!! Hadi kalaninda yarisi kaptan tarisi teknik olsa diyelim iste ozaman bu ucaklar kalkmaz zeki kardesim!! Sen simdi git kelle say gel:) her kelke bir kisi cnm benim:)) hastasiniz hasta cift mi goruyorsunuz desem degil enaz 5 kati gormeniz lazim:) hadi git aycine yalakalik yap simdi:) onunda omru az kaldi koltugunda
  • Biri yazmış orda kafana silah dayayan mı var uçuş limitlerini bilerek girdin beğenmiyorsan git ozaman diye yaa ne saçmalamışsın bi daha oku yazdığını Allah aşkına oku komikmisin sen mantık mı gitti çok uçmaktan tam ananı da al git olmuş yorumunun eğer bir şey beğenilmiyorsa çıkıp gidilmez o uçuş limitleri bizim girdiğimizdeki gibi mi kaldı sorarım
  • Grevde oldugu bilinmelerine ragmen 100kusur saat program dokulen grevciler icin aciklama var midir? Neden oyle?

24. Dönem Toplu İş Sözleşmesi'ndeki (TİS) anlaşmazlık nedeniyle 15 Mayıs gecesi uygulamaya konulan gev sürecindeki ilk uçuş programı belli oldu.

1 Haziran- 1 Temmuz arasındaki planlamayı kapsayan program kapsamında çeşitli iddialar da ortaya atıldı. Uçuş programındaki 'GRV' ifadesi ise dikkat çekti.

Greve katılım konusunda THY kanadı ile Hava İş kanadı arasında sürtüşme devam ediyor. THY yönetimi katılımın çok az olduğunu, Hava İş yönetimi ise her geçen gün arttığını iddia ediyor. Karşılıklı tartışmalar ve grev sürecindeki ilk uçuş programı da belli oldu. THY, kabin ekiplerinin Haziran-Temmuz arasındaki uçuş programını açıkladı. Programdaki en dikkat çekici ayrıntı ise kabin memurlarından greve katılanlara 'GRV' ifadesi konulması oldu.

Grev sürecindeki ilk uçuş dökümü özelliği taşıyan program bazı tartışmaları da beraberinde getirdi. Bazı kabin memurları grevdeki çalışanlar sebebiyle aylık üst limit olan 110 saate yakın çok sayıda planlama yapıldığı, bazı kabin memurlarına aylık 105 saati bulan uçuş yazıldığı iddia edildi.
 

THY KABİN EKİBİNİN HAZİRAN PROGRAMI BELLİ OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (154)

Saygı lütfen! ~ 5 yıl önce
Bari en azından saygı duyun biraz sevgi gösterin. Orada insanlar kendilerinin yaninda binlerce meslektaşınında hakkını savunuyor.. Ve korkusuzca gönülden yapıyorlar baskılara tehditlere boyun eğmiyorlar...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Davet mi? ~ 5 yıl önce
Arkadasim senin kafan guzel galiba:) birazcik akli basinda olup az biraz okulda matemetik goren kisi 1500 greve giden var derse burada yalan soylendigini anlar!! Arkadas demezlermi adama bu 1500 un hadi yarisi 700-800 u kabin olsa bir anda bu sayi ucmuyor cevabi verse sirkete, haziran ayinda nasil ekip max90 saatle ucacak?? Biraz sakaiyi calistir asil provokator sensin cahil!! Hadi kalaninda yarisi kaptan tarisi teknik olsa diyelim iste ozaman bu ucaklar kalkmaz zeki kardesim!! Sen simdi git kelle say gel:) her kelke bir kisi cnm benim:)) hastasiniz hasta cift mi goruyorsunuz desem degil enaz 5 kati gormeniz lazim:) hadi git aycine yalakalik yap simdi:) onunda omru az kaldi koltugunda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:))) ~ 5 yıl önce
Biri yazmış orda kafana silah dayayan mı var uçuş limitlerini bilerek girdin beğenmiyorsan git ozaman diye yaa ne saçmalamışsın bi daha oku yazdığını Allah aşkına oku komikmisin sen mantık mı gitti çok uçmaktan tam ananı da al git olmuş yorumunun eğer bir şey beğenilmiyorsa çıkıp gidilmez o uçuş limitleri bizim girdiğimizdeki gibi mi kaldı sorarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak ediyorum ~ 5 yıl önce
Grevde oldugu bilinmelerine ragmen 100kusur saat program dokulen grevciler icin aciklama var midir? Neden oyle?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000