09 Eylül 2011, Cuma 13:30:13

THY KABİN DİKEN ÜSTÜNDE

Türk Hava Yolları’nda 100 kabin görevlisinin işine son verildi. Bir o kadar kabin görevlisiyle daha yollar ayrılacak. Peki neden?
  • yaw demiş ki biri ... para alıyoruz çatlayın... orada burda yatıdayız çatlayın ama milletin o kadarcık beyin gücüyle aldığı para yüzünden aaaaaa dediğini anlamamış. türkiye nin hala aşamadığı bir sorun mesleklerdir. çoğu eğitimli ailelerin -way efendim nasıl olur demeyin ben bunlardan biriyim ve olayların içindeyim, kulak dolgusu bilgiler değil dediklerim- istemedikleri bir camia bu. hostes olsun pilot olsun. Özellikle hostesler.İstenmiyorlar. İstemeyen de istemesin canım onların bu seçimlerine de saygı. Ama şu var ki herkes de abartmadan fiziksel olarak deli gibi çalışıp para kazansanız da ben beyin gücüyle deli gibi çalışıp büyük işler yapan ve belki daha az maaş alanların yanında da sırıtırsınız. Bu da değişmez gerçek.
  • valla oh olmuş diyorum. sen çok kafa yormadan fiziksel olarak yorul diğer şirketlere göre de iyi para al sonra rapor. kaç tanesini biliyorum izin alıp hasta olmadığı halde telefonunu kapatıyor çünkü ailesine yatıdayım yalanı, nerde olduğu meçhul. en kötüsü de tel yine kapanıyor uçuşta durumunda olduğundan, erkek arkadaşı geçmiş ola. ya hepsinden kötüsü bu tipler yüzünden iyi kızların aklı başındaların da canı yanıyor.Onlar da karalanıyor.İşini adabıyla yapacaksan yap yapmayacaksan da kapıyı gösterirler. Bu tipler yüzünden kabin kirlenmesin. Bunların amacı verilen işi yapmak değil, aranmak... Kabinden bunlar çıksın ki işini yapan doğru dürüstler kalsın.
  • nerede CRM..nerede ekip bütünlüğü..nerede şirket aidiyet duygusu...gerçekten rahatsızlanan ve uçuşa elverişli olmadığı gerekçesiyle istirahatini uygun gören Uçuş hekimliği bu rapor neden veriyor?..bu rapor sonucu birde savunma isteniyor..bu şu demek..hasta da olsan UÇACAKSIN!.nerede sendikal haklar...danışıklı dövüş içerisinde iki kurum..kumpas kurulmuş durumda.uçmazsan hadi sana güle güle..bu mudur insanlık?..vicdan..anlayış...siz gidin afrikada bir havayolu şirketinde yönetici olun...bu yaklaşım ancak oralarda iş yapar..Personelini düşünen bir havayolu şirketi vardı eskiden bu ülkede...artık YOK!...
  • bizim hostesler zenci meraklısıdırlar ama bilnki insanın başına ne gelirse.....................he he he
Türk Hava Yolları kabin hizmetlerinde şu günlerde işten çıkarılma korkusu had safhada yaşanıyor. Bu korkuyu yaşayanlar ise rapor alarak uçuşa gitmeyen kabin görevlileri... 

Türk Hava Yolları, son dönemde yaklaşık 100 kabin görevlisinin işine son verdi. Bunun gerekçesi olarak ise uzun süreli rapor alınması olarak gösterildi. THY’nin rapor alan personele yönelik titiz araştırması sonrası bazı çalışanlarla yollarını ayırdığı kaydedildi. Rapor alan personelin evine doktor göndererek  raporlu personelin keyfi rapor alıp almadığını kontrol ettiren Türk Hava Yolları, yaklaşık 100 kabin görevlisinin işine son verdi.
 
THY’nin 100’e yakın kabin görevlisini daha işten çıkaracağı söylentileri kabin hizmetlerinde endişeye neden olurken, usulsüz rapor alan personellerin oldukça tedirgin oldukları kaydediliyor.
 
Hatırlanacağı gibi Türk Hava Yolları geçtiğimiz aylarda rapor alan kabin görevlilerinin durumunu kontrol ettirmek için evlere doktor göndermiş ve bu yolla raporların gerçekten ihtiyaç duyulduğunu için alınıp alınmadığını kontrol ettirmişti.

©AirportHaber Özel
THY KABİN DİKEN ÜSTÜNDE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (93)

Misafir ~ 7 yıl önce
yaw demiş ki biri ... para alıyoruz çatlayın... orada burda yatıdayız çatlayın ama milletin o kadarcık beyin gücüyle aldığı para yüzünden aaaaaa dediğini anlamamış. türkiye nin hala aşamadığı bir sorun mesleklerdir. çoğu eğitimli ailelerin -way efendim nasıl olur demeyin ben bunlardan biriyim ve olayların içindeyim, kulak dolgusu bilgiler değil dediklerim- istemedikleri bir camia bu. hostes olsun pilot olsun. Özellikle hostesler.İstenmiyorlar. İstemeyen de istemesin canım onların bu seçimlerine de saygı. Ama şu var ki herkes de abartmadan fiziksel olarak deli gibi çalışıp para kazansanız da ben beyin gücüyle deli gibi çalışıp büyük işler yapan ve belki daha az maaş alanların yanında da sırıtırsınız. Bu da değişmez gerçek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
valla oh olmuş diyorum. sen çok kafa yormadan fiziksel olarak yorul diğer şirketlere göre de iyi para al sonra rapor. kaç tanesini biliyorum izin alıp hasta olmadığı halde telefonunu kapatıyor çünkü ailesine yatıdayım yalanı, nerde olduğu meçhul. en kötüsü de tel yine kapanıyor uçuşta durumunda olduğundan, erkek arkadaşı geçmiş ola. ya hepsinden kötüsü bu tipler yüzünden iyi kızların aklı başındaların da canı yanıyor.Onlar da karalanıyor.İşini adabıyla yapacaksan yap yapmayacaksan da kapıyı gösterirler. Bu tipler yüzünden kabin kirlenmesin. Bunların amacı verilen işi yapmak değil, aranmak... Kabinden bunlar çıksın ki işini yapan doğru dürüstler kalsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
nerede CRM..nerede ekip bütünlüğü..nerede şirket aidiyet duygusu...gerçekten rahatsızlanan ve uçuşa elverişli olmadığı gerekçesiyle istirahatini uygun gören Uçuş hekimliği bu rapor neden veriyor?..bu rapor sonucu birde savunma isteniyor..bu şu demek..hasta da olsan UÇACAKSIN!.nerede sendikal haklar...danışıklı dövüş içerisinde iki kurum..kumpas kurulmuş durumda.uçmazsan hadi sana güle güle..bu mudur insanlık?..vicdan..anlayış...siz gidin afrikada bir havayolu şirketinde yönetici olun...bu yaklaşım ancak oralarda iş yapar..Personelini düşünen bir havayolu şirketi vardı eskiden bu ülkede...artık YOK!...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bizim hostesler zenci meraklısıdırlar ama bilnki insanın başına ne gelirse.....................he he he

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000